Tahliye boruları (evden kanalizasyona) donuyor mu?


8

Bodrum drenajım son zamanlarda biraz yedekleniyor. Bir tesisatçı çağırmadan veya Home Depot'tan elektrikli bir kanalizasyon yılanı kiralamadan önce, kanalizasyon boruları donabilir mi? Ne de olsa Ocak (evim Kanada'da).


Bu "ev geliştirme" olduğundan ... henüz bir tesisatçı arkadaşı uyguladı? Orada sıkışmış bir şey olması, özellikle düzenli kullanımda olmaları durumunda, borularınızın donduğundan çok daha yüksektir.
DevSolar

Düzenli kullanım bence burada anahtar. Onlar (düzenli olarak kullanılıyor - en az haftada bir kez söyleyin)?
Joe

Ayrıca - henüz onlara kaynar su dökmeyi denedin mi? Bunu bulmak kolay bir yol gibi görünüyor (kaynar su herhangi bir donmayı hızla eriteceğinden).
Joe

Yanıtlar:


7

Drenaj boruları genellikle bölge için "donma hattının" altında çalıştırılır ve normal bir kışa benzeyen bir yerde asla donmamalıdır.


2
Genel olarak haklısın ama daha önce karşılaştım. Kış için ısısı olmayan (terk edilmiş) evlerde çok olur.
DMoore

2
Evet, evin dışındaki "don çizgisi" nin altında koşuyorlar. Boruların toprakla kaplanmadığı evin içinde donuyorsa, donabilirler.
Josef, Reinstate Monica'yı

3

Evet, özellikle açık alanlarda yapabilirler. Kışın donmuş ve NYC'deki dairelere yedeklenen kanalizasyon borularının felaketle sonuçlandığını duydum, ancak daha olası suçlu, boşa dökülen bir şey.

Yardımcı olup olmadığını görmek için her zaman kanalizasyona bir miktar kaynar su dökebilirsiniz.


0

Yağ ve gres, kanalizasyon için bir diğer yaygın düşmandır. Drenaja girdiğinde sıcak / yarı sıvı olabilir, ancak dışarıdaki daha soğuk bölümlere çarptığında hızla soğur ve katılaşır. Bu yapışkan bir şey ve zamanla biriken enkazları çekiyor. Tamamen hapsolmak istiyorsanız Google (resimler) 'şişman berg'!

İnsanların drenlerin ne olduğunu ve nasıl tedavi edilmeleri gerektiğini unuttukları, faydalı yaşamın bir gerçeği gibi görünüyor. Gençler benim deneyimime göre tuvalete çöp kovası gibi davranıyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.