Metal bir yüz plakasına bir kap takmanın doğru yolu nedir?


8

4 "metal yüzey plakaları ve kutusu açıkta kablolama için çok yaygındır. Kaplar, bir evden farklı olan kutu yerine yüz plakasına bağlanır. Yüz plakası, bu amaçla birkaç vida ve somun ile birlikte gelir.

Alıcıyı üstte ve altta 2 vida ve somun (kırmızı ok) veya ortada tek bir vida (mavi ok) ile takmak mümkündür. En iyi yol hangisi?


(büyük boy için tıklayınız)


2
her üçü de en iyi yoldur - vida ne kadar az kullanılırsa, yuva vida tutucusunun sürekli tıkanmadan kırılma şansı o kadar yüksek olur.
Piotr Kula

2
tırnakları son sorunuzda olduğu gibi ve merkez vidayı da kullanın.
shirlock evleri

@Shirlock, bence bu bir cevap olmaya değer.
BMitch

Yanıtlar:


2

Ulusal Elektrik Yasası (NEC), 406.4 (C) maddesindeki cevabı vermektedir.

406.4 Priz Montajı.
(C) Kapaklara Monte Edilen Kaplar. Bir kapağa monte edilen ve bir kapak tarafından desteklenen kaplar, birden fazla vidayla kapağa sıkıca tutulur veya tek bir vidayla sabitlemek için listelenmiş ve tanımlanmış bir cihaz düzeneği veya kutu kapağı olmalıdır.

Örnek görüntünüzde, yalnızca bir vida kullanılarak monte edilen yuva bir kod ihlalidir.


2017 NFPA 70 (diğer adıyla NEC), prizin tek bir vida ile sabitlenmesi için listelenmişse tek vidalı montaja izin verir. 406.5 (C) Hangi yıl kodundan bahsettiğinizden bahsetmiyorsunuz, ancak belirtilen bu makale, cihaz / montaj bu yöntem için listelenmişse, tek vidalı montaja izin verir.
Darr247

6

Orada 1900 veya 11-B kutuya bağlanan RS ( yükseltilmiş çelik için ) kapak denir . 1900 kutusu kablolama cihazları için destek sağlamadığından, merkez vidaya ek olarak RS kapağı ile birlikte verilen vidaları ve somunları kullanarak bunları gerçekten takmanız gerekir. Yeşil bir topraklama vidası kullanarak kutuyu da topraklamayı unutmayın.

Bu , sıradan bir kaba kutudan alacağınız desteği sağlayan, çamur halkası adı verilen benzer bir kaldırılmış kapağa karşıdır . Bu durumda, kablolama cihazına sadece ortadaki deliği kullanarak tipik bir döşeme takmış olursunuz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.