Bir devrenin ortasındaki bir iç prizden bir dış prizi dallamak kod içinde mi?


8

Şehrim 2008 NEC'ye bağlı. Bir devrede bir bodrum katında bir çıkış yeri var. Dış duvarda farklı bir devrede ve iki iç devrenin arasında bir yerde bulunan hava koşullarına dayanıklı bir priz var. Bu dış çıkışı akım devresinden çıkarmak ve iç devreden "ayırmak" kod içinde mi? Dallanma devrelerinde sınırlamalar olduğunu bir kez duyduğumu hatırladım.

Ayrıca, bilmem gereken dış çıkışlara ilişkin özel kod gereksinimleri var mı?


Bina deneyimimden şube başına 3 fiş (2.5mm katı çekirdek) tutmak zorunda kaldım ve dışarıdakileri asla dahili olanlarla karıştırmadık. Ancak bu, tüm ısıtmanın elektrikli olduğu Güney Afrika'daydı. AB'de Gaz / Kömür ısıtması olduğu için bu çoğunlukla biraz gevşeyebilir. ABD'de - hiçbir fikrim yok.
Piotr Kula

Yanıtlar:


8

Dış hazne GFCI korumalı olmalıdır.

NEC 210.8 Konutlarda, banyolara, garajlara, bitmemiş aksesuar binalarının sınıf seviyesi bölümlerine, tarama alanlarına, bitmemiş bodrum katlarına, mutfak tezgahlarına, ıslak bar lavabolarına monte edilen tüm prizler için toprak arızası devre kesici (GFCI) koruması sağlanacaktır. , kayıkhane ve açık havada. Kolayca erişilemeyen prizler GFCI gerekliliğinden muaf olabilir

Yuva ayrıca hava koşullarına dayanıklı bir muhafaza içerisinde bulunmalıdır ve eğer bir şey uzun süre takılırsa (örneğin Noel ışıkları) muhafaza "kullanımdayken su geçirmez" olarak etiketlenmelidir.

NEC 406.8 15 ve 20 amper, 125 ve 250 voltluk ıslak mekanlarda dış mekanlara monte edilmiş prizler, bağlantı fişi takılı olsun veya olmasın hava koşullarına dayanıklı bir muhafazaya sahip olmalıdır

Bir iç devreden dallanma sorunu olmamalı, ancak nemin girmesini önlemek için kablonun eve girdiği deliği kapatmak istersiniz.


2
Test cihazı doğru, sadece NEC'den bir uyarı daha eklemek istedim. Başka herhangi bir kurala uymaksızın, hiçbir koşulda "mutfak aletleri dalı" devrelerini harici bir çıkışı beslemek için kullanamazsınız. "Cihaz dalları", tezgah çıkışlarınıza güç sağlayan iki adet 20 amperlik devredir (ve muhtemelen evin inşa edildiği yıla bağlı olarak diğer şeyler).
KeithS

Eklemek gerekirse: En son NEC artık garajların garaj içinde bulunan tüm prizlerle kendi özel devrelerine sahip olmasını gerektiriyor, ki bu da artık bunları da kapatamayacağınız anlamına geliyor.
GManNickG

@GManNickG Lütfen bu değişikliğin kod bölümünü gösterebilir misiniz?
Tester101

Şu anda sadece 2014 taslağım var, umarım ileride çok fazla hareket etmedi. 210.52 G.1: "Takılı her garajda ve elektrik gücüne sahip her müstakil garajda. Bu priz (leri) besleyen dal devresi garajın dışında priz sağlamamalıdır." "En son" dedim ama 2014 demek istedim, 2017'nin artık bir şey olduğunu unuttum.
GManNickG

@GManNickG 2017'de kaldırıldığı (veya muhtemelen taşındığı)
görülüyor
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.