Bir aynanın temperli cam olup olmadığını nasıl belirleyebilirim?


6

Banyo duvarımda tam bir makyaj aynası (70 "x 42") var. Makyaj lambası takmak için biraz delik açmam gerekiyor. Ayna temperli camdan yapılmışsa, üzerinde delmeye çalışırsam tamamen kırılabileceğini fark ettim. Ayna muhtemelen ev 1988 yılında inşa edildiğinde inşa edilen inşaat sınıfındadır.

Bir aynanın temperli camdan yapılmış olup olmadığını, kırmadan ve hiçbir yerde "temperli cam" etiketi olmadığını varsayarak söylemenin bir yolu var mı?

Yanıtlar:


7

İlk önce filigranları arayın. Bunlar genellikle bir köşede ultra incedir. Baş aşağı bile olabilirler.

İkinci olarak, kenarlarda herhangi bir yonga arayın. Cips varsa, temperlenmemiş.

Üçüncüsü deliğe ihtiyacınız varsa, sadece delin. İhtiyacınız olan boyuta ulaşmak için ihtiyacınız olan en küçük ucu kullanın. Eldiven giyin, ancak temperli camın içine küçük bir delik koymak muhtemelen paramparça olur, ancak muhtemelen tüm tabakayı kırmaz. Bir vanity'in kod gerekliliği olmadığı ve bunun sebepsiz yere üçlü ödeme yapmak isteyen inşaatçıları bilmediği için muhtemelen% 1'lik bir ihtimal var.


2
Teşekkür ederim! Tempersiz olmak sona erdi. Daha önce bu kanat delme ucundan biriyle devam ettim ve bir delik açtım. Zaman alıyor, camın çok güçlü bir malzeme olduğunu bilmiyordu! Bu arada, armatürün elektrik kutusunu ortaya çıkarmak için yolumu kesmenin başka bir yolunu biliyor musunuz (bu benim son amacım). Sıkıcı delikler açmak zorunda mıyım, yoksa bazı pense alıp çatlamadan deliği genişletmek mümkün mü?
Jose Cifuentes

@JoseCifuentes - İçinde 1/4 inç fayans bıçağı bulunan roto fermuarlı, belki. Ne kadar iyi olsa camdan hoşlanacağından emin değilsiniz.
Mazura

Tüm kutu için yeterince büyük bir deliğe ihtiyacınız yok. Sadece ışığınızın içinden geçmek için birkaç kablo yeterli. 1/2 "bol olmalı. Lütfen delik büyüklüğünüzdeki küçük artışlarla yukarı çıkın. Hayatım boyunca anında 1" delik açmaya çalışırken birkaç ayna kırdım. Bu yüzden ışığı "1/2" ve sonra da delikleri açmanız gerekir. Vidaların ayna tarafından desteklenmediğinden emin olun.
DMoore

İş yapıldı. Işık fikstür için delikler açtım, onları doğru yerde delmek biraz zordu, ama neyse ki aynayı monte etmeden önce bir şablon oluşturmuştum. Kabloları çekmek için ortada bir 1/2 delik ve ışık fikstürünü monte etmek için iki küçük delik açtım.
Jose Cifuentes

2

Çalışmalarım sırasında tanıştığım yüklü aynaların çoğu temperlenmemiş.

Özellikle işaretler bulamadığınız için, öyle olmadığını varsayardım.

Ve gerçekten - olabilecek en kötüsü ufacık cam parçalarının bir çağlayanıdır. Sonra ihtiyaçlarınız için uygun bir miktar cam gönderirsiniz.

Güvenlik ekipmanı giyin ve bunun için devam edin.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.