Şiddetli yağmurda çit direkleri için beton dökme


8

Yüklenicim betonu döktü ve aldığımız yeni bir çit için direkleri koydu ve işin çoğu yağan yağmurda yapıldı. Bu, betona zarar verir ve çizgiyi nasıl tuttuğunu etkiler mi?


2
Örtülmesi gerektiği için yağmurda birkaç kez yağdırdım. Bir çit direği, iyi bir karışım olsaydı muhtemelen iyi olacaktır. Beton su altında sertleşir. zemin seviyesindeki üst, örtülmediyse açıkta kalan agregaya benzeyebilir, ancak iki sıcak (çatlamaya neden olan) veya iki soğuktan ve kurulmamaktan daha iyidir.
Ed Beal

4
İyi yorum. Bir cevap olmalıydı.
isherwood

2
@EdBeal Bir sorunuz varsa, lütfen aşağıya gönderin. Yorumlar, içeriği düzgün bir şekilde inceleyecek özelliklere sahip değildir ve sistem söz konusu olduğunda, bu soru 'yanıtlanmamıştır'. Teşekkürler.
Robert Cartaino

Yanıtlar:


3

Tüm beton su altında kurulur. http://www.cement.org/cement-concrete-basics/faqs

Etkilenecek tek şey bitiş. Üst kısım kaplanmamışsa, daha ince malzeme yıkanıp agregayı açığa çıkarabileceğinden beton engebeli bir görünüm kazanacaktır.


1
"Etkilenecek tek şey bitirmek" demenin adil olup olmadığını bilmiyorum. Karışıma ne kadar fazla su eklenirse, mukavemet o kadar düşük olur. Bu durumda önemli bir etkiye sahip olmak için yeterli fazla suyun ilave edilip edilmediği tartışmalıdır, ancak kesinlikle güç üzerinde bir etkisi vardır.
Joel Keene

0

ACI 301, "yeterli koruma" olmadan betonun yağmurun içine yerleştirilmesini yasaklar.


1
Bu vasat bir cevaptan çok daha iyi bir yorum.
ojait

@ojait Şu anda daha fazla bilgi olmadan mümkün olan tek nesnel cevap bu. ACI 301, tipik bina kodlarına, örneğin IBC'ye referans olarak dahil edilmiştir. Çitler, IBC kapsamında U tipi doludur. Bu nedenle, yürürlükte olan bina kodları varsa, kurulumun uygun olması muhtemel değildir. Diğer tek objektif cevaplar X yıl beklemek ve dayanıyor mu görmek ya da somut örnekler almak, yükleri analiz etmek ve bir rapor yazmak için bir mühendis kiralamak. Ya da meta olarak gitmek, belki de soru yüklenici sorunumla savaşmama yardımcı olmaktır.

1
-Katılıyorum. Şimdi yukarıdaki yorumunuzu cevap olarak gönderin. İyi cevap.
ojait
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.