“Zaman ve malzeme” işinden kaçınmak için aşamalı olarak gizli hasarı onaran bir iş nasıl teklif edilir


8

Benim banyo kötü tasarlanmış bir kiremit işi bazı su hasarı var. Pencere pervazının ıslanması için yeterince düşüktür, ancak sağlam bir raf yerine basitçe döşenir. Ayrıca düzgün eğimli değildir. Bu, suyun duvara sızmasına izin verdi ve destek panosunu, döşenmiş duvarın eğildiğinde verdiği noktaya kadar zayıflattı.

Bir inşaatçı işin maliyetini bile tahmin etmezdi. "Zaman ve malzeme" onarım ve banyo yıkmak ve şeklini değiştirmek için bir sözleşme istedim.

Daha önce "zaman ve malzeme" işleri tarafından yakıldım. Yine de, tüm hasarı göremediğinizde işin ne kadar büyük olduğunu değerlendirmenin zor olduğunu anlıyorum.

İşte sorum: İşin ayrı ayrı teklif edilen üç aşamada yapılması konusunda ısrar edersem makul değil miyim?

Yıkımın sorunu ortaya çıkarması için bir teklif

Herhangi bir "zaman ve malzeme çalışması" yerine onarım teklifi

Banyo yükseltmeleri için yeni model için bir teklif .

Her aşamada rekabetçi teklifler alabilir ve kabul etmeden önce neler aldığımdan emin olabilirim. İnşaatçılar, tam olarak görme şansı bulamadıkları herhangi bir işi kabul etmek zorunda kalmayacaklardı.

Bu tür bir planın duyulmamış veya mantıksız olup olmadığını bilmek istiyorum. Bu şekilde çalışmayı reddetmenin iyi bir nedeni var mı? İşi yapılandırmanın alternatif bir yolu var mı? Anlamadığım bir şey varsa lütfen bana bildirin.


3
Endişeleriniz yasal gibi görünüyor, ancak tamiri ve tadilatı neden ayırdığınızı anlamıyorum. Boşluklar açıldıktan sonra, birisi sürpriz olmadan tüm projeye net bir şekilde teklif verebilmelidir. Hiçbir gizli hasar sağlamak için yeterli açılıp açılmadığı konusunda bazı anlaşmazlıklar olabilir, ancak bunun dışında ...
Daniel Griscom

@DanielGriscom haklısın. Benim için önemli olan, onun için önemli olanın şaşırmaması gereken tam bir teklif işiydi. Ancak yıkım ve tadilat için bu "anahtar teslim" sözleşmesi hazırdı ve "zaman ve malzeme" anlaşması dışında sözleşmeyi değiştirmeyecekti. Burada daha iyi istediğimi nasıl açıklayacağımı anlamaya çalışıyorum. Teklif istiyorum. Tahmin değil. Saatlik değil. Bunu açıkça sormanın dışında yapmam gereken bir şey var mı?
candied_orange

2
Bu bir müzakere süreci. İhtiyaçlarınız var, ihtiyaçları var ve her iki seti de tatmin edecek bir düzenleme bulabileceğinizi umuyoruz. İhtiyaçlarını ihlal etmeden size neler verebileceğini anlamaya yetecek kadar esnek değilse, bunu kendiniz anlamanız gerekebilir (örneğin, "Sabit fiyatlı bir teklif verebilmeniz için önceden ne yapılması gerekir") veya başka bir yükleniciye geçebilirsiniz.
Daniel Griscom

Bu, bölgeyi demo yaparsanız ve onarım ve yeni modelin beklenenden daha fazla olacağını öğrenirseniz ne yapmak istediğinizi soruyor. Sadece demo'd bırakacak mısın? Sanırım sonucun bir zaman ve malzeme teklifinden nasıl çok farklı olacağını gerçekten görmüyorum, ancak tüm sabit tutarlı tekliflere giren "olasılıklar" dolgusunu ödemeyeceksiniz. Ben şahsen bir alt sözleşmede olmadıkça demoyu zaman ve malzemeler dışında bir şey için teklif etmem bile - aksi takdirde güvenli olmayan bir durumda bırakmaktan sorumlu tutulabilirdim.
Comintern

2
@Comintern: Muhtemelen daha önce vicdansız yükleniciler tarafından yakılan OP, yüklenicinin bir "zaman ve malzeme" sözleşmesini mümkün olduğunca yavaş çalışmak ve malzeme maliyetlerini olabildiğince şişirmek için bir carte blanche olarak ele alacağından korkuyor kurtulmak. Yine de OP'den tekrar iş beklemiyorlarsa ve itibarı hakkında fazla endişelenmiyorlarsa , OP'yi alabilecekleri kadar sağmamaları için çok fazla motivasyonları yok , bu da çok daha fazla olabilir. sabit tutarlı bir teklifle doldurmaya kıyasla.
Ilmari Karonen

Yanıtlar:


12

Benim önerim bunu her yerde çok daha kolay hale getirmelidir. Yıkım işlemini DIY bazında yapın ve tüm kalıntıları temizleyin. Yıkım aşaması işi temel beceriler ve pahalı olmayan basit aletler gerektirir.

Bu, tüm odanın yapısını çerçeveleme, alt zemin ve tavan kirişlerine geri açacaktır. O zaman oda ve yapıya onarım ve yükseltmeler teklif etmek için bir yüklenici getirmeye hazır olacağını söyleyebilirim. O noktada hiçbir şey gizlenmemelidir.

Projenin DIY bölümünü ele alırken, bu süreç hakkında bazı sorularınız olacağından emin olabilirsiniz. Bu site, ortaya çıkan soruların cevaplarını almak için büyük bir yardımcı olabilir.


3
Tam bir bağırsak planlıyorsanız, bu harika bir seçenektir. Ancak, sadece sorunu çözmek istiyorsanız, bu biraz abartılı olabilir.
Tester101

2
@ Tester101 - Bir altkümesi de tamamen mümkündür. Demo sadece duş alanı olabilir.
Michael Karas

2
@MichaelKaras Bu doğru, ama bir DIYer ne kadar ileri gideceğini bilemeyebilir. Deneyimli bir yükleniciye sahip olmanın avantajı, ne zaman derine ineceğini ve ne zaman duracağını bilmeleri.
Tester101

2
@CandiedOrange Kiremit taşıyıcıyı o kadar iyice yıkmak çok eğilir ki, eğildiğinde daralır. Küvetle gerekli onarımları yapabiliyorsanız çok, çok şaşırırdım ve dürüstçe, uygun bir muayene yapabilmeniz için basitçe çıkarmanızı öneririm.
Adam Davis

1
@CandiedOrange Ben hiçbir şekilde uzman değilim ama Adam Davis'e katılıyorum, duvar gibi sesi tarif ettiğiniz belirtiler çok iyi durumda değil. Bu arada kullanacağınız ikinci bir banyonuz varsa, demoyu kendiniz yapmak daha yavaş olurdu, ancak duvarda neler olduğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz, bu da daha doğru teklifler vermenize yardımcı olabilir. Ama eğer tek banyonuzsa, kesinlikle gerekenden daha uzun süre komisyon dışında olmasını istemezsiniz.
Dan C

5

Makul, onarım tamamlanana kadar kişisel olarak yeni model teklif etmek istemediğimi söylemek dışında. (Başkaları tarafından onarıldığı varsayılarak.)

İzin nedenlerinden dolayı, onarımları kapatmazsınız, bu yüzden bunu model aşamasına taşıdığınızdan emin olun.

Bu planın bir dezavantajı, sizin için önemli olabilecek veya olmayabilecek herhangi bir yüklenici ile bir ilişki kurmamanızdır, ancak geniş bir genelleme olarak, yüklenicilerin daha büyük işleri daha ciddiye ve utangaç aldıklarını söyleyebilirim onları sinirlendiren müşterilerden.

Son bir not, muhtemelen açık, ama ... bu çok daha uzun sürecek.


2

Bu işler teklif etmek zor. Sizin de söylediğiniz gibi "alternatif bir yapıya" sahibiz. Onları çalışma şeklimiz genellikle budur

İlk olarak, bilinen kapsam öğelerini teklif ediyoruz. Bu boyama, sıhhi tesisat, elektrik, döşeme vb. Olabilir. Hasardan bağımsız olarak gerçekleşecek şeyler budur.

Daha sonra, bilinen onarımları teklif ediyoruz ve tüm hasarı göremediğimiz ve görünmeyen onarımların yazılı bir set kapsamına göre bir fiyat belirlediğimizde kapsamın kapsamını tahmin ediyoruz.

Ardından, varsayılan onarımlar için tamamlamamız gerekeceğinden neredeyse emin olduğumuz tahmin edilen bir tutar ekliyoruz. Bunlar genellikle onay alınmadan fiyatı geçmeyen T&M öğeleridir. Satır öğesinin fiyatı 350 ABD doları olabilir, ancak ayrıntıda "miktar tahmin ediliyor. Gerçek onarımlar xx / saat artı malzeme fiyatıyla tamamlanacak. Onay olmadan 350 TL'yi aşmayacak miktar" Bazen bu öğeler sahibine indirim için tamamlanmamıştır. Diğer zamanlarda, bir değişiklik siparişi yoluyla ONAYLI maliyet artışı için işler beklenenden daha kötü ve tamamlandı.

O zaman sadece bir şeyler yapmak için, genellikle olası hasar nedeniyle düşünebileceğimiz, ancak yeterli kanıt göstermediğimiz ve bu nedenle önceden teklif vermediğimiz diğer bazı onarımların sözlü bir açıklamasını ekliyoruz.

Son olarak, göremediğimiz değişkenler var ve onarımları sözlü olarak tahmin ederek bir T&M fiyatında etkin bir şekilde tamamladığımız değişkenler var (işlerimize güven genellikle yüksek) veya bir değişiklik yoluyla bu değişkenler için sözleşme fiyatını gönderiyoruz onarım tamamlanmadan önce sipariş edin ve yalnızca değişiklik siparişi onaylandığında devam edin.

Bu süreci kullanarak, değişkenleri en aza indiririz, maliyetin ne olduğu ve maliyetin ne kadar değişken olduğuna dair iyi tanımlanmış beklentiler belirleriz ve son olarak karar verme gücünü, beklenmedik derecede yüksek fatura.

Unutmayalım ki, sözlü tahminler yazılı olanlar kadar bağlayıcıdır, bu yüzden şeylerin ŞİMDİ devam etmesi gereken nadir durumlarda, seçenekler üzerinde çalışıyoruz, sözlü bir tahmin veriyoruz ve devam etmek için onay alıyoruz ve ardından sözlü tahminleri bir değişiklik siparişi ile arka uç.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.