Bellek köpüğünü kesmek için hangi aleti kullanmalıyım?


9

Bir bellek köpük tabakasından 2x2 ft kare parçalar kesmem gerekiyor. Bunun için hangi aracın en iyi olduğundan emin değilim. Herhangi bir fikir? Gelecekte daireler kesmek ve sonunda düzensiz şekiller şekillendirmek istiyorum, bu tür bir iş için hangi aracın kullanılabileceğini bilmiyorum.

Yanıtlar:


15

Daha kalın parçalar için, kesmeden önce köpüğü sıkıştırarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bir kapı menteşesine bağlı birkaç 2x4'den basit bir düz kelepçe yapabilirsiniz - sadece köpüğünüzü arasına koyun, açık ucu bir C kelepçesi ile kapatın ve bir kenarı kılavuz olarak kullanın kesim için. Kavisli kesimleriniz için, kontrplağın son şekle uyacak şekilde ölmesi ve etrafını kesmeden önce elle veya ağır bir şeyle bastırması daha mantıklı olabilir.


3
Önce sıkıştırmak bir anlam ifade eder. Bir panjur işletiyordum ve bazen petek tonlarını kesmek zorunda kalıyordum. Sıkıştırıldıktan sonra kesilmesi, fabrika kenarlarına yakın yerlerde sonuçlandı.
Evil Elf

Teşekkürler - bu hileyi petek tonları için kullanmak da harika bir fikir!
Mike Powell

Görselleştirmek zor, bazıları kurulumun nasıl göründüğüne dair bir resim yayınlayabilir mi?
haridsv

9

Hafıza köpüğümde keskin bir tıraş bıçağı kullandım. Bir çizgi yapabilir ve sadece uzun kesimler yapabilirsiniz. Hepsini bir kerede kesmeye çalışmayın. İlk kesimi, takip edebileceğiniz ve düz bir kesim yapabileceğiniz kadar derinleştirerek başlayın. Sonuna kadar çizginizi kesmeye devam edin. Acele etmeyin ve dikkatli olun, temiz bir kesime sahip olacaksınız. Testere veya sıcak bıçak kullanmayın, kabanızı mahvedeceksiniz.

Bir tıraş bıçağı bunun için en iyi araçtır.


2
Bu sorunun cevabı olduğuna korktum. Ben de öyle yapıyorum, ama sabit bir el ve bir ton sabır gerektiriyor. Henüz memnun olduğum bir kesim yapmadım.
Steve Jackson

İsterseniz, size bir tebeşir çizgisi veya düz kenarlı bir işaret koyabilirsiniz. Benim de mükemmel değildi. Ama çarşaflar onu kapatacak :). Gelecekte satmak istemiyorsanız, çok dağınık olması konusunda endişelenmeyin. Yine de aynı şekilde çalışacaktır.
lazoDev

Sharp Chef'in bıçağı da işe yarıyor: en.wikipedia.org/wiki/Chef's_knife Bıçağın eklenen genişliği, köpüğün derinliğine inerken kesimin dolaşmasını önlemeye yardımcı olur.
Wayfaring Stranger

8

Bir elektrikli fileto bıçağı bu şeyleri kesmede harika. Ciddi anlamda. Eğer varsa, bir deneyin.


1
Anlaştı (ve sanırım birden fazla isme sahip olduklarını fark etmemiş olabilecek Yitchak da öyle). 1970'lerde hindileri oymak veya kızartmak için gördüğünüz garip elektrikli cihaz.
Joe

Bellek köpüğünü kesmek için elektrikli bir oyma bıçağı kullandım ve çok iyi çalıştı.
Haendler

5

Bu strafor olsaydı, sıcak bir bıçak tavsiye ederim (temelde bir yapboza benzer bir çerçeve üzerinde bir tel gergin gergin ve ısıtmak için elektrikli). Bununla birlikte, visko elastik köpük farklı davranacaktır ve muhtemelen dumanları eriterek nefes almak istemezsiniz.

Olarak , bu beyaz kağıt viskoelastik ( "bellek") bir köpük ile ilgili Poliüretan Köpük Association, PFA kesme VEF için kullanılabilir testereler de dahil olmak üzere bir çok geleneksel araçları belirtmektedir. Bununla birlikte, VEF'ın orijinal şekline daha yavaş geri kazanılması çentik hattında kusurlara neden olacak ve muhtemelen testerenin daha kolay bağlanmasına neden olacağından yavaş gitmeye ve köpüğü çok fazla deforme etmemeye dikkat edilmelidir.


2

Elektrikli oyma bıçağı kullanıyorum. Harika çalışıyor.


2

En iyi araç olan elektrikli bir oyma bıçağınız yoksa, tırtıklı ekmek bıçağı kullanın. Her ikisi için de aynı eylem.


Bu benim için de işe yaradı, eğer doğru testere hareketi kullanırsanız oldukça kontrol edilebilir
Rocket Garden

1

gerçekten keskin bir bıçak hile yapmalı.


1

Yatağın orijinal şeklini koruyan düz bir yüzeyde dışarıda soğumasını şiddetle tavsiye ederim. Yatak soğukken çok sertleşir, aynı şekilde sıcaklık yumuşamasına neden olur.

Daha sonra PFA önerisini takip ediyorum; "testereler dahil çoğu geleneksel alet VEF kesmek için kullanılabilir".

PS PFA'nın yumuşak veya sert bellek köpüğü hakkında ne düşündüğünü bilmiyorum, ama bunlardan hangisini tercih ettiğimi biliyorum.


Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Cevap için teşekkürler; gelmeye devam et. Ve muhtemelen turumuza katılmalısınız, böylece burada en iyi nasıl katkıda bulunacağınızı bileceksiniz.
Daniel Griscom

0

Bir çift Cutco makası kullandım. Harika çalıştılar. Kestiğim köpük yaklaşık 3 "kalınlığındaydı. Önce başka bir makas denedim ama kesmeyi bile düşünmediler. Bence Cutco makasının bu kadar iyi çalışmasının sebebi tırtıklı kenar. kullanmaya çalıştığım diğer makaslar gibi geri itmek yerine.


0

En iyi seçenek, bellek köpüğünü daha önce belirtilen 2 x 4'ler arasında sıkıştırmaktır. Bir işaretleyici olan keskin bir işaretli çizginin üstüne. Ayarlanabilir ahşap çalışma kelepçeleri bunun için harika çalışır. Ne kadar kalın olursa olsun, bıçağınızın uzunluğuna karar verecek. iyi bir yeni tıraş bıçağı maket bıçağı, tercihen, uzattığınızda, kullanılmış mat kısmı kırabileceğiniz türden atılabilir bir bıçaktır. Bu tür kullanarak. jilet bıçağı yeni zaman kalınlık derin iyi temiz bir kesim yapmak için yeterince uzun uzatabilirsiniz. Eşinizin veya kocanızın mutfak bıçaklarından birini veya sadece iyi bir iş yapmayacak bir şeyi satın almak veya kullanmak zorunda kalmadan Wright'ı yarasadan ayırın ve sinir bozucu bir kişi bunu yaptı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.