Kalafatlamayı düzgün bir şekilde uygulamak için küveti gerçekten suyla doldurmam gerekir mi?


9

Geçenlerde benim küvet doldurmayı bazı yama çalışması yaptım. Ben sadece tüm küvet yeniden yapmadan önce birkaç ay daha vermek. Benim küvet yüzer ve bir küvet surround vardır.

Eşim genellikle gündüz kalafatını kaldırır ve iyi bir boncuk boyutu elde etmede daha iyi olduğum için gerçek kalafatlamayı tercih eder.

Sahneyi benim için hazırlamak için yaptığı adımlardan biri, "kalafatın geri çekilmeyeceği" için söylediği şeyle su dolu küvet. Benim kişisel sorun küvet su dolu değildi ve yama çalışması yaptım geliyor. Eşim buna karşı olduğunu ve küvet doldurmak ve baştan başlamakta ısrar etti. Tüm partileri mutlu etmek için bunu yaptım.


Küveti suyla doldurarak ne yapıyorum? Bundan gelen ağırlık, teknede olacak ağırlığı (tahmin uyarısı)% 95 oranında yansıtmaz. Küveti su ile doldurmak faydalıysa neden yol boyunca?

Ben içine koştu talimatların çoğu hiç su ile küvet doldurma söz etmek.


2
Konuyu anlamıyorum. Ya a) Boş bir banyo ile dolduruyorsunuz ve arada sırada su koyduğunuzda banyo biraz saptırıyor veya b) tam bir banyo ile dolduruyorsunuz ve suyu çıkardığınızda banyo biraz sapıyor.
AndyT

1
Karınız neden gün boyunca kalafatını çıkarıyor? Bir kez uygulandığında neden orada bırakılamaz?
Myles

@Myles Bana bir iyilik olarak. Kalıntıyı kazıyan exacto bıçakla orada olmaktan nefret ediyorum. Duşlara değer verir ve süreci hızlandırmak için elinden geleni yapar
Matt

3
@Myles onun ne demek istediğine inanıyorum o böyle iş yaparken karısı gün boyunca kalafat kaldırmak, böylece akşam işi yapabilir. Karısının kalafatını rastgele çıkardığı anlamına geldiğini sanmıyorum ve işi yeniden yapmak zorunda kalıyor.
Sherwin Flight

Alacakaranlık kuşağının bir bölümünde miyiz?
Alaska Adam

Yanıtlar:


45

Kalafat oldukça elastik olsa da, sıkıştırma altında gerginlikten daha iyi idare eder. Küveti tamamen doldurarak boşluğu biraz genişletiyorsunuz. Kalafat uygulandıktan ve küvet boşaltıldıktan sonra kalafat sıkışır. Normal kullanım sırasında kalafat muhtemelen hiçbir zaman gergin olmayacaktır. Su dolu bir küvetten daha fazla ağırlık eklemek zorunda kalacağınız için, kalafatın uygulandığı zamandan daha büyük bir boşluğu doldurmak zorunda kalmadan önce.

Ayrıca, eski bir söz var. " Mutlu eş, mutlu yaşam " - Bilinmiyor


2
Kalafatın kendisi değil, kalafat ve banyo / duvar arasındaki arayüz. Sıkıştırma çatlakları kapatır, gerginlik onları açma eğilimindedir.
Peter Green

5

Küvete, bir dereceye ve kurulduğunda nasıl yatırıldığına (veya yapıldığına) bağlıdır. Akrilik, fiberglas ve ince çelik küvetler, özellikle yataklanmadıysa, bir yük ile belirgin bir şekilde deforme olur (küvetin altındaki iyi eski alçı yatağının hayranıyım.)

Çoğu dökme demir küvetler kayda değer ölçüde deforme olmaz.


O zaman her kalafat ettiğimde tamamen doldurmam gerektiğini mi söylüyorsun ? Ben küvet her zaman yaşayacak ağırlık değil o kadar doldurmak gerektiğini düşünürdüm.
Matt

Surround küvet kenarından yaklaşık 3 inç önde olduğu için bir gün küveti tekrarlayacağım. Gelecekteki Matt için bu bir problem.
Matt

4

su, küvetleri yanlara doğru yuvarlayarak saptırdığınızda küveti bulunduğu konuma çeker ve çevreden aşağı doğru çeker, böylece doldurma boşlukları doldurmak ve sızıntı yapmayacak daha uzun ömürlü bir sızdırmazlık sağlamak için en iyi uygulamadır.


O zaman her kalafat ettiğimde tamamen doldurmam gerektiğini mi söylüyorsun ? Ben küvet her zaman yaşayacak ağırlık değil o kadar doldurmak gerektiğini düşünürdüm.
Matt

1
Ben bir re calk kadar kötü olacağını sanmıyorum, ama ilk kez her zaman er doldurmak
Ed Beal
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.