Duvar prizim tıslama sesi çıkarıyor, endişelenmeli miyim?


5

Eşim onun laptop şarj cihazını prize takılı bırakır. Diğer ucunu dizüstü bilgisayara bağladığında (yani AC fişten dizüstü bilgisayara akarken) tuhaf bir tıslama sesi çıkarır.

Bu endişelenecek bir şey mi? Bu prizin kendisi mi, yoksa daha büyük bir sorunun belirtisi mi?


1
Dizüstü bilgisayar tıslama sesi çıkarır veya duvar prizine tıslama sesi gelir mi?
Karl Katzke

1
Dizüstü bilgisayar güç kaynakları genellikle zararsız bir tıslama sesi çıkarır. Duvar prizi değil dizüstü bilgisayarın güç kaynağı olduğundan emin olun. Duvar prizi yapıyorsa, çok tehlikelidir.
Brad

2
- prize tıslama sesi kısa sürede ele alınması şey, ancak şarj kendisi olabileceğini farkındadır electronics.stackexchange.com/q/14256/3552
Keskindişi'dan

Yanıtlar:


10

Prize bir lamba gibi başka bir parça takıldığında ses geliyor mu? Eğer öyleyse, çıkış kötüdür ve değiştirilmesi ya da gevşek tel bağlantıları olması gerekir. Bilgisayar güç kaynağından başka bir şeyle gürültü yapmazsa, gürültüyü yapan güç kaynağının transformatörü olabilir.


1
Bazen bilgisayarın AC / DC güç tuğlalarının hafif bir tıslama sesi çıkardığını fark ettim. Aynı prizdeki diğer cihazları da denemenizi öneririm, VEYA bilgisayarı başka bir prize taşıyın ve aynı sonuçları alıp almadığınızı görün. AC / DC güç tuğlasının parazit yapmasını öneriyorum.
Josh

20

Devre, yük uygulanır edilmez bir “tıslama” sesi çıkarırsa, bir problem olup olmadığını kesinlikle kontrol etmelisiniz.

Kesicideki gücü kapatın. Prize takılı bir elektrik ışığı kullanarak veya temassız voltaj test cihazı kullanarak gücün kapalı olduğundan emin olun . Prizin ön plakasını çıkarın, ardından prizi çıkarın. Kabloları ısı hasarı veya ark belirtileri açısından inceleyin. Muhtemelen devam edip prizi değiştirirdim.

Bu kesinlikle endişelenmen gereken bir şey; Böyle bir şey görmeyi beklerdim:

Isı hasarlı çıkış

Bunu yapmakta kendinizi rahat hissetmiyorsanız, bir elektrikçi çağırın.


4
Bağlamadan önce her iki çıkışı da kontrol edin. Olası bir ofiste veya yatak odasında olmasına rağmen, çıkış bir bölünmüş olabilir. Her iki çıkışı da daima voltaj açısından kontrol edin.
Chris Cudmore

@Chris: İkincisi. Ofis olarak kullandığım odada split bir çıkış var. Ek bir hat hattına ihtiyacım vardı ve ek bir tel kullanmanın ek maliyeti sadece birkaç dolardı, bu şekilde yapmalarını sağladım. Yine de kutuda her iki tarafı da kontrol eden tek bir kesici var.
Loren Pechtel

1

Eğer sorun tıslayıcın trafosundan geliyorsa, bakır bobinler çok yakına geldiğinde veya kalkan kaplamalarını kaybettiğinde buna neden olabilir. Bu sizin sorununuzsa, son derece güvensiz olduğu için öğeyi değiştirmeyi düşünmelisiniz. Genel olarak, sadece öğeyi değiştirin. Yüklü devrelerle çalışmak akıllıca değildir.


1
@ johnnyBoy314- cevaplarınızı o noktaya kadar saklayın. Ne soruyu cevapladığınızı her zaman hatırlayın.
ojait

0

Eğer bir mahmuz ise, büyük olasılıkla kırılmış mahmuz olarak bilinir, yani birinden hiçbir güç çıkmaz, diğerine giden tüm güç, bu da fazladan voltajı geçmeye çalıştığı tıslama gürültüsünü giderir. Bir mahmuz değilse ya ısıya zarar verir ya da ön plakanın bu sorunlardan herhangi birinin yerini alması gerekir, ayrıca bükülgen bir konveksiyon bloğu ile uzunsa bile doğru ve hızlı bir şekilde kullanılmalıdır. esnekliği uzatmak


2
Lütfen bu yazıyı tekrar okuyun ve yazım hatalarını düzeltin; örneğin "majesteleri", "konveksiyon bloğu".
Niall C.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.