Bir duvarın içine bir çıkış koyabilir miyim?


11

Tableti şarj cihazıyla duvara monte etmek istiyorum ancak şarj cihazının görünür olmasını istemiyorum. Duvarın içine normal bir duvar prizi koyabilir ve şarj cihazını duvarın içine takabilir miyim?

Wisconsin, ABD konumdur.


Duvarın içinde ne demek istiyorsun ? Gömme? Bir çeşit panel ile örtülecek mi?
önlük

Demek istediğim, prizi alçıpanın iki tarafı arasında duvara koymak gibi. Gömme değil.
Programcı

1
Sadece şarj cihazı teli alçıpandaki bir delikten mi çıkıyor?
Chris Cudmore

8
Hayır, yapamazsınız. Ancak dahili USB şarj bağlantı noktalarına sahip takılabilir prizler bulabilirsiniz. Google "USB RECEPTACLE"
Chris Cudmore

3
Bu kablo kırılırsa veya yeni cihazınız (veya eşiniz / arkadaşlarınız) bu tür bir bağlantı kullanmazsa ne olur? IMO, en iyisi 2A USB bağlantı noktasına sahip bir priz almaktır. Gerçekten, duvarlardaki delikleri kesmek / yamalamak veya teli değiştirmek istediğinizde bir paneli açmak / kapatmak istemiyorsanız. YMMV
coblr

Yanıtlar:


37

Hayır. Ulusal Elektrik Yasasının 314.29. Bölümü (ABD'deki çoğu bölgede bazı şekillerde kabul edilmiştir), tüm çıkış kutularının binanın veya yapının herhangi bir parçasını çıkarmadan erişilebilir olmasını gerektirir. Bu duvar kaplaması içerir.

Duvarda kolayca çıkarılabilen bir ön panele sahip bir girintili bölüm oluşturabilirsiniz. Bu bölüme bir priz takabilir, şarj cihazını takabilir ve ardından şarj kablosunu bu paneldeki bir delikten geçirebilirsiniz.

Tablet standart bir USB şarj cihazı kullanıyorsa , şarj cihazının yerleşik olduğu prizleri alabilirsiniz . Sonra düşük voltajlı USB kablosunu prize ve tablete takmanız yeterlidir.

usb çıkışı

 Images and links are illustrative only, not an endorsement of goods or sources.

2
National Electrical CodeBelirli bir ulusa atıfta bulunduğunu ve dünyanın geri kalanında geçerli olmayabileceğini varsayıyorum?
njzk2

2
Şimdi her odada bunlardan en az biri var ve onlar Başar. Mutfak tezgahı, yatak odası, kanepede, vb ...
DrewJordan

2
@DrewJordan Tek dezavantajı vampir akım çekimi (oldukça küçük). Ve birçoğumuz kullanılmayan ücretlerimizi yine de takılı bırakıyoruz, bu yüzden yerleşik daha kötü değil.
önlük

2
@bib: Cevabınızı genişletmek için "oldukça küçük" tek haneli miliamperlerin sırası üzerindedir. Bu benim matematik doğru ise, her çıkış için haftada 1 cent gibi bir şey için işe yarar. Bazı usb çıkışları, vampir akımını tamamen ortadan kaldıran usb bağlantı noktalarında fiziksel bir deklanşöre sahiptir.
Timbo

2
Şarj cihazını tanımlamak ve hatta farklı voltajlar istemek için birçok uyumsuz protokol kullanan birçok USB ile çalışan cihazda sorunu aklınızda bulundurun. Soru hakkındaki yorumumda bazılarını listeledim. Standart bir şarj cihazının takılı olduğu normal (gizli? Gömülü?) Bir prize sahip olmak, gerektiği gibi takas etmenizi sağlar.
Bob

18

Kabloları gizlemek için girintili bir priz kullanabilirsiniz. Bunlar başlangıçta duvara monte edilmiş elektrikli saatler gömme olarak monte edilebilecek şekilde oluşturulmuştur. Artık TV'nin duvara monte edildiği ev sineması kurulumları için yaygın olarak kullanılmaktadırlar, bu nedenle görünür kablolar yoktur.

Bunun gibi bir şey tablet kurulumunuz için işe yarayabilir. Kablolar için çok daha az yer bıraktığından, kutuda barındırmak için yeterli alan olduğundan emin olmanız gerekir.

Gömme Çıkış


1
Bu iyi bir seçenektir. OP hiçbir şarj cihazı göstermeden alçıpan arkasında çıkış istiyor gibiydi çünkü bahsetmedim .
bib

3
@bib yeterince adil. En iyi çözüm, USB şarj cihazının içine yerleştirilmiş gömme bir çıkış olacağını düşünüyorum. Muhtemelen varlar, ama birini bulmak için çok fazla zaman harcamadım.
Jason Hutchinson


2
@DanNeely Y, X-ing'i mükemmel çözümlerimizden uzak tutmak istiyor musunuz? Bunlar bir soru arayışının cevapları mı? Bu oyunun hangi kısmını anlamıyorsun? (Bana oy verirseniz, size bir blog yazısı için iki gizli şapka takas edeceğim).
bib

Gerçi bir güç tuğlası takmak istediklerinde bu bir sonraki sahibini kızdırır. :)
DA01


10

Bu noktada başkaları tarafından da belirtildiği gibi, sorunuza doğrudan cevap Hayır: duvarın içine bir priz takmanıza izin verilmiyor. Tüm çıkışlara ve bağlantı noktalarına bina yapısını veya bileşenlerini değiştirmek zorunda kalmadan erişilebilir olmalıdır.

Buradaki yüksek voltajı tamamen atlarım ve tablete güç sağlamak için Cat5e / 6 kablolarında Ethernet Üzerinden Güç (PoE) kullanırdım . Bu, ekstra bağlantı kutularına, 120V kablolamaya, erişim panellerine vb.

Cat5e / 6'yı 3/8 "deliklere kadar küçük boyutlarda balık tutmak da çok kolaydır, bu da gitmeniz gereken her yerde çalışmayı oldukça kolaylaştırır. / outlets) taşınıyorsa veya tablet yuvasını taşımak veya çıkarmak istiyorsanız.

resim açıklamasını buraya girin

Sizin durumunuzda "veri" kısmına ihtiyacınız yoktur, böylece bağlanmazsınız.

Gerçek güç kaynağı, ethernet kablosunun ulaşabileceği herhangi bir yerde (100m / 328 'e kadar), ideal olarak bodrumda veya ağ kablolarınızın geri kalanında görünmeyebilir.

Alıcı uç sadece düşük voltajlıdır ve montajınızın arkasına sıkışmış olarak oturabilir. Kırılması veya başka bir şey olması durumunda bir şekilde erişilebilir olmasını istersiniz, ancak NEC kurallarına girmez.

Ucuz / "pasif" PoE

En ucuz yol, sadece standart olmayan "pasif" PoE'yi kullanmaktır, ancak sadece güç için kullanılmayan 10/100 bağlantı çiftlerini kullanır. Çeşitli kitler mevcuttur, hızlı bir arama, varil tipi DC adaptörünü genellikle bir USB dişi jakına dönüştürmek için bir adaptöre ihtiyacınız olabileceğini bulur.

resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin

Bunun birkaç dezavantajı var: diğer uca düzenli bir ethernet cihazı bağlarsanız, kızartması için bir şans var. Bu konuda standart olmadığından, uyumluluğu sağlamak için sadece aynı kaynaktan gelen enjektör / ayırıcı çiftini kullanmalısınız.

Bu kitlerin bazıları 5V'da güç çalıştırıyor, bu yüzden yaklaşık 15 'sonra bir noktada tableti şarj etmeyi bırakacak bazı voltaj kayıpları elde edebilirsiniz. Daha iyileri 24 veya 48V'de çalışacak ve 5V çıkışına bir adım atacak, böylece biraz düşmeyi başarabilirler.

PoE'de 802.3af /

Ayrıca gerçek 802.3af / at PoE ile gidebilirsiniz. Bu, voltaj düşüşünü önlemek için her zaman ~ 48V'da çalışır, güç gereksinimlerini müzakere eder (PoE olmayan şeyleri kızartmaz) ve üreticiler arasında çalışan gerçek bir standarttır. Zaten başka bir şey için yedek portlu bir PoE anahtarınız varsa veya başka bir PoE malzemesine (örneğin IP kamera veya telefon) sahipseniz, bu muhtemelen en iyi seçenektir.

resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin

Güç sağlamak için 802.3af / at PoE enjektörleri veya anahtarları alabilirsiniz.

resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin


Çözümünüz temelde düşük voltajlı kabloyu oraya kadar çalıştırmaksa, neden Cat5 veya (biraz) pahalı PoE enjektörleri hakkında endişelenmelisiniz? Sadece 5VDC ile bazı alarm telleri çalıştırın ve bir gün deyin.
JPhi1618

1
@ JPhi1618 Çünkü voltaj düşüşü hakkında endişelenmeniz gerekiyor. Özellikle alarm kablosu genellikle 22 AWG'dir - yaklaşık 15 'sonra, 1amp'taki 5V kaynak, USB spesifikasyonunun izin verdiği minimum değer olan 4.52V olacaktır. Deneyimlerimden bunun büyük bir etkisi olabileceğini biliyorum: 10 inçlik bir kabloya bağlı 10 "Tab S ile ve ekranı 7/24 açık bırakarak, birkaç gün sonra aslında pil bitecek. Hazır problemli PoE kullanmak, DIY voltaj regülatör devresi ihtiyacını ortadan kaldırır ve / veya birlikte kablolara
hapsolur

6

Yapabilir misin, tabii. Bunu yaparsan, hiçbir şekilde.

  1. Eğer evinizi satmak istiyorsanız, müfettiş bu şekilde bulursa muhtemelen muayeneyi geçmeyecektir.
  2. Eviniz bu kablolama nedeniyle alev alırsa, ev sahibi sigortanız onu kapsamaz.


1

Sanırım yanlış soruyu soruyorsunuz - AC Şebekeden USB şarj bağlantısı olan düşük voltajlı bir cihaza güç vermek istiyorsanız, istediğiniz şey bir transformatör veya AC / DC dönüştürücüsüdür - bunlar priz değildir ve gözden uzak monte edilmiş (örneğin kapı zili transformatörlerini düşünün).

Düşük voltajlı bir bağlantı olduğu için bir USB konektörü aracılığıyla cihaza bağlamanız önemli değildir. Dönüştürücünün / transformatörün duvarda kullanım için onaylandığından emin olun.


2
OP'de zaten bir 'transformatör' (şarj cihazı) var. İhtiyaç duydukları tek şey, istedikleri şekilde bazı ek tel ve düşük voltajlı bir ekleme. Çıkış kutusunun dışında düşünmek için +1. Yine de topografik sınırlar 10 'olabilir.
Mazura

1

Duvar içi iPad'lerimle bu sorunu çözdüm. Sadece alçıpanda büyük delik açtığım gömme (duvarda) bir montaj var, sonra prizi duvara monte ediyorum, ancak iPad montaj deliğinden kolayca erişebiliyorum, daha sonra şarj cihazını takın ve iPad'i deliğin içindeki duvara yapıştırın. Fişe erişmek için, iPad'i çıkarmam (3 dakika) ve içine erişip şarj cihazını çıkarıp takmam ve ardından iPad'i yeniden takmam yeterlidir. (3 dakika daha)

Alçıpan veya evin herhangi bir yapısal parçasını değiştirmeye gerek olmadığından yasal. (bence, ama sorun görmüyorum)


Kurulumun resimleri var mı?
Programcı
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.