Bu hasarlı alçıpanın (?) Düzeltilmesi için iyi bir yol ne olabilir?


4

Duvarımda 2 3M Komuta Kancası vardı. Kancaları kaldırırken, aşağıdaki fotoğraflarda gördüğünüz gibi duvara zarar verdim. Hasarı düzeltmek için kolay / iyi bir yol ne olabilir merak ediyorum. Teşekkürler!

enter image description here

enter image description here

enter image description here


En kolay olanı delikleri doldurmak (fazla kağıdı çıkarmak) (hoş ve pürüzsüz), kurumasını bekleyin, tahta veya düz yüzeyli bir 600 zımpara kağıdı kullanın, pürüzsüz bir şekilde zımparalayın, böylece ağrı ile aynı hizada tutun Farklı boya kullanıyorsanız aynı boya veya oda. Kimse farketmeyecek.
ppumkin

Yanıtlar:


3

Bir kağıt katmanı diğerinden ayrılmış gibi görünüyor. Çay ocağını çevreleyen kağıdın çevresinde de gevşek kağıt kanadı var.

Tüm gevşek kağıtları çıkarın ve sıkı bir yağsız kat veya iki hamurlu macun, iki kat zımpara, astar ve boya verin.

Wall fix

Bu konuda yardımcı olmak için 4 "alçıpan bıçağı elde etmek akıllıca olacaktır. Bir macun bıçağı olarak kabul edilen küçük 1" bıçağı, tırnak delikleri ve pencere camları için iyidir. Tarihinde bir YouTube eğitimine göz atın alçıpan kağıt gözyaşı tamir etmek


Bunun için teşekkürler! Boyanın rengini eşleştirmek için iyi bir yol var mı?
Alex

2
Duvarın, hala yüzeye zarar vermeden kancaların üzerinde kalan kısmını serbest bırakabilirsiniz, bu, bir boyahaneye götürmek ve renkli bilgisayarın eşleşmesini sağlamak için iyi bir renk verecektir. Başka bir yol daha var, düzenlenen cevaba bakınız. Resminizi renk eşleşmesine ilişkin cevaba yardımcı olmak için kullandım
Jack

0

Fotoğrafları yanlış yorumladım. Gece modu için ayarlanmış olan küçük monitörümde, alçıpanın içinden geçen birkaç delik gibiydi. Bu cevap, çatıda deliklerin nasıl açılacağını açıklar:


Hangisini istersin?

İyi

Her iki deliği içeren duvardan dikdörtgen bir bölüm kesin. Deliğin hem sol hem de sağ tarafının saplamalar üzerinde en az bir miktar uzanması daha kolaydır (dahası tamamdır). Kenarları ne kadar kestirirseniz, yama yapmak o kadar az güçleşir. Bir parça al yama takımı arasında aynı duvar olarak kalınlık. ABD’de iseniz, 3/8 inç, 1/2 inç veya 5/8 inç kalınlığında olacaktır. Patch heetrock'i ​​delikten yaklaşık 1/8 inç daha küçük kesin, böylece her kenarda 1/16 veya boşluk kalır. (Yamayı bir köşeden keserek kendinize uyacak birkaç şans verin.)

Mevcut küme çatısı, çıplak küme üzerinde birkaç malzeme katmanına sahiptir: doku, astar ve X boya katmanları. İdeal olarak, yeni kantarın orijinal çıplak kantar ile aynı hizada olması gerekir. Yapıldığında duvarın belirgin bir bölümüne neden olacak kadar uzakta olmaması çok kolaydır.

Yamayı, inşaat tutkalı veya çatlak vidaları kullanarak yerine sabitleyin. Uygulamak ortak bileşik kenarlara. Hafifçe çalışın ve kurumasını bekleyin. Pürüzsüzlük için hafifçe zımparalayın.

Bir ya da tekstüre sprey ürün veya 1/4 çay kaşığı su ile iki çorba kaşığı eklem bileşiği inceltilerek (kek hamuru tutarlılığı oluşturmak için) ve yamalı alana sıçramak için bir boya fırçası kullanın. Hatalar için endişelenme. Çok fazla olması durumunda birkaç dakika içinde kolayca silinir. Kurumaya bırakın. Mevcut dokuya uyacak şekilde nemli bir süngerle hafifçe pürüzsüz hale getirin.

Boya.

Kolay

Bu, çarpma olasılığı olmayan bir bölgedeyse, duvarın içine bazı destek malzemeleri yerleştirin: kanal bandı, 1x3 ahşap veya daha geniş, vb. Sabitlerken ayırmamaya dikkat edin.

Daha sonra bir miktar bileşik bileşik veya muşamba kullanın ve doldurun. Bu, genellikle büzülme için önemli olduğundan daha derindir. Bu yüzden birkaç kat halinde kalan derinliğin yarısını her kat ile doldurun.

Sertleştikten sonra, doku yapın (veya olmasın) ve yukarıdaki gibi boyayın.


Büyük bir delik açacak ve alçıpan yüzeyindeki basit bir yırtılmayı düzeltmek için tüm bu işleri yapacaksınız ??
Michael Karas

@ MichaelKaras: Ah! Kamarada delikler olduğunu sanıyordum. Şimdi fotoğraflara baktım, haklısın ve basitçe yüzeysel.
wallyk
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.