Tuvaletin mum yüzüğü ne zaman değiştirilir?


10

Üç ay önce inşa edilmiş yeni bir ev aldım. Ne yazık ki tuvalete büyük bir şey kızardı ve tuvaleti ayırmak, baş aşağı çevirmek ve balık dışarı vardı. İşimi bitirdiğimde tuvaleti geri yerleştirip vidaladım. Şimdi babam bana tuvaleti her çıkardığınızda arı balmumunu değiştirmeniz gerektiğini söylüyor. Bu doğru mu? Sadece üç aylık ise balmumu değiştirmeniz gerektiğini düşünemiyorum.

Yanıtlar:


16

Yalnızca zorunda tuvalet sızıntı varsa balmumu halkasını değiştirin. Ancak tuvaleti her çıkardığınızda değiştirmek akıllıca olacaktır. Bu bir yaş meselesi değil, bir balmumu halkasının tek kullanımlık bir ürün olması amaçlanmıştır. Bir tuvalet koyduğunuzda yerine eziliyorlar ve bu bir kereden fazla olamaz.

Tuvaleti yeniden taktığınızda tatmin edici bir mühür elde etmeniz kesinlikle mümkündür. Beklemek ve görmek ve zemine su (potansiyel olarak koklamak) riskini almak istiyorsanız, onunla devam edin.


2
Kötü haber, işi tekrar yapmak zorunda olmanız. İyi haber şu ki mum halkaları ucuz. Aksi yapmak için bir nedeniniz yoksa, çift kalın bir halka değil, üretanlı basit bir halka ile gidin. Halkaları her zaman en temel tipin aksine siyah kauçuk huni ile kullanıyorum, ama bu sadece benim.
isherwood

1
İki tane al, birini rafa koy.
Ecnerwal

3
Acemi tuvalet halka uyarısı burada uygundur. Yeni halkayı yerleştirin ve tuvaleti yerleştirin. Halkayı sıkıştırmak için tüm tuvalet tabanını aşağı itmek için basınç kullanın. Yüzüğü sıkıştırmak için basıncı uygulamak için tuvalet montaj cıvatalarını kullanmayın - bu, tuvalet tabanınızı kırmanın kesin bir yoludur.
Michael Karas

2
Bahşiş için teşekkürler Michael. Arılar Balmumu ile gitmiyorum. Bunun yerine yeniden kullanılabilir bir su geçirmez kauçuk / köpük çörek aldım. Donanım mağazasındaki bir adam, tuvalette çok fazla hareket etme eğiliminde olduğumuz ve bir tarafın hafifçe kalkmasına ve balmumu mührünün kırılmasına neden olabileceğinden balmumundan daha iyi çalışacağını söyledi.
Kyle Bridenstine

3
Değeri için hiçbirinin balmumu olduğunu düşünmüyorum.
isherwood
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.