Bir Dremel aleti bir matkabın yapamadığı ne yapabilir?


13

Anlamak istiyorum: Dremel aracının anlamı nedir? Gerçekten yararlı olan birçok Dremel aksesuarı olduğunu biliyorum, ama neden aletin kendisini almalıyım? Tüm sistem sıradan bir elektrikli matkap için bir adaptör kullanılarak uygulanamadı mı? Farkında olmadığım Dremel motoruyla ilgili özel bir özellik var mı? Yoksa sadece gereksiz satıcı kilitleme mi?

Yanıtlar:


13

Sıradan bir elektrikli matkap, birçok aksesuardan en iyi sonuçları almanın anahtarı olan Dremel (30.000 rpm) hızına sahip değildir. Ayrıca, Dremel aleti, oyma, dağlama ve küçük iş parçaları ile çalışma gibi birçok uygulamada çok yararlı olan elektrikli bir matkaptan çok daha küçük ve daha hafiftir. Dremeller, matkap uçları ve taşlama taşları gibi Dremel olmayan aksesuarlarla kullanılabilir, böylece kilitlenmezsiniz. Örneğin, Dremel aleti 1 inç çapındaki kesme disklerini kullanarak vidaları ve çivileri kesmek için mükemmeldir. Sıradan bir elektrikli matkapla aynı sonuçları elde etmek çok garip olurdu.


1
^^ tüm bunlar ve bir dremel / benzeri, bir matkabın yataklarını öldürebilen yan yükler için tasarlanmıştır, bu da uç yükler için tasarlanmıştır.
Aloysius Defenestrate

Evet. Dremel, bir matkaptan bir trim yönlendirici veya yüksek hızlı taşlama makinesine daha yakındır. Hızdaki büyüklük farkı.
keshlam

2
Ve eğer daha önce hiç Dremel almamış olsaydın, yakında bir tane almak için neden bu kadar beklediğini merak edeceksin. Dürüst olmak gerekirse, Dremel'e sahip olduğum çok sayıda araçtan muhtemelen en çok kullanılan araç.
Michael Karas

3

Sadece Noel için bir tane aldı.

Böyle bir döner aletin USP boyutu. Aslında tüm esnafların bir krikosu, ancak boyutu, tam boyutlu bir matkapla aynı şeyleri yapabileceği, ancak daha dar alanlarda daha küçük iş parçalarına yapabileceği anlamına geliyor. Ayrıca, aynı işi yapan çok çeşitli manuel araçları da telafi ediyorlar, ancak belki de değil. Erişilebilirlik dışındaki birçok uygulama için bir Dremel'in küçük bir demir testeresi veya dosyaya karşı faydalarını tartışırım. Dremel yaşam tarzına satın almadan önce düşünebileceğiniz bir şey, Dremel uyumlu ekleri tam ölçekli bir matkap / sürücüde kullanabilen bir mini ayna . Bu şekilde ekleri değerlendirebilirsiniz.

Bunu anlamanın en iyi yolu benzetmektir:

  • Diş hekimini büyük bir Black & Decker ile bir boşluk delmeyi düşünün. Güzel değil.

  • 2500kg'lık bir atölye tezgahında saat için 1mm çapında vida dişlerini döndürmeye çalıştığınızı düşünün.

Dremels ile ilgili en büyük sorun kullanıcılar. Onunla bir çiftlik kapısı inşa edemedi çünkü 5 üzerinden 1 yıldız verdi bir kullanıcı tarafından bir tür bir inceleme okudum. Bence ciddi oluyordu. Biraz oyuncak bir alet gibi. Oyuncaklar üzerinde çalışmak için kullanın ve beklentileri karşılayacak. Kaldırım levhalarını kesmek için kullanın ve hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Tam boyutlu metal dişli 700W Makita ile karşılaştırıldığında, bir Dremel'in yanal yük kapasitesi minimumdur. Yine de 25 mm'lik bir kesme diskine kadar ölçeklendirilmiş, yeterli.

Bu kendi başına bir inceleme değil, ama 18 aydır Dremely makinesine sahibim. Ben gravürcüyüm (ama sonra gravürcüyü alırım) ve tahta oymacılığı değilim (ama odun keskisi alırım). Şey, son 18 ay içinde, neredeyse hiç kullanmadım. Tek zaman el testeresi ile ulaşamadığım küçük bir cıvatayı kesmekti. Oh ve gerçekçi bir Stanley bıçağı ile elde edilebilen bazı Gorilla tutkal köpüğünün çıkarılması. Çok fazla uzlaşma olduğu kesin bir sonuca vardım (Jack, tüm işlemlerden Jack, usta ...) Kesinlikle Dremel'in çoğaltmaya çalıştığı tüm özel araçlara sahip olduğunuz bir atölye ortamında. Bu açıdan WD40 gibidir - sadece bir eliniz varsa faydalıdır. Aksi takdirde uygun spreyi kullanın. Bir Dremel'in ... s tek satış noktası yürüyüş almak bir Leatherman benzer olmasıdır. Cebinize sığacak ve birçok şey yapacak, ancak ödün verilmiş bir etkinlikte.


1
Oyuncak olmayan bazı görevler yapabilir - örneğin ahşap veya hatta metal oyma - ancak bunlar çoğu ev sahibinin veya hatta çoğu ahşap işçisinin çok sık yapması gereken görevler değildir. Ne yazık ki üreticiler herkesin bir tane almasını istiyor, bu yüzden kullanışlılığını abartıyorlar.
keshlam

@keshlam Pazarlama hype hakkında haklısın. Bkz. Düzenleme.
Paul Uszak
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.