Su ısıtıcısını değiştirme zamanı geldi mi?


11

Eşim ve ben son zamanlarda bizim ilk evinde kapalı. Ev 1930 yılında inşa edilmiş ve mükemmel bir şekilde eskimiş. Evi satın aldığımız çift 2006 yılında haciz olarak satın almış ve emeklilik projesini tamamen restore etmeyi başarmıştı; harika bir iş çıkardılar ve neredeyse her şeyi işlediler.

Soruya geçmeden önce; su ısıtıcısının kötüleştiğine dair görünür bir işaret yoktur. İki 4500 watt elemanlı 240V elektrikli su ısıtıcısıdır. Hala çılgın sıcak suyu pompalayabiliyor (sanırım sıcaklığı düşürmem gerekiyor). Ona ve etiketlerine daha yakından bakmadan asla tahmin edemezdim, ancak 1984 Mart ayında kuruldu - neredeyse 32yo ısıtıcı. Gördüğüm ve duyduğum her şey, çoğu ısıtıcıların bu sürenin sadece yarısını sürdüğünü söylüyor. Onu etkileyebilecek bir diğer şey ise, Ekim 2004'te kışa çıkarılmış olması. Tahminimiz o zaman temizlenip ömrünü uzatması, ama emin değilim.

Sonunda hepsi yıpranıyor, sadece düşüncenin ne olduğunu bilmek istiyorum ve mermiyi ısırıp gitmeden önce yeni bir tane aramalıyız.


Oh ve diğer düşüncem bunun bizim elektrik faturasımıza ne yapabileceği. Tabii ki yenilerinin daha enerji tasarruflu olduğunu tahmin etmek isterim ve bunun için telafi etmek için biraz para biriktiririz. Aynı zamanda eve doğal gazımız var; Bir dahaki sefere duyduğumdan bir gaz ısıtıcısı ile gideceğimize inanıyorum, ama orada çok para tasarrufu sağlayıp sağlamadığından da emin değilim?

Teşekkürler


32 yaşındaki su ısıtıcı - 1984 montajı

Enerji etiketi

Etiketi daha önce doğru okumadım .. yılda en az 800 dolar ya da her aylık güç faturası yaklaşık 65 dolar.

Bence onun yerine kesinlikle para ödeyecekti. Gördüğüm kadarıyla, bugün modeller yılda 500 dolar gibi. Bu ayda 25 ABD dolarıdır.


5
Artı bir "sıcak su ısıtıcısı" dememek için. : P
isherwood

5
Eğer kırılmazsa tamir etmeyin. Bir göz atın, kapatın ve uzun bir süre bırakırsanız basın. Her yıl (ay, gün, saat) beklediğiniz, yeni bir birimin maliyet ve yaşam beklentisi boyunca itfa edilen, sizi kurtarır $$.
Jimmy Fix-it

2
"Kırılmadı" mı? Gazlı su ısıtıcım 100 $ / yıl bile alamıyor. Yılda $ 500 kulağa çok bozuk geliyor.
Martin Argerami

2
@MartinArgerami Bu da orijinal etiket, elektrik 0.0763 $ bir kW olduğunda ... şimdi 0.12 $ 'dan çok farklı ... yani 804 $. Sanırım bu aynı zamanda kullanıma da bağlı, ancak bugünlerde ısıtıcılardan daha sessiz.
TFK

Bu harika bir soru; Çok benzer bir durumdayım. Bir çok insan su ısıtıcısının bir selin ciddi hasara neden olmaktan (şimdi resimlerinizde gösterildiği gibi) daha fazla sıkıntı yaratacağı bitmemiş bir alanda olduğunu varsayıyorum. Ünite tamamen bitmiş bir 1200sf bodrum katındaysa cevapların ne olacağını merak ediyorum? Konumu sinir bozucu ya da bir tahliye veya karter pompa yakınında değil.
pbarranis

Yanıtlar:


5

1984! Artık tarihi bir dönüm noktasının gururlu sahipleri sizsiniz! Birçok koşul, bir su ısıtıcısının ne kadar sürebileceğini etkiler. Verilen bakım (önerdiğiniz gibi), ancak çoğunlukla hangi malzemenin kullanıldığı ve parçaları üretme kalitesi, herhangi bir ürünün ömrünü tahmin etmenin en güvenli yoludur.

Ayrıca doğru duydunuz; Günümüzde orta fiyatlı tanklar, tankın paslanmasından veya valfin çalışmasını durdurmadan önce (muhtemelen bir ev sahibi yeni bir tane satın alma konusunda iki sorun) sadece 10-12 yıl (muhtemelen biraz daha fazla) çalışacaktır.

Şu anda sadece yüksek verimli tankları satın alabilirsiniz. Uzun süredir, Piezo ateşleyici bir basma düğmesiyle değiştirilen ayakta pilot hafif gaz brülörü bulunmaktadır. Elektrikli modeller fazla mesaiyi değiştirmedi. Yine de tüm tipler fiyatlarda arttı (önemli ölçüde!). Yeni bir tank seçerken bütçenizin izin verdiği en iyi modeli seçmeniz gerektiğine inanıyorum. Ayrıca gaz yakıtının elektrikten daha ucuz olduğunu unutmayın (ölçüm cihazınızı geriye doğru döndüren bir PV diziniz yoksa).

Özetlemek gerekirse, tankınız olması gerektiği gibi çalışıyor olsa da, altın yıllarına dayanmaktadır. Ne tür bir tankın yerini alacağını düşünmeye ve düşünmeye ciddi şekilde başlamak akıllıca olacaktır.

1984! Posterity için bir resim gönderir misiniz? Bazı iş arkadaşlarım bana inanmayacak!


Doğru biliyorum, etiketi gördüğümde özel bir şeyimiz olduğunu biliyordum ... özellikle de ne kadar iyi çalıştığını biliyordum. Bu akţam daha sonra sana bir resim vereceđim.
TFK

İlginç bir şekilde, Home Depot'ta satılık Rheem ünitelerinin, muhtemelen ayakta duran bir pilot için basmalı düğme ateşlemesi var. Açıkçası, gaz miktarının verimliliği önemli ölçüde azalttığını düşünmüyorum.
isherwood

@ Isherwood- kızdırma bujileriyle ilgili kötülerim. Piezo'ya düzeltildi.
Ojait

@ojait Sanırım gazın daha ekonomik, verimli değil demek. Elektrik ısısı temelde% 100 verimlidir, çünkü tüm enerji elemanda harcanır ve doğrudan suyu ısıtır; Bir havalandırma çıkışından sıcak hava çıktığı için gaz her zaman daha az verimlidir. Aynı şey ısıtıcılar ve sobalar için de geçerlidir. Bildiğim kadarıyla, ABD'de gazın çok pahalı olduğu veya elektriğin o kadar ucuz olduğu hiçbir yerde gazın tüm ısıtma ihtiyaçları için daha uygun maliyetli olmadığı söyleniyor.
pbarranis

Verimlilik ekonomi için de geçerlidir. :)
isherwood

9

Daha yeni su ısıtıcıları eskisi kadar uzun ömürlü değildir. Günümüzde, bir yıldan 10 yıl geçtiği için şanslısınız. Bunun nedeni, imal edilme şeklidir.

1960'lı yıllardan beri hala mükemmel çalışan bazı su ısıtıcıları var. Bu ısıtıcıların bazılarındaki tanklar bakırdan yapılmıştır ve modern çelik tanklar gibi korozyona uğramaz.

Tankınızın büyük olasılıkla tankta değiştirilebilir kurban anotları vardır. Bu anotlar, tankın duvarları yerine paslanacaktır. Anotlar korunursa, ısıtıcınızın ömrü çok daha uzun olacaktır. Bunlar oldukça evrenseldir, bu yüzden uyumlu olanları bulabilmelisiniz. Anotlar en az 5 yılda bir kontrol edilmeli veya değiştirilmelidir.

Daha yeni ısıtıcılar enerji tasarrufu sağlar ve bazılarında gece ve uzaktayken sıcaklığı düşürebilen programlanabilir bir zamanlayıcı bulunur. Ayrıca daha iyi yalıtılmıştır, bu nedenle daha az ısı kaybı vardır. Depoya ek bir yalıtım katmanı ekleyecek bir su ısıtıcı battaniyesi satın alabilirsiniz.

Tankta pas lekeleri vb.Gibi herhangi bir arıza belirtisi olmadığı sürece, gitmek için iyi olmalısınız. Bir uyarı olarak, tanklar aniden ve uyarı vermeden arızalanabilir. Sızan bir su ısıtıcısı potansiyel olarak tüm bodrum katınızı sular altında bırakabilir. Piyasada, bir sızıntı tespit edildiğinde bir duman dedektörüne benzer bir alarm ayarlayan ucuz olan su sızıntısı algılama alarmları vardır. Her ihtimale karşı bir tane kurmak iyi bir fikir olurdu. Daha yeni su ısıtıcıları bile arızalanabilir, bu nedenle herhangi bir su deposu kurulumu için bu alarmlardan birine sahip olmak iyi bir uygulamadır.


2
Fotoğrafta, tankın harici olarak yalıtılmaması gerektiğini söyleyen bir uyarı var. Bunun nedeni, dış cildin ortam sıcaklığı için tasarlanması ve aşırı dış yalıtımın cilt sıcaklığını su sıcaklığına yükseltmesidir. Uygulamada, herhangi bir plastik bileşenin üzerine yalıtım yapmamanız durumunda muhtemelen iyi olacaksınız. Ama muhtemelen risk almamak en iyisidir. Bütün bunlar dış deri için geçerlidir. Dış cildin altında yalıtım olacak ve bunun altında gerçek tank (su sıcaklığı için açık bir şekilde tasarlanacak) olacak
Level River St

6

Elektrikli rezistanslı su ısıtıcıları şimdi olduğundan biraz daha verimlidir (daha iyi yalıtım tek nedendir). Bu açıdan bir yalıtım sargısı uygulayabilir ve ileride para olabilirsiniz. Tank katı ise ve bu şekilde tutmak için anodu düzenli olarak kontrol ederseniz ve / veya değiştirirseniz (ve tabanı yıkayın), sadece uygun su kimyasından ve / veya dikkatli bir şekilde sahiplerinden faydalanıyor olabilirsiniz. 32 yıl çok uzun bir zaman, bu yüzden biraz huzur içinde yenisiyle gelebilir.

Isı pompası su ısıtıcıları, saf dirençli elektrikli su ısıtıcılarından önemli ölçüde daha verimlidir, ancak bazı alanlarda indirimlerle dengelenebilir.

Elektrik ve doğal gazın göreli fiyatlarına ve evinizde gaz bulunmasına bağlı olarak, ya mantıklıdır veya mantıklı değildir - bunun için tek bir cevap yoktur. Tanksız ünitelerin mantıksal cazibesi, pratikte, iyi yalıtılmış bir tank ünitesinin "bekleme kayıplarının" ne kadar düşük olduğu ve kontrol sisteminin ek karmaşıklığı (= yanlış gitme yeteneği) ve su kimyasına duyarlılık (ölçekleme, tanksız ısı eşanjörleri temsil eder. En yüksek popülerlikteyken bir tane monte eden birçok insan, çok fazla geri ödeme görmedi, çünkü düzenli kullanımlı bir tank ünitesine giren ısının çoğu, sıcak su kullanıldığından çıkıyor ve bu konuda yakıt tasarrufu yok.


Mevcut tanktaki etiket, bir dış yalıtım battaniyesi uygulamıyor diyor - cevabınız gönderildikten sonra eklenen fotoğrafa bakın.
Brian Rogers

2

"Kış" ın ne anlama geldiğini gerçekten bilemezsiniz. Ancak, uzun süre su mineralleri açısından çok düşüktür veya anot çubuğu düzenli olarak değiştirilmiştir ... tank içeriden korunursa, herhangi bir su ısıtıcısı sonsuza kadar dayanabilir.

Gaz elektrik (benim bölgemde) üzerinde herhangi bir pazarlık değil & hem bir tür baca & gaz sıhhi tesisat gerekir. Sanırım geçen yılın nisan ayı, tüm su ısıtıcılarının artık çok daha iyi yalıtıldığı için yeni bir tane çok yardımcı olacaktı.

Maraton tankları çelik değildir, bu nedenle uzun ömürlülük için listenin başındadır. Dikey ve yatay olarak yenisine karar vermeden önce yenisinin uyumunu ölçün.


1

Daha yeni su ısıtıcıları, hem ısıtma verimliliği hem de tank duvarlarındaki termal kayıp açısından önemli ölçüde daha verimli olabilir. Sadece bu nedenle değiştirilmeye değer olabilir, ancak getirisi aylar değil yıllar içinde olacaktır.

Şahsen doğrudan havalandırmalı bir gaz ünitesi takardım. Daha verimlidirler ve geri dönüş süresi çok daha iyidir. Duş almak için ikinci veya üçüncü kişinin soğuk omuz aldığı bir durumla neredeyse hiç karşılaşmazsınız.

Ne olursa olsun, tortuları, vs. çıkarmak için su ısıtıcıları yılda bir kez yıkanmalıdır.


Isıtıcılar her zaman% 100'dür. Verimlilik, ısı israfına ne kadar elektrik kaybettiğinizle ölçülür (ısıdan başka bir şey istediğiniz anlamına gelir ). Isı istiyorsanız,% 100 kesin. (istisna: projeksiyon kabini ısıtıcıları, diğer bir deyişle film projektörleri, kabinden kaçan ışığa birkaç yüzde kaybeder.)
Harper - Monica

Evet, ancak bir ısıtıcıda sadece ısıtma elemanından daha fazlası vardır . Denetleyici mantığı ve diğer iyileştirmeler yardımcı olur.
isherwood

Lütfen yorumlarda yeni sorular sormayın. SE gerçekten bir tartışma forumu değil.
isherwood

1

Su ısıtıcısının evin içinde nerede olduğunu dikkatlice düşünürüm.

Sahip olduğum her iki eve de (1985 ve 1912 yapım tarihleri), su ısıtıcıları bitmemiş bodrumlara monte edildi. Zamanla, bu su ısıtıcılarının her ikisi de başarısız oldu ve sızıntılara neden oldu.

Neyse ki, her iki durumda da, sızıntı suyu normal bodrum kattan (kir, plastik kaplama ile kaplı) bir damperin rahatsızlığı dışında herhangi bir hasara neden olmadan drene edilir.

Bu su ısıtıcıları tavan arası veya üst kattaki bir dolaba monte edilmiş olsaydı, su hasarı çok daha önemli olurdu.


1

Bu tank kesinlikle emektar! Yıkanır ve anot çubuğunu kontrol ettiririm - çıplak tel çekirdeğin 6 "dan fazlası görünürse, yedek bir su ısıtıcısı düşünmeye başlamalısınız. Anot hala iyi ise ve tank paslanmıyorsa, ben d Tankı kavisli bir daldırma tüpü ve bilyalı tahliye vanası (eğer henüz yapılmamışsa) ile güçlendirin, içine taze bir anot atın ve bir sonraki anot değişikliğine kadar 6-12 yıl (veya daha fazla!) .


0

Birkaç yıl evde yaşayacağınızı varsayın.

Eski bir su ısıtıcısının ömrünün sonuna yaklaştığını varsayalım.

Bir noktada onu değiştirmek zorunda kalacağınızı varsayın.

(Bence bunların hepsi adil varsayımlar)

Tüm bunlar göz önüne alındığında, bir şeyler ters gitmeden önce veya sonra değiştirmeyi seçebilirsiniz. İkincisi, bir su ısıtıcısı öldüğünde, çok fazla hasara neden olabilir (bir sızıntı varsa) veya çok fazla maliyete (bir tatil ve gece yarısı ise ve kanunlarınız için gerçekten sıcak suya ihtiyacınız varsa) ziyaret ediyorlar).

Bu yüzden şimdi değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Ayrıca, bugün bir su ısıtıcısı belirtildiği gibi, daha verimli olacak, bu yüzden orada biraz para kazandıracak. Isı pompası su ısıtıcısı gibi yeni bir teknolojiye dönüşürseniz, çok daha verimli olabilir.

Ve büyük bir avantaj, eğer yerine koyarsanız sizin için indirimler sunabilir. Burada, su ısıtıcımı Lowes'de bir satış ve hizmetten büyük bir indirim kontrolünün bir kombinasyonu ile esasen ücretsiz olarak değiştirebildim.


2
Bir su ısıtıcısı için "kullanım ömrü" mutlak bir kesinti değildir - tank aslında "paslanma" moduna girmediği takdirde, basit bir anot değişimi ile saati sıfırlayabilirsiniz.
ThreePhaseEel

@ThreePhaseEel eğer biri düzenli olarak kurban çubuğu değiştirirse, bir tank sonsuza kadar sürmelidir. Ancak çok az insan bunu yapıyor, bu yüzden evet, yaşamın sonu başarısızlık noktasına aşındırıcı bir şeyle eşanlamlıdır.
DA01

0

Bizim su deposu / ısıtıcı 1968 yılında takıldı ve önceki sahibi bile son 27 yılda bir kez kapatmak değildi.

Hala 6 kişi duş sonra bile sıcak su boru olsun, bu yüzden şüphesiz aşağı modern eşdeğeri ile değiştirmek için tiksiniyorum.

Tank süzülmüş bir bodrumda, bu yüzden sızıntı yaparsa biggie yok ve bu temelde başarısız olana kadar değiştirmeyeceğim. Potansiyel enerji tasarrufları ile yeni bir birimin kurulum maliyetlerini geri kazanmakla aynı şeyi yapmayı öneririm.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.