Yüksek trafik, büyük veya küçük kiremit nedeniyle hangisinin çatlama olasılığı en düşüktür?


8

İskele kirişli döşemede, trafiğin içinden geçmesine izin veren iki kapılı bir mutfak düşünün. Zemin 10x10 feet. Döşemeyi planlıyorum ve çatlama riskini en aza indirmek istiyorum.

Hangi ebattaki karoların fayans veya harç, küçük fayanslar (2-4 inç kare) veya büyük fayansları (1x1ft) çatlaması en az olasıdır?


9
İyi soru- ama yaklaşım yanlış! Cevap da değil! Soru, fayansların nasıl döşeneceği olmalı, böylece çatlamazlar! Zeminin doğru ve adil bir şekilde hazırlanması gerekir ve daha sonra fayansları düzgün bir şekilde döşeyecek bir kiremitçiye ihtiyacınız vardır - iyi yapıştırıcı yayılması ve kıvamı. doğru hızda kurutun ve elastik bazlı bir dolgu ile harçlayın. Aksi takdirde insanlar daha kolay çatlarlarsa büyük karolar satmazlar - öyle değil mi?
Piotr Kula

Yanıtlar:


7

Küçük karoların karo üzerinde çatlaması daha az olasıdır, önce eklemler verilir. Ancak daha büyük karolar genel olarak daha güçlüdür.

Bununla birlikte, çatlamadan endişe duyuyorsanız, döşemeden önce zeminin gücünü artırmak için çalışmalısınız. Kirişlere erişebiliyorsanız, iki yük taşıma noktası arasındaki zayıf yerleri kız kardeşi. Zeminin üzerine, kirişler boyunca çok sayıda vida içeren bir çimento levha takın. Aşağıdaki alt zeminden herhangi bir eklemi kademelendirin. Ve tüm yüzeyin mükemmel düz olduğundan emin olun (seviye iyi, düz gereklidir).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.