Bir tesisatçının bodrum katındaki bir banyo için toz içerecek şekilde plastik koymasını bekler misiniz?


10

Ben bodrum banyo kaba-in diğer yayınları okudum, ama hiçbir şey bulamadı.

Dün, saygın bir tesisatçı, bodrum katının bitmemiş kısmına eklenen bir bodrum katındaki banyoda betonu kırmak için bir kriko çekiç kullandı. Ben çamaşır odasında toz bekleniyor ve HVAC kapalı emin yaptı. Tesisatçıları işlerini yapmak için bıraktım, çünkü yıllarca birkaç kez yaptıklarından eminim.

Dün gece işi kontrol ettiğimde, bitmiş kısımda sağlıklı bir toz kaplaması vardı ve plastiğin yerleştirildiğine dair hiçbir işaret yoktu. Bu sabah sordum ve (çerçeve-up yaptı) yüklenici plastik asılı sorumlu olduğunu ve insanların 150 $ ödeme tercih etmedi söylendi. tesisatçının yapması için. Bir teklif işi olduğundan, ekleyebileceğim premium fiyata, ikinci bir görüş almayı umdum.

Korkarım kanepenin, diğer mobilyaların ve televizyonun temizlenmesi zor olabilir. Bir tesisatçının birkaç sayfa plastik koyması yaygın bir uygulama mıdır yoksa burada aşırı endişeleniyor muyum?

Bilgileri takdir ediyorum. Diğer yayınlar bana bazı diğer bodrum banyo sorunları için fikirler verdi.

Şimdiden teşekkürler.


8
Başka bir şey yoksa, son derece zayıf bir formdur. Biraz plastik koymak için 10 dakika boyunca saatte 150 $ şarj etseler bile, bu 25 $ 'a çıkıyor. Tesisatçıya, tüm mobilya ve elektronik parçalarda beton tozu püskürtmemek için 25 dolardan fazla cehenneme değeceğini söyleyebilirim. Genel bir yükleniciniz varsa, onlarla sorunu gündeme getirirdim.
Comintern

4
Onaylanmış çizimleriniz, esnafın tüm sorumluluklarını özetlemelidir. Eğer böyle bir evrakınız yoksa, ojait doğru, "iletişim anahtar faktördür" ve sanırım 'GC' sizsiniz. Eğer öyleyse, hepsi size kalmış (aksi belirtilmedikçe bir sözleşme üretemezseniz). Bununla birlikte, daha iyi işçiler olanların, sadece onlara geri dönme şansı olmaması için keyfi olarak biraz plastik koyacağını umuyorum.
Mazura

1
Asla varsaymayın, daima güvenin ama doğrulayın. Sorumluluğun iş taslağı, çalışma yapılmadan önce yapılmalıdır. İyi bir yüklenici, taşeronun işe başlamadan önce mesajı aldığını kontrol ederek itiraz etmeyecektir ..
Fiasco Labs

Bitmiş alan bitmemiş alandan duvarlar ve kapılarla kapatıldı mı?
OrganicLawnDIY

1
"Bekleyeceğim", düşünebileceği en hızlı, en pis şeyi yapmak için bir tesisatçı. Bir keresinde hurdalarını ve kesiklerini bir drenaj tankına döken bir tesisatçı vardı. Bir tesisatçının her türlü inşaat işini yapması büyük bir hatadır.
Tyler Durden

Yanıtlar:


14

Bunu üç yoldan ele alacağım.

  1. Flips yaparken genel müteahhit olarak çalışıyorum. Plastik koymayı veya alanları engellemeyi hatırlamayı umuyorum. Birincisi, diğer bölgelerdeki şeylerin zarar görmesini istemediğim için ve ikincisi, bunu yapmak için saatte 15 $ ödediğim birini tahsis edebildiğim için.

  2. İleride düşünmediysem ... 5-6 arasında 1 tesisatçı yok, bunun olmasına izin verdim. Önce oradan kovulurlardı. İkincisi, işlerine önem veren iyi adamlar. Beni arayacaklar ve "Hey bu alanı hazırlamıyorsun, senin için sarmamı istiyor musun?" Ve çoğu zaman kıkırdarlar çünkü zamanlarının başkasına ödeyeceğimin 5-6 katı olduğunu biliyorlar. Onlara bir sargı için 40 $ söyleyebilirim - ama yine de ne yapacaklarını tahmin et.

  3. Bölgemde, evinizin bir kısmına başka bir parçaya zarar veren bir iş yapılmışsa, işi yapan kişi sorumlu tutulacaktır. EXACT durumunuzun gerçekleştiğini gördüm ve sadece elektronik değil, aynı zamanda pahalı kıyafetleri de mahvetti. Bu tesisatçı dava açabilir. Sözleşmesinde, işinin diğer alanlara genişleyebileceğini ve XYZ olmadıkça işler zarar görebileceğini belirtmedikçe - yükümlüdür. Bu yüzden bağlı.

Son noktam. Neden bir tesisatçı jackhammer'ı kendi başına yapıyor? Bu konuda tesisatçıya yardım etmek için her zaman bir işçi tutuyorum ve bazen iki adam. Betonu patlatmak roket bilimi değildir ve kesinlikle sıhhi tesisat değildir. Bu işçiler bir şeyleri örteceklerdi. Başka birinin evinde olup olmadığını, evlerini temiz tutmanın 1 numara olduğunu biliyorum. Gerçekten kızgın olmalı ve bu tesisatçıda% 50 ve GC'de% 50'dir. Eğer GC tesisatçıya ödeme yapıyorsa, zararlarınızı düzeltmekle yükümlüdür. Onunla olan ilişkinize bağlı olarak, sorunu ortaya çıkarabilir ve daha sonra iş bittikten sonra ve umarım son kontrolünüzden önce sorunu çözmeye çalışabilirim.

Not: Ve bu benim esnaf diğer cevapların esnaf için sahip olduğu hesap verebilirlik eksikliği nedeniyle ranting olduğunu ... Bir şeyleri nasıl yapacağınız veya "işler" nasıl işleyecek konusunda uzmanlığa sahip olmak ev sahibi sorumluluğunda DEĞİLDİR. Bir sıhhi tesisat kaba yapılması gerekiyorsa, sahibi kazı yöntemini tamamen anlamalıdır? Ayrıca bana 2 20 yaşındaki adamlar ve birkaç balyoz verin ve en az tozla 4 saat içinde yığından 40 metre uzakta bir bodrum katında banyo yapabiliriz. Bir uzman işini yaparken ne olabileceğini bilmesi gereken bir ev sahibi nasıl olur. Eğer her şeyi anlasalardı uzmana ihtiyaç duymazlardı!


Bu işte GC varmış gibi görünmüyor. Yani diğer herkesin ne olduğunu söylüyorsunuz, ev sahibi% 50 sorumlu. Sen ekipleri Ne perspektifinden geliyorlar Eğer biraz iyi ekiplerle sadece işin beri çarpıtıldığını ile çalışmak yapardınız.
Tester101

2
@ Tester101 - Aksine. Tesisatçı tüm hasarlardan% 100 sorumludur ve aslında sorumludur (ABD orta batı). Bunu yılda 10-15 kez görüyorum - genellikle sadece tesisatçı / alçıpan çocuklar bir tür temizlik sağlamak zorunda. Ev sahibi adamı işe alırsa, bu yüzden bağlı olan birini işe alırsınız. Bu tesisatçı hasarla değişiklik yapmalı. Ev sahibinin jackhammer'ın beton tozunun her yere gitmesine neden olduğu fikri yoktur. Tesisatçı, ev sahibini uyardığını ve ev sahibinin bir şeyleri örtbas etmekle yükümlü olduğunu kanıtlamak zorunda kalacaktı. Bu gerçekleşirse, ev sahibi arızalıdır.
DMoore

2
"Uzmanların" bir sahibi onları yönetirken veya izlerken sinirlendiğini gördüğümde beni deli ediyor. İşte bu yüzden ev sahipleri bunu yapıyor! Çünkü güvenilir olup olmadıklarını bilmiyorlar. Açıkçası birçok insan olamaz ve uzman bunu kişisel olarak almamalıdır.
Joe Phillips

@JoePhilllips - Çok doğru. Bu, bir GC ile daha yaygın IMO'dur. Bir GC ile, kârlarını en üst düzeye çıkarmak için akıllarında bulabilecekleri en ucuz işleri işe alma olasılıkları daha yüksektir. Bu, tüm GC'lerde değil, yarıdan fazlasında doğru. Bu yüzden GC ucuz ticaret işe alır ve ticaret genellikle evde denetimsizdir. Bu, evlerim için GC kiralamayı bırakmamın nedenini özetliyor ve bunu kendim yapıyorum. Bu sitedeki GC'ler de "norm" değildir. Çoğu GC, bu sitedeki çocuklar hakkında bilgi sahibi değildir, bu yüzden ... ne elde edersiniz.
DMoore

4

Yıllar boyunca, herhangi bir iş iletişimine başlarken kilit faktör olduğunu öğrendim. Ev sahibinin ilgili soru sormadığını hissedersem, kısa bir süre için işi düzenleyeceğim. Tesisatçılar ile ilgili olarak toz tutmanın kurulumunun kendi sorumluluğu olmadığını belirten, her tesisatçının bu kadar kayıtsız olduğunu hissetmeyin. Her iki durumda da, çalışmanın toz üreteceğini size bildirmiş olmalılar. İddia ettikleri doğruysa; Yüklenicinin onun üzerinde olduğundan daha sorumlu olduğunu. İtme kıpırdamaya başlarsa ve plastik takılmazsa, kendiniz asın ve yükleniciye tesisatçıların sizi faturalayacağı şeyi faturalandırın.


4

Misiniz ben bir tesisatçı bunu bekliyoruz? Hayır. Bazı tesisatçılar yapar mı? Muhtemelen.

Genel bir yüklenici varsa, görevden yetki vermelerini beklerdim. Bunu kesinlikle onlarla tartışmalı ve bir çözüm bulmaya çalışmalısınız.

Genel bir yüklenici yoksa, saha hazırlığı sizin sorumluluğunuzdadır. Eğer durum buysa, tesisatçıdan biraz plastik asmanız gerektiğini size bildirmesini beklemiş olabilirdim. Ama özellikle bunu kabul etmedikçe, onların yapmasını beklemem. Bazı tesisatçılar olsa belki nezaketen bunu yapmış.


Tamam. Bana düşen cevap mantıklı. Birkaç yönüyle iletişim kurmayı denedim, ancak plastik geldiğinde daha spesifik olmalıydı. Hvac'ı kapalı tuttuğumdan bahsettiğimde bununla ilgileneceklerini söylediler. Ah, çimento tozunun güvenli bir şekilde temizlenmesi için ne tür bir hizmete başvurabilirim?
RobertB

3
Buna tamamen katılmıyorum. Test cihazı, evin diğer alanlarına zarar verdikleri için kimin dava açtığını veya tehdit edildiğini bildiğim kaç ticari adamı bilmiyorum. Kanepe ve jackhammered alanın hemen yanında ne olursa olsun tesisatçı şansı yoktur. Hangi yasalara uyduğunuzdan emin değilim ama bu benim bölgemde gerçekten büyük bir anlaşma. Muhtemelen en yaygın şey, TV'lere / elektroniklere zarar veren alçıpan çocuklardır. Oda kurşun geçirmez sarılmış sürece aynı katta böyle bir şey ile kum olmaz alçıpan çocuklar var.
DMoore

@DMoore Bu, birçok tesisatçının plastik asmayacağı gerçeğini değiştirmez . Alçıpan montajcılar toz konusunda çok daha vicdanlıdır ve yayılmasını azaltmak için gerekli adımları atmaktadır. Ama burada tesisatçılar hakkında konuşuyoruz , tüm insanlar ticaret yapmıyor.
Tester101

@RobertB Bu noktada birkaç seçeneğiniz var. 1.) Tesisatçı ile konuşun (kesinlikle bunu yapmalısınız) ve durumun nasıl ele alınacağı konusunda bir anlaşma yapmaya çalışın. 2.) Hangi yasal seçeneklere sahip olduğunuzu öğrenmek için bir avukata başvurun (yalnızca tesisatçı ile ilk konuştuktan sonra yapılmalıdır ). 3.) Bunların hiçbirini yapmayın ve karışıklığı kendiniz temizleyin. 1 numara ile başlayıp 1 numara iyi gitmezse 2 numaraya geri dönerdim.
Tester101

@ Tester101 - 10-15 yıl önce anlaşmış olurdum. Tanıdığım tüm tesisatçılar plastik taşıyor ve sararlar. Plastikleri bantlamak için neden saatte 100 dolar ödenmiyor? 70 şey olan bir tesisatçım var - şaka yapmıyorum - ve sorduğu ilk şey hazırlayıp temizlemem gerekiyor. Farklı işlemler için farklı yasalar yoktur. Robert gerçekten tembel ya da kötü bir tesisatçı ile karşılaşmış gibi görünüyor. Bu, saat başı 25 dolar için craigslist'ten indiğim bir tesisatçı olduğunu iddia eden bir adamdan bekleyebileceğim bir şey - bu adamları da işe aldım.
DMoore
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.