Çatlak ya da delik bulunan yer kirişlerini tamir etmeli miyim?


5

1950'lerde bir evin bitmemiş bodrum katındaki döşeme kirişleri, önceki sahibinin muhtemelen eşyaları asmak için kullandığı çivilere sahipti. Çivilerin çoğu döşeme kirişlerinin ayrılmasına neden olmuştur.

zemin kirişinde çatlak

Çivileri çıkardım çünkü tavandan bir şey asmıyorum.

Kirişleri tamir etmek veya tırnak deliklerini doldurmak için uğraşmalı mıyım? Eğer öyleyse, ne kullanılmalı?

Yanıtlar:


12

Bir kirişin içindeki çivi delikleri, kirişin önemli bir bölümünü etkilemediği sürece beni ilgilendirmez. Kabloları çalıştırmak için ortada kiriş genişliğinin 1 / 3'ünde bir deliği güvenle delebilirsiniz.

Evin seviyeden / çukurdan çıkmasına izin veren çatlama veya sarkma bir endişedir. Bu sorunu değerlendirmek için yapısal bir mühendis bulmak en iyisidir. Standart çözüm, arızalı olanın yanında ikinci bir kirişi kız kardeşi yapmak ve muhtemelen tabandaki tabanına bazı destek kolonları eklemek. Öncelikle yeni kirişe müdahale eden tüm blokajları kaldırır, eski kirişin üzerindeki düşük noktaları kaldırır, işler düzleşir, yeni kirişi monte eder, böylece her uç desteklenir, yeni kirişi tutturur ve orijinal kirişe tespit eder, engelleme ve krikoları çıkarın.


2

Mesajınızda bulunan fotoğraf, bir kirişçi başarısızlığıdır. sade ve basit. tırnaklar tesadüfi veya ilişkilidir, fakat alakalı değildir. kiriş içinde böyle çatlaklar anormal değildir, ancak tamir edilmeleri gerekir. genellikle kirişlerde, düğümlerde, çeklerde veya çentiklerde / kesimlerde meydana gelirler. bununla birlikte, çatlak, kirişin alt kenarı boyunca uzandığı ve kirişin boyuna aşağı doğru uzandığı zaman kiriş başarısız olmaktadır. genellikle bir taneyle başlar ve sonra bitişik olanlar yükü ilk olandan almaya çalışmaz. yeni bir kirişle kızarmanız ve / veya başarısız kirişin her iki tarafını da bir yazıyla desteklemeniz gerekir.


1

Bu kiriş, kiriş tamir plakası kullanılarak tamir edilebilir. Bunlar yapısal çelikten imal edilmiştir ve içlerinde delikler vardır, böylece onu güçlendirmek için çerçeveleme elemanına vidalayabilirsiniz.

İyi bir görüntü bulamadım, ancak buna benzer.

Kiriş Tamir Plakası

Resimde biri ihtiyaçlarınız için uygun şekilde boyutlandırılmamıştır ve inşaat da yeterince ağır görünmüyor, ancak fikir edineceksiniz. Büyük olasılıkla bir özel imal edilmiş olması gerekir.

Takmak için, kirişi yerine yerleştirmeniz ve tamir edilecek alanın her iki tarafına geçici destek koymanız gerekir. Sonra plakayı yerine kaydırın ve cıvatalarla tutturun.

Bu çatlak çok ciddi görünmüyor, muhtemelen kendi başınıza çözebilirsiniz. Arızalı kirişlerden daha fazla işaret görürseniz, sorunu değerlendirmek için bir mühendis ile görüşmelisiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.