Zeminin gıcırdamasını nasıl önlersiniz?


13

1940'larda inşa edilmiş bir evim var. Ana kat çok daha fazla gıcırdıyor ve her zaman yeni yerlerde ortaya çıkıyor gibi görünüyor.

Gıcırtıyı ve gıcırtıyı durdurmanın kolay bir yolu var mı? Gelecekteki rahatsızlıkları önlemek zorunda değilim, ama şimdi en yüksek gıcırdamayı durdurmak istiyorum.

Bodrum tavanı (ana katın altı) çoğunlukla açıktır (eğer yardımcı olursa).1
Çözüm, sahip olduğunuz zemin tipine bağlıdır. Halı? Parke? Kiremit?
mohlsen

Yanıtlar:


9

Ahşap zeminlerin gıcırdamasının ana nedeni çivilerin etrafında ahşap büzülmesidir. En kötü alanları lokalize edebiliyorsanız, gıcırtıyı en aza indirmenin yaygın bir yolu, vidaları alt kattan alt zeminden sert ahşaba doğru sürmektir. Ahşap kapmak için yeterince uzun, ancak yapışmayacak kadar kısa vidalar kullandığınızdan emin olun.

Parke zeminleriniz yoksa, belirli zemin kaplamaları için uygun olan birkaç farklı teknik arasında karar vermeniz gerekir, örn. halı, karo, vinil vb.

Örneğin halı ile yukarıdan monte edilebilen özel kırma vidaları ( McFeely's tarafından yapılanlar gibi ) vardır. Karo veya vinil ile, yöntemin altındaki vida genellikle gitmek için bir yoldur.


1
Zeminin altındaki çapraz destek yardımcı olur mu?
Tester101

8

Vinil ve halıda "Counter-Snap" kullandım ve harika çalıştı.

Tek yapmanız gereken gıcırtı bulmak, patentli "koparma" vidasını fikstürün içine sokmak, delmek ve kopmasını sağlamaktır.

resim açıklamasını buraya girin


ayrıca burada açıklanmıştır: diy.stackexchange.com/questions/392/…
mohlsen

Bunları evimin birkaç bölümünde çoğunlukla iyi sonuçlarla kullandım. Genel olarak, kesinlikle denemeye değer. Ancak düzeltemeyecekleri gıcırtılar olabilir.
mrog

3

1950'lerin evindeki parke zeminlerde gıcırtıları düzeltmeyi bitirdim. Gıcırtıların çoğuna alt zemin ve kirişler arasındaki boşluklar neden oldu. Az önce ahşap şimler yerleştirdim (5 dolar için onları Home deposundan aldım). Birisinin gıcırtı olduğu alanda yürümesini veya zıplamasını sağlayın ve alt zemin hareketini görebiliyorsanız, oraya şim yapıştırın. Onları fazla zorlamayın, çünkü zeminin çok fazla yükselmesine neden olur.

Bu yardımcı olur umarım.


-1

Geçici bir düzeltme için biraz talk pudrası kullanın. Tozu bir fırça ile levhalar arasındaki derzlere uygulayın ve fazlalıkları süpürün.

http://www.thisoldhouse.com/toh/photos/0,,20447746_20886389,00.html ThisOldHouse.com


3
Lütfen buraya biraz daha fazla ayrıntı ekleyin, talk pudrasını kullandığınız yer, nasıl uyguladığınız vb.
Niall C.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.