Çelik bir kapıya vidalamak uygun mudur?


11

Ön kapımdaki pencerenin üzerine biraz panjur asmak istiyorum. Montaj donanımını doğrudan kapıya vidalamak uygun mudur?


2
Kapıyı her zaman içinde panjur olan bir kapı ile değiştirebilirsiniz. Tozlanma gerekmez :)
Brian

Yanıtlar:


17

Kesinlikle sorun değil. @ChrisF'in belirttiği gibi, en iyi yol küçük bir pilot delik açmak (muhtemelen 1/8 "doğru olacaktır) ve kendinden kılavuzlu bir vida kullanmaktır.

"Kendinden kılavuzlu vidalar", bir pilot deliğe ihtiyacınız olmadığını gösterir, ancak bunlar gerçekten sac için tasarlanmıştır. Asla kapının çelik kaplamasında çalışmayacaklar. Küçük bir delik onları devreye sokacaktır.

Çelik delmek ahşabı delmek gibi değildir. Bu çok basitse lütfen beni affet, ama başka biri faydalı bulabilir.

Deliği delmek için önce bir kalemle istediğiniz yeri bulun. Sonra deliği istediğiniz yere küçük bir girintiye dokunmak için çekiçli bir merkez zımba kullanın. Merkez yumrukunuz yoksa çivi kullanın. Bir merkez işaretine dokunmazsanız, matkabınız kapının tam yüzeyinde kaymaya başlar ve boyayı çizer .

Daha sonra tam hızda delme matkabına uygun olarak matkap motorunun arkasına bir miktar basınç uygulayarak delin. (1) Ahşap delmeye alışkınsanız, ne kadar basınç aldığına şaşırabilirsiniz.


(1) Anal-kalıcı kelime biraz (ha ha): taktığınız şey "matkap motoru". Çoğu insanın "bit" olarak adlandırdığı aslında matkap olan şey biraz değil, bir matkap, genellikle "bükümlü matkap". Bunu sadece gündeme getiriyorum çünkü iç içe geçmiş ağların gizliliği beni cesurlaştırıyor.


Yağlama yok mu?
Tester101

4
drill1 [dril] IPA'yı göster –noun 1. Makine, İnşaat Ticareti. a. sağlam malzemelerde delik açmak için iki veya daha fazla kesme kenarına sahip şaft benzeri bir alet, özellikle. dönerek. b. bir araç, esp. böyle bir aleti tutmak ve çalıştırmak için bir el aleti. Görünüşe göre "Matkap motoru" matkap olarak da adlandırılabilir. Böylece matkabı matkabın içine koyar ve bir delik açarsınız.
Tester101

1
Lanet olsun, gelişen İngilizce!
Rod Fitzsimmons Frey

1
@ Tester101 re: yağlama - Bana eğleniyorsan bodur bir mizah bezi için özür dilerim - ama IMO yağlama böyle bir iş için önemli değil, ancak merkez yumruk olmaması kapı boyasını çizerek işi mahveder.
Rod Fitzsimmons Frey

Eğlenceli alay değil sadece kapıyı delme sırasında yağlama kullanmak isteyip istemediğinizi bilmek istedim.
Tester101

4

İyi olmalı, ön delme yaparken dış cilde bir çentik takmamaya dikkat edin.


3

Çok küçük bir pilot deliği olan kendinden kılavuzlu vidaları kullanırdım.


3

Başka bir yaklaşım, delmeyi önlemek ve manyetik perde çubuğu kullanmaktır. Bunlar makul fiyatlıdır ve çelik kapıya zarar vermeden iyi yapışır.


ve Neodimyum mıknatıslar teknik olarak o kadar pahalı değil - en azından bunun için yeterince iyi dayanabilecek olanlar.
Wayne Werner
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.