Güvenli ve kuru kalmaları için iki kabloyu nasıl birleştirebilirim?


14

Pompalı yeni bir havuzum var ama pompadaki kablo çok kısa. Uzunluğu uzatmak için iş yapacak benzer bir kablo var. Benim tek endişe dışında kavşak olduğunu. Kuru ve güvenli hale getirmem gerekiyor. İnsanların önerileri nelerdir? Dışarıda kullanıma uygun bir bağlantı kutusu satın alabilir misiniz? Bu yardımcı olursa İngiltere'de yaşıyorum.

Yanıtlar:


21

Elektrik komik bir şeydir ve çeşitli durumlar için farklı uygulamalar geçerlidir. Bu İngiltere / AB / ABD / Asya / Afrika .. hepsi aynı.

Düşük voltajlı bir kablo kullanıyorsanız 0-48Volts DC / AC

o zaman bir pvc dış marangoz kullanabilirsiniz (vidalı kapaklarda nemin girmesini önlemek için lastik bir conta bulunur) resim açıklamasını buraya girin

Yüksek voltaj (110AC / 240AC) çalıştırıyorsanız

tek faz sonra bir reçine marangoz kullanılması tavsiye edilir!

resim açıklamasını buraya girin

Böyle bir şey yapmak cazip olabilir (bu örnek düşük voltajlı koaksiyel, tv, internet vb.) Ve dış durumlar için hiç tavsiye edilmez! zamanla su girecektir.

resim açıklamasını buraya girin

Bu underororund uygulamasıydı,

bunları zeminin üstünde de kullanabilirsiniz,

Kauçuk contalara dikkat edin - bu çok önemlidir!

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin


Vaov! büyük cevap ve harika diyagramlar / fotoğraflar!
warren

7

İngiltere ile konuşamam. ABD'de cevap evettir ve ilkeler hemen hemen aynı olmalıdır. Kullanacağım parçaları sana vereceğim; ABD'de onları herhangi bir ev geliştirme mağazasında bulabilirdim.

Dış sınıf küçük bir tekli metal bağlantı kutusu satın almak isteyeceksiniz. Bu kutunun içi için yeşil bir vidaya ihtiyacınız olacak; kutunun kendisinin topraklanması ve derecenin üzerinde olması gerekir. (Başka bir deyişle gömülemez. Çoğu insan, bahçenin ortasında olması gerekiyorsa ya da sadece eve yapıştırmak zorundaysa, onları kutuplara yapıştırır.)

İsteyeceğiniz ikinci şey, dış nominal bağlantı kutusundaki soketlere vidalanan bir bağlantıdır. Bu bağlantı parçasının üç parçası olacaktır. Birincisi, içeriden vidalanan kısımdır. İkincisi, ABD'de kullandığımız standart ceketli kablo olan Romex şeklinde bir deliğe sahip kauçuk bir parçadır. Üçüncü kısım, üzerine vidalanan ve su geçirmez bir conta oluşturmak için kauçuk parçayı iki metal parça arasında sıkıştıran bir somundur.

Bundan sonra, normal olanı yapardınız - sıcak ve nötr konektörleri birlikte somunlayın ve topraklamayı bir bacağı yeşil topraklama vidasının etrafına sararak topraklayın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.