Bir deste için birincil destek olarak 4x4 mesajları kullanabilir miyim?


8

Eski bir sedir güverte var ve güverte ve dikey destek direklerinin çoğu çürümüş. Güverteyi olduğu gibi yeniden inşa etmek istiyorum, sadece çürüyen parçaları değiştiriyorum.

Mevcut tasarım aşağıdaki gibidir:

  • 2x8 işlenmiş muhtelif beton temellere sabitlenmiş
  • Defterlerden çıkan 2x8 işlem görmüş kirişler
  • Kenarlarda 2x8 işlem görmüş jant kirişleri
  • Kenarlarda 4x4 sedir direkleri (4 ayak aralıklı), beton zeminde oturan
  • Direkler çentiklidir ve çivilerle tutturulmuş jant kirişlerini destekler
  • Başka destekleyici direk veya kiriş yok
  • Güverte evden yaklaşık 8 metre uzar
  • Güverte bir bölüm için yerden yaklaşık 4 metre, diğer bölüm için yerden 2 metre uzaklıktadır
  • Güverte Teksas'ta bulunuyor, bu yüzden kar bir endişe değil

Endişem, güvertelerde bulduğum tüm bilgilerin, ana destek yapısı olarak 6x6 direkleri kullanan insanları, bunların üstünde kirişler ve kirişlerin üstünde kirişler olduğunu göstermesidir. Korkulukların desteklerini oluşturmak için sadece 4x4 direkleri kullanıyorum.

Mevcut tasarımı kullanmayı ve tüm direkleri, zemin kaplamayı ve korkulukları değiştirmeyi umuyorum. Planladığım tek önemli değişiklik, direkleri çiviler yerine taşıyıcı cıvatalar kullanarak jant kirişlerine tutturmaktır. Birincil destek olarak 4x4 yayınlara sahip olmak makul mü yoksa daha önemli tasarım değişiklikleri düşünmem gerekiyor mu?


güverte ne kadar yüksek olacak yani destek sütunları ne kadar olacak? Çok şey var mı? neredesin? Bazı değerli okumalar (IMHO): Ağır Ahşap Yapı - WCD5 - Amerikan Ahşap Konseyi <- PDF'ye doğrudan bağlantı).
Mike Perry

Maalesef bu bilgileri eklemeyi unuttum - şimdi orada.
Charlie

Yanıtlar:


9

Buralarda 4x4'ler nadir değildir. Bu tablo , 6 ft veya daha kısa bir 4x4 çam direğinin, 50 lbs / ft² olduğu varsayılarak 10 ft²'ye kadar bir yük alanını destekleyebileceğini göstermektedir.

Bana ya da internette rastgele bir masaya güvenme; bina kodundaki veya diğer güvenilir kaynaklardaki tablolardan kendi hesaplarımızı yapın ve bir mühendis tarafından kontrol edilmesini düşünün.


5

Büyük kutu mağazalarından birine gitmenizi ve bina güverteleri hakkında bir kitap almanızı öneririm. Birkaç hafta önce bir tane aldım ve bina kodu güncellemeleriyle ilgili bir bölüm vardı.

Şimdi bunlardan birinin 4x4'lerinizi ikiye katlamanız veya 6x6'ları kullanmanız gerektiğini hatırlıyorum.


0

4x4 yazı iyi olacak. Onlarla birlikte yeni evler için birçok güverte inşa ettim. 6x6 elbette daha sağlam ve kolay bükülmeyecek, ancak yapı amaçları için 4x4 iyi olacak. Onlarla 10'dan fazla ayrılmam.


3
"4x4 yazı iyi olacak" (ya da bir başkası), güvertedeki yüksekliği bilmediğimizde, yani sütunların uzunluğunun (ya da "kar" yüklemesini hesaba katmamız gerektiğinde) nasıl söyleyebilirsiniz?
Mike Perry

2
benim açımdan eksik, şu anda güverte yerden ne kadar yüksek olduğunu bilmiyoruz veya "kar" gibi bir şey dikkate alınması gerekiyorsa ... "4x4 sonrası gibi bir battaniye beyanı iyi " tüm" önemli "ilkleri bilmeden benim için en iyi ihtimalle biraz riskli görünüyor (IMHO).
Mike Perry

1
tamam, ne olursa olsun, ilk özür dilerim Charlie cevabımın Mike'ı üzecektiğini bilmiyordum, görevinde tartıştığım için üzgünüm; ancak, güverte üzerinde bir kamyon park etmek istiyorsanız ve yerden 6-8ft uzakta ise 4x4 post 10 'ayrı kullanabilirsiniz ve iyi ve kod kadar olacak. daha yüksek bir şey ve bir kamyon park 6x6's wow kullanın!
lazoDev

1
Üzgünüm yüksekliği belirtmeyi ihmal ettim - orijinal olarak ekledim ve sonra soruyu yeniden biçimlendirdiğimde yanlışlıkla kaldırdım. Güverte yaklaşık 4 feet yüksekliğindedir.
Charlie

1
@ lazoDev, cevabın beni üzmedi & seninle tartışmıyordum. Ben edildi sadece bir (geçerli) bir noktayı. Cevabınızı basitçe "aşağıya" oylayabilirdim, ama bunu "körü körüne" yapmaya inanmıyorum, örneğin geçerli bir yorum bırakmamak, "aşağı oy" ile bir neden. Cevabınız "geçerli", ancak "eksik" bilgilere bağlı ...
Mike Perry

0

Oğlum inlaw onun marangoz için yaklaşık 9 veya 10 metre yüksekliğinde 4x4 basınç tedavi kirişler kullanmak vardı. Kirişler şimdi bükülüyor. Çabucak sanki çok tehlikeli görünüyor. Herhangi bir destek için 6x6 kullanırım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.