Sadece pimlerle desteklenen bir rafın güçlendirilmesi


8

Likör kabinimizde, yüksekliği ayarlanabilir raflar için tipik raf pimleri ile her iki tarafta delinmiş normal delik sırası vardır:

resim açıklamasını buraya girin

Odunun MDF + kaplama olduğunu düşünüyorum. Kontrplak olabilir. Pimleri çok iyi tutmuyor.

resim açıklamasını buraya girin

Ortaya çıkan sonuç, ani felaket başarısızlığı ve ardından bizimle birlikte yaşayan dünyaca ünlü Sibirya huskusunu diğer odada kalmaya ikna etmeye çalışırken, iki saat boyunca cam kırıkları sildi.

resim açıklamasını buraya girin

Evet, bu aslında bir şişe Üretici Mark (parça) ile parçalara ayrılmış mermer bir masa üstü.

Dinky küçük pimler yerine bu rafları güçlendirmek için ne kullanırdınız?


3
Maker Markası mermer masanın yıkımından sağ çıktı mı (resimde sağlam görünüyor)? Eğer öyleyse, Maker'dan başlamak istediğimden daha etkilendim ...
Comintern

Yanıtlar:


9

Fotoğrafınızda gösterilen raf pimleri türü, rafın üzerine aşırı ağırlık nedeniyle pime çok fazla tork yerleştirildiğinde boktan MDF veya yonga levha yan duvarlarından bükülebilir. Pimi yan duvara 90 derece tutmak ve böylece delikten sıkılmasını önlemek için tasarlanmış alternatif tipte raf braketi pimleri vardır. İşte geçmişte iyi bir şekilde kullandığım bir tür resim.

resim açıklamasını buraya girin

Mevcut kabin ve braket deliklerinizi bu alternatif braket ile kolayca kullanabilmelisiniz. Eski pimler, deliğin üstündeki yan duvarı kırdı ve bunlar takıldıktan sonra deliklerin dibinde duracak. Kıymık ahşabın bir kısmını düz itmek zorunda kalabilirsiniz, ancak bu braketleri yan duvarlara sıkıca monte edersiniz. Raf daha sonra delik ile braket parçasının üstüne oturacaktır. Rafın yan yana uzunluğunun her iki taraftaki braket arasına tam olarak oturması en iyisidir. Destekleri ve rafları yerleştirdikten sonra, desteği rafın alt tarafına vidalarsınız. Bu vidalar için bir pilot delik açmak oldukça teşvik edilir ... ancak deliğin veya vidanın rafın üstünden geçmesine izin vermemeye dikkat edin.

Pimi dolabın yan duvarına düz tutmak için kuvvetin çoğunu sağlayacak olan braketin rafa sabitlenmesidir.


2
Yaptığım şey bu oldu ... ve raf başına dört delik daha açtım, bu yüzden her raf şimdi bu L şekilli pimlerin sekiz tarafından destekleniyor
Joel Spolsky

Mükemmel. Çalışmasına sevindim.
Michael Karas

10

Kramponlar.

Peki, bu kapsamlı redaksiyonlu likör kabininin bana ne kadar mal olduğunu eklemediysem (husky-çevreleme ve paspas süresini saymıyorum) ve tamamen iyi yapılmış bir mobilya parçasıyla değiştirilmek için güneşe vurdum. d az önce ne geçti sonra yapmaya eğilimli olun.

Rafların olmasını istediğiniz yan duvarlara 1x2 ahşap kelepçeleri (ayarlanabilir olmayan) yapıştırır ve vidalarım. Rafların kendilerinin ne kadar dayanıksız olduğuna bağlı olarak, takviye için her rafın altına birkaç uzun 1x2 koyabilirim.

Alternatif olarak, kabine uyan ayarlanabilir bir çelik tel raf rafı arayın - kapılar var, şişeleri dışarı çıkarmak dışında ona bakmak zorunda değilsiniz.

Olumlu tarafı, en azından mermer tepesinde masa bir fishtank değildi ;-)


1
Benim sempatilerim. Eğlenmeden alkol kötüye kullanımı mümkün olan en kötü şeydir. Ama yukarıda iyi bir tavsiye.
Aloysius Defenestrate

Cleats ideal bir çözümdür. Yıllar boyunca, bu pim / delik hareketli rafların çoğunun ilk kurulumdan sonra asla hareket etmediğini gördüm .
manassehkatz-Moving 2 Codidact

8

1) raflar çok kısa olmadığı ve çok fazla burulma kuvveti ile sonuçlanmadığı veya 2) pimlerin tam olarak oturmadıkları sürece birkaç şişenin bu pimleri yırtacağına inanmakta zorlanıyorum . MDF'de bile dört pim 100 lbs'yi desteklemelidir. kolayca. Dünyanın dört bir yanındaki özel ve önceden yapılmış dolaplar, yonga levhada bile raf desteği için basit dübeller kullanır ve etrafımızda çökmezler.

Her iki durum da fotoğraflarınız tarafından destekleniyor gibi görünüyor - ahşap deliklerden yukarı doğru yırtılmış . Onarım zorluğunu azaltmak için iki şey yapardım: İlk olarak, pimlerin tamamen oturduğundan emin olun. Tam yuvarlak kısım kabin duvarının ön yüzüne uzanmamalıdır.

Sonra, rafların neredeyse yan yana yattığından emin olurum, bu da gücün çoğunu dirsek olarak değil, direk olarak keser. Kısalarsa, bunları doğru bir şekilde kesilmiş yerel ev geliştirme mağazanızdan hazır raflarla değiştirin.

Bu çözüm raflarınızın ayarlanabilirliğini korur ve amaçlarınız için hala çok güçlü olmalıdır.


0

Pimler iki parça halinde gelir. Bir dişi metal bardak, raf desteğini tutmak ve ahşabın / mdf'nin parçalarını kırmadan ağırlığı dağıtmak için önce girer.

Bu destekler genellikle tek bir pakette bir aradadır.

Sadece yarım raf desteğiniz var. Asıl sorun bu. Bu ve rafta çok fazla ağırlık var.


1
Daha iyi raflar 2 parçalı pimleri / soketleri içermekle birlikte, birlikte çalıştığım şeyin büyük çoğunluğu DEĞİLDİR - sadece doğrudan yan panellerde delinmiş deliklere giren küçük pimleri içerir. Bu beni her zaman biraz endişelendiriyor - ve yıllar boyunca orijinal raftan yukarı veya aşağı hareket eden birkaç raf gördüm çünkü delikler biraz genişlemeye başladı ...
manassehkatz-Moving 2 Codidact

İki parça ile tam uyum sağlarsınız.
Ivy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.