Dökülen beton bodrum duvarımdaki bu metal etiketler nelerdir?


8

Bodrumuma dökülen bu metal parçalar ne beton duvarlar döktü? Onlar delikli yaklaşık 2x2 ve bir tür goop içine basıldı. Bu duvarlar 1979'da döküldü. Sökebilir miyim?

metal şey

Yanıtlar:


12

Evet, onları kaldırabilirsiniz. Artık tam bir birim değiller. Kare diskin ortasından uzanan bir tel vardı, yine de teli tutan ucu göreceksiniz. Telin amacı, bir veya daha fazla yalıtımı itmekti. Yalıtım, teli tutan başka bir disk tarafından yerinde tutuldu ve en azından disklerden çekmeye zorlamadan yalıtımın geri çekilmesine izin vermeyecekti.

Günümüzde tutma işlemini yapacak yapıştırıcılar vardır ve bazı yerlerde bu tür tutma sistemi hala kullanılmaktadır. Fiberglas keçeler veya rulolar için bunları kullanmak için akla gelen şeydir.

resim açıklamasını buraya girin


@DavidRicherby Sanırım şimdi mantıklı - açıklık için teşekkürler. Kafam karıştı çünkü yalıtım nerede? Sanırım kaldırıldı (ya da sonuçta hiç yüklenmedi)?
Roberto

1
Tüm sayılarda doğru, burada delikli yalıtım desteklerinin bir tedarikçisi olarak adlandırılan bir bağlantı var. soundacousticsolutions.com/products/…
Jack

Nasıl kullanıldıklarını göstermek için bir resim ekledim
Jack

Tamam. Kaldırılan bir noktada yalıtım olduğunu varsayıyorum. Teşekkür ederim! Onları veya çıkıntılı sertleştirilmiş tutkalın bir kısmını çıkaracağım, böylece duvarla aynı hizada köpük kurabilirim.
Peter DeWeese
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.