Bir dış kontrplak rampasında çekişi nasıl artırabilirim?


11

Çok gölgeli bir alanda bir kulübem var. Zeminden (çim / kir) kulübe kapısına kadar kontrplak bir rampa var.

Yağmur yağdığında rampa kayganlaşır. Gölge (ağaçlardan) nedeniyle çok hızlı kurumadığından uzun süre kaygan kalır. Ayrıca ahşabın kendisi iyi görünse de ahşabın nemden bozulmaya başladığı konusunda endişeliyim.

Rampadaki çekişi iyileştirmek ve belki de nemden biraz daha iyi korumak için ne yapabilirim?

Yanıtlar:


18

Bence en iyi yöntem kaymaz bant / şerit / boya kullanmaktır

bant

resim açıklamasını buraya girin

şerit

resim açıklamasını buraya girin

Boya

resim açıklamasını buraya girin

En kolaydan en zoruna doğru sıralanırlar.

Şeritler en kolay olacak çünkü onları yapıştırıyorsunuz. Açıkça onları lastiklerinizin yanlara değil gittikleri uzunluğa yapıştıracaksınız (çünkü bu anlamsız olacaktır). Şeritler daha dayanıklı, ancak sıkışıp bir kez sopa tarafından aldatılmayın .. onlar STUCK! En iyisi, ancak çoğu iş tüm rampayı boyamaktır.

Hazırlık.

Yapışmak veya boyamak için kuru bir gün olmalı. Yüzeyi kağıt havlularla temizlemeniz gerekir - kiri sildikten ve yapıştırmak / boyamak istediğiniz yüzey kuruduktan sonra daha fazla kağıt havlu ve ucuz alkol (metanol, alkollü içecekler, vb.) Kullanırsınız. yağı çıkarır (sildikten sonra dokunmayın). Neredeyse ağda gibi (birkaç kez aynı nokta) temizleyin, bu, yüzeyinizin kirden arındırılmasını ve yıllar ve yıllar boyunca en iyi yapışmayı garanti eder.

Sadece koyabileceğiniz şeritler - ancak bu vidaları takmak için bir miktar akülü matkap veya dirsek gresine ihtiyacınız var. Gömme (şeritle aynı hizada) olduklarından veya lastiklerinizi yırtma riskiniz olduğundan emin olun.

İşte bazı bağlantılar

http://www.vubasupplies.co.uk/anti-slip-surfaces.html

http://www.anti-slip-paint.co.uk/

http://www.antislip.uk.com/antislip-decking-strip.html


3
Boyaya giderdim. Biraz daha fazla iş var, ancak ahşabı çürümeye karşı da korumaya yardımcı olacak.
Tester101

Beni döv, iyi cevap :)
Stephen

Benzer şekilde, haddelenmiş çatıyı bıraktıysanız (temel olarak, çatı shingle malzemesi, ancak bir rulo olarak), bunu her şeyin üzerine koyabilirsiniz, ancak çok ısınan bir bölgede ise, parçalanabilir ve aggregte gevşetin ... umarım, gölgeli bir alanda olduğu için bu bir sorun olmayacaktır. Ayrıca insanların sadece merdivenlerde kalan çatı zona çivili gördüm ve bir tutam özel şeritler yerine işe yarayabilir.
Joe

5
Boya ile kaymaz katkı maddeleri (ponza veya kum) alabilirsiniz, ancak boyanın sürekli karışmasını önlemek için, ilk kat boyayı aldıktan sonra (ve hala ıslak) yüzeye serpebilirsiniz. Bir rulo ile çalışın ve sonra iyi bir ikinci kat verin.
BMitch

1
Herkese teşekkürler. Biraz teyp sipariş ettim ve bunu deneyeceğim. Bant sıkışmazsa, kumla boya fikri yedek planımdır.
Alger

2

Kumla karıştırılan boya yüzeye yeterli pürüzlülük vermez. 2 yıl önce böyle bir yüzeye düştüm. # 10 kaymaz Rustoleum boyasını deneyeceğim.


0

İçinde bir miktar agrega bulunan kamyon yatak döşemesini kullanın ve ahşabı mühürleyecektir. biraz daha fazla tutuş için biraz daha fazla toplama ekleyebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.