Su ısıtıcısını zeminden yükseltmek ne kadar yüksek?


13

Home Depot'ta bir su ısıtıcı standı gördüm ama yaklaşık 15 "yüksek. Bu benim bodrum için biraz fazla. Sadece 4" boyunda 2x4 ve kontrplak ile bir tane yapabilir miyim, temelde sadece suyu tahliye edebilecek kadar tahliye tepsisi? Yoksa kod daha yüksek olmasını gerektiriyor mu?


Eğer yakındaki bodrum katında bir yer sifonunuz varsa neden yükseltmelisiniz? Değilse, bir tahliye kabı daha mantıklıdır.
ArchonOSX

Elektrikli su ısıtıcıları hakkında bir uyarı var. Hayır, yanıcı bir enerji kaynağı kullanmazlar, bu nedenle 18 "kuralı geçerli değildir. Bununla birlikte, zeminde bir drenaj borusuna veya dışa doğru giden bir drenaj tavası ve drenaj hattına sahip olmaları gerekir. dış kısımda sonlandırma beni yerden 6 inçten az, yerden 24 inçten fazla olmamalıdır. Ayrıca, drenaj hattının ayak başına 1/4 "eğimi olmalıdır. Bu yüzden evimde 6 "ile başlıyorum, 90 derece dirsek = 1" için 1 "ekleyin. Sonra 12 feet veya 3" başına 1/4 "ekliyorum. Garaj tabanım zaten yerden 1" yukarıda. Matematiği yapın: 6 +
John Stewart

Yanıtlar:


17

Kod ne olursa olsun, bodrum taşması durumunda onları yerden almak istiyorum. Tercih ettiğim (ve her yerde kolayca bulunabilen) çözümüm birkaç katı beton blok; her ayağın altında bir tane. İsterseniz bunları da istifleyebilirsiniz. Bu, yüksekliği 4 inçlik artışlarla arttırmanın kolay bir yoludur.

Kereste kullanmanızı önermiyorum. Zemininiz en az bit higroskopikse, tank asla sızmasa bile alttan çürür.

16" x 8" x 4" Katı Beton Blok:

resim açıklamasını buraya girin

( kaynak )


9

Isıtıcı için üreticinin kurulum talimatlarını kontrol edin. Bildiğim kadarıyla, bir gaz cihazının sadece yanına yakın yanıcı buharlar olasılığı varsa (örneğin bir garajda) yerden kaldırılmalıdır.

IRC P2801.6 Garajlara monte edilen su ısıtıcıları. Bir ateşleme kaynağına sahip su ısıtıcıları, ateşleme kaynağı garaj zemininin 457 mm'den daha az olmayacak şekilde yükseltilmelidir.

Tesisat kodu, çapı 2 or veya daha az olan drenaj borularında in "ayak eğimi başına gerektirir. Tahliye bu eğimi koruduğu sürece, ısıtıcı istediğiniz kadar düşük olabilir.


3

Su ısıtıcılarının sadece (kod başına) yanıcı bir yakıt kaynağı (gaz, propan vb.) Kullanıyor olmaları gerekir. Ve o zaman bile, kod, ateşleme mekanizmasının yükseltilmesi gereken şey olmasıdır.

Su ısıtıcınız elektrikli veya ısı pompasıysa, kod başına yükseltmeye gerek yoktur.

Ama eğer yükseltmek istiyorsan, kesinlikle yapabilirsin, ama bir şey inşa etmek muhtemelen aşırıya kaçabilir. Sadece yalıtım köpüğü blokları olan su ısıtıcı pedleri yaparlar. İşte 11 $ için Home Depot'tan bir tane:

resim açıklamasını buraya girin

Ucuz, kurulumu kolay ve ek yalıtım ekleyin.


2

re: "Ben sadece 4 4 ​​boyunda 2x4 ve kontrplak ile bir tane yapabilir miyim, temelde sadece tahliye tepsisi suyu tahliye edebilmek için yeterli? Veya kod daha yüksek olmasını gerektiriyor mu? "

Bunu 'yapabileceğiniz' hayal ediyorum, ama bunu yapmanızı tavsiye etmem.

Aşağıdakileri yapmanızı öneririm:
1. Şofbeninizde hangi değişikliği (varsa) hangi kuralların düzenlediğini belirlemek için bulunduğunuz yerdeki Bina ve Kod Uygulama ofisine başvurun.

2. Eğer devam ederseniz ve takip etmeniz gereken herhangi bir düzenleme hakkında sizi bilgilendirirlerse, su bağlantı hortumlarınızın yapmak istediğiniz asansöre dayanacak kadar esnek olduğundan emin olun (sert veya yarı sert bağlantıyı değiştirmeniz gerekebilir) Ayrıca, basınçtan sonra yeterli olduğundan emin olmak için taşma borularınızı iki kez kontrol edin (bu, bir boru uzatması takmanızı veya aşağı boruyu yukarıda çok yüksek olmayacak şekilde değiştirmenizi gerektirebilir) tahliye tavası (aşırı basınç durumunuz varsa haşlanmaya neden olabilir)

3. Yukarıdaki her şey iyi görünüyorsa, su ısıtıcı için bir taban olarak iyi tuğla (ahşap değil) kullanın.

hth
saygılarımla!


2

@ Tester101'in işaret ettiği gibi, IRC P2801.6 bir garaja ateşleme tipi ısıtıcı monte ederken minimum değeri ayarlar.

Diğer durumlarda, "klasik" tank tipi su ısıtıcıları için standlar kurarken dikkate aldığım iki şey:

Bölgemizde sert suyumuz var, bu nedenle yılda bir kez pisliği tanktan boşaltmak güzel. Su ısıtıcısının yerden bir hortumu tahliye vanasına rahatça bağlayacak kadar yüksekte olması güzeldir.

Anodun değiştirilmesi, tankın ömrünü periyodik olarak uzatır. Kurulu ısıtıcının üzerinde en az tank yüksekliğinde boş alanınız varsa, anodun değiştirilmesi daha kolaydır. Yukarıdaki bu boşluk sizi bağlantılı anotları aramaktan kurtaracaktır.


1

Buna rastladım ve yaşına rağmen bazı değişikliklere hak kazandım: Gazlı su ısıtıcıları , ısıtıcı özellikle bir "Yanıcı Buhar Tutuşmaya Dirençli" (FVIR) olarak sınıflandırılmadığı sürece , bir garajda yerden 18 "brülör ile monte edilmelidir . (Bakınız: Uluslararası Konut Kanunu, bölüm G2408.2 - Yükseklik, İstisna)

Çoğu bu tür ısıtıcıların yaklaşık 2003 yılından bu yana üretilmemesi durumunda, doğası gereği FVIR'dir. Bu, onları toprak kurulumundan yükseltmek, su nedenlerinden dolayı hala avantajlı olmayabilir, ancak gaz ateşleme endişesi önemli ölçüde azaltılmıştır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.