PVC boru için gizli bir fiş nasıl oluşturulur


9

Yarı kalıcı bir tam boy futbol gol seti oluşturmak için çalışıyorum. Bu durumda tam boyutlu 6 'x 18' anlamına gelir. Boyutları ve açıklıkları nedeniyle, 1.5 "PVC boru ve bağlantı parçaları kullanmayı planlıyorum. Hedeflerin kuvvetli rüzgarlardan düşmesini engellemek için taban destek tüpüne 25-50 lb kum eklemeyi planlıyorum Her hedef için.

Boyutlandırmamakla birlikte, bu resim hedefler için genel düzen hakkında iyi bir fikir verir.
örnek futbol hedefi

Kum, zeminde olan daha uzun, yatay boruya girecektir.

Normalde, bu oldukça basit bir proje olacaktır. Mesele şu ki, kumun alt boruda kaldığından emin olmak istiyorum. Ne yazık ki, hedefler kışın ayrılmaya ve sahadan çıkarılmaya çalışıldığı için harika bir yerçekimi çekimine güvenemiyorum. Ve hedefler demonte edildiğinde kumun dökülmesini istemiyorum.

Hedefler en az 5-10 yıl sürecek ve umutlar onları kış aylarında depolayarak daha uzun süre devam edebilmeleri için daha iyi bir şansa sahip olmaları. İlk birkaç yıl hedefleri demonte edeceğim, ancak sonunda bu görevi başkasına devredeceğim.

İlk düşüncem borunun içine bir çeşit gizli fiş takmaktı. Bu yüzden, kumu dip boruya ekledikten sonra, onu tıkar ve kumun dışarı çıkmasını önlerdim. Daha iyi bir fikir vermek için bu örnek resme kırmızı bir çizgi ekledim.

fiş yeri

Benim sorunum yerel donanım mağazasında böyle bir dahili fiş olarak hizmet edecek hiçbir şey bulamamamdı. Diğer boru ölçülerinden bir takım rakorları kontrol ettim, fakat uygun değildi.

Sorularım):

  • Farklı boru boyutları içerisinde hangi boruların veya bağlantı parçalarının kayabileceğini bilmek için genel bir kılavuz var mı? Örneğin, 1 "rakorun dış çapı, 1.5" borunun iç çapına sığacak mı?

    • Eğer öyleyse, bu iç fişi oluşturmak için hangi tipte veya boyutta bir bağlantıya bakmalıyım?
  • Bu tür bir problemi çözmek için daha iyi bir yaklaşım var mı? 1.5 "borunun içinde farklı bir malzeme türü daha kolay / tutarlı bir şekilde kayar mı?


boru nasıl bağlanacak ve tekrar bağlanacak?
saat

@ojait - Bağlantı parçalarından bazıları pvc boru tutkalı ile kalıcı olarak tutturulacaktır. Ayrılması gereken bağlantılar muhtemelen pim pimleriyle veya eşdeğeriyle kilitlenecektir.
GlenH7

7
18 cm 1-1 / 2 "PVC, sarkık, sarkık bir gol bile olacak. Net atmadan önce sarkık bir gol. Bir futbol topu çarptığında ne olacağını söylemeye gerek yok.
Ecnerwal 12:15

Ayrıca, normal

1
Beş ila on yıl süren, bir ay süren PVC tüpten yapılmış bir futbol golünü (kötü havalarda, rüzgarda ve aynı zamanda toplar ve oyuncular tarafından vurulduğunu) hayal edemiyorum. Ya çok esnek ya da çok daha güçlü bir şeyden yapılmalıydı.
saat

Yanıtlar:


20

Tüm fikirler göz önüne alındığında, bariz çözüm kum kullanmıyor gibi görünüyor .

Bunun yerine, alt boruyu çimento ile doldurun. Veya çakıl yerinde tutmak için çoğunlukla birkaç inçlik çimento veya silikon sızdırmazlık maddesi olan çakılla doldurun.


2
... ya da hepsi ya da bir tapa için kumla karıştırılmış dolgu macunu.
Chris H,

11

İki fikir ...

  1. Boruyu kumla doldurun ve daha sonra borunun son birkaç inçini doldurmak için "Great Stuff" gibi genişletilebilir bir köpük kullanın. Poliüretan köpük, PVC'nin iç kısmına iyi yapışmalı ve kum geçemez.

  2. Standart bir kuplörün, borunun tamamen kaymasını engellemek için ortasında bir dudağı vardır. Kaplin içine sığacak bir metal veya diğer sağlam malzemeden bir disk kesin ve bu dudağa yerleştirin. Bağlantının borunuza yapıştırılması bu diski yerine kilitler ve kum için bir conta oluşturur.


2

Donanım mağazasında bir lastik durdurucu bölümü yoksa, kullanışlı bir laboratuar kaynağınız yoksa, bir homebrew tedarik mağazasını deneyin. Bazı boyutlarda kauçuk tıpalar sıkıca sıkıştı - muhtemelen # 8 veya # 8,5 olacak.

Ama içtenlikle malzeme ve boyutun işe yarayacağından şüpheliyim. 4 "zaman çizelgesi 80, 18 metre uzunluğunda - 1-1 / 2", zamanlama 40, ıslak bir erişte gibi hareket edecek ya da yanına lanetlenecekse sallanacaktır. Gürültü standart 6x6 "(kabaca) kare tüp alüminyum hedef çerçevesi bir top çarptığında, bunun sık sık kırılmasını beklerim.

Bütçe standart hedeflere izin vermiyorsa, ahşaba bakmak için daha iyisini yapabilirsiniz.


Teşekkürler! Umudum, iç desteklerin ortaya çıkan sarkma miktarının kontrolüne yardımcı olacağıdır. Hedefler sadece uygulama içindir; Onlarla hiçbir düzenleme oyunu sunmayacağız. Ve hedefler yerine sabitlenmeyecektir, bu yüzden sert bir vuruş yaparlarsa hedef sadece yer değiştirmelidir. Ben sadece bu 3/4 "boru kullanarak daha küçük bir sürüm var.
GlenH7

1

1 1/2 inçlik Tee fittingin (S x FPT x S) içini taktıysanız ve yatay bacakların her iki tarafına bir tane taktıysanız, kuma erişmek için 1 1/2 inçlik bir tapayı sıkabilirsiniz. Tişörtün Kayma göbeğinin bir ucunu yalıtmak için: uygun bir şekillendirilmiş disk (yanıp sönen metal, lastik conta stoğu?) Takın ve epoksi yapın.


-1

Borunun her iki ucunu da içeriden takmak için köpük kapatıcı kullanın.


Merhaba ve Ev Geliştirme'ye hoş geldiniz. İyi cevap: gelmelerini sağla!
Daniel Griscom

Bu cevap zaten bu arada verildi
UnhandledExcepSean
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.