Düşük maliyetli parke döşeme… yakalama nedir?


14

Orijinal parke döşeme genellikle oldukça pahalıdır ... ancak birkaç yerel mağaza, aslında orta fiyatlı laminattan (~ 1.80 $ / sf) daha ucuz olan tutkallatılmış parke tahtalara sahiptir.

Amaç ne?

Ucuz parke güzel görünüyor ve kesmek ve döşemek için biraz daha fazla iş almanın yanı sıra, göze batan "gotchas" görmüyorum. Orada hiç?

Bahsettiğim parke tahtalar masif ahşap, kabaca 3/8 "kalın ve 2" genişliğinde, üstte bitmiş ve bir tarafa kesilmiş bir oluk ve diğerine kesilmiş bir tırnağa sahip.


Bu fiyata yapıştırıcı dahil mi?
Freiheit

Yanıtlar:


28

Son derece rekabetçi, seri üretilen bir ürün haline geldiğinden, zemin kaplamasının fiyatlandırılması söz konusu olduğunda birçok faktör vardır.

Burada ne var ahşap döşeme alabilirsiniz en ucuz özellikleri:

 • 2 "geniş tahtalar aldığı kadar dar, daha zor bir kurulum

 • 3/8 "kalınlık, alabildiği kadar incedir ve uygulamasını çok iyi bir alt zemine sahip bir şeyle sınırlar.

 • bu tahtalar kelimenin tam anlamıyla hurdalardan yapılabilir çünkü çok dar ve incedirler. Odun maliyetleri muhtemelen gülünç derecede düşüktür ve tüketiciye maliyetin çoğu nakliye ve dil ve olukları kesmeye gider.

 • kaliteli parke döşeme 3/4 "kalınlığındadır. Sizinki yarısı. Genellikle 3-4 zımpara izin 1/4" aşınma tabakası vardır. Ben 3/8 "döşeme zımpara kadar çok çok hafif bir rötuş daha beklemem.

 • daha ince sert ağaçların yarılma veya darbe çatlakları geliştirme olasılığı daha yüksektir

 • daha ince parke eğilme olasılığı daha yüksektir

 • bu ve diğer döşeme seçenekleri arasındaki maliyet farkı ihmal edilebilir düzeydedir. Yaklaşık 2 $ / ft için iyi 3/8 "laminat ve mühendislik döşeme alabilirsiniz.

 • aslında laminat ve mühendislik zemini inceltilirse, nem değişimi ve nem alımı için daha fazla kontrol olduğundan daha iyi bir çözüm olabilir.

 • Şahsen ben sadece 5/8 "kalınlığında, güzel görünüyordu ve 4.25" genişliğinde bir evde mühendislik döşeme kurdu. 2,89 $ / ft'ye mal oldu. Koyu kahverengi ve 50 cent sq / ft düşüren bir miktar indirim var. Katı çam tabakalı bir destek (mdf) olduğu için piyasada herhangi bir 3/8 "parke yenerdi. Bundan bahsediyorum çünkü çirkin kız kardeşi - sedirde gerçekten çirkin portakal rengi denemede aynı şeyler - 2.05 $ 'dan satıyordu miktar indirim.

 • parke üreticisi için prim ödersiniz. Büyük bir parke üreticisi tarafından etiketlenmiyorsa, daha az maliyetli olacaktır. Mağazaya gidip Cola veya Coca-Cola satın almak gibi. Birinin nasıl performans göstereceğini biliyorsunuz ve diğerinden emin değilsiniz. Bazı kötü ve iyi gerçekten ucuz döşeme aldık.

 • Her büyük parke distribütörü, 1.50-2.25 sq / ft arasındaki herhangi bir yerden bildiğim 3/8 "x2.25" tahtalar taşır. Esas olarak reklamlarında "1.79 $ 'dan parke döşeme" diyebilirler. Başka bir neden, sadece ucuz bir müşteriyi tatmin etmek olacaktır. Size gerçekten bu şeyleri satmak istemiyorlar. Doğuştan gelen sorunları vardır ve doğru şekilde kurulması gerekir ve ince kenar boşlukları olan bir üründeki sorunları duymak istemezler. Birisi bunu size itiyorsa, bunun çok fazla yol aldıkları ve yer açmaları gerektiği anlamına gelir.

 • Özetlemek gerekirse - bahsettiğiniz şey "gerçek" parke zemin değildir. Ahşaptan yapılmış ucuz bir taklittir. Bu, bilgisiz tüketici için bir iştir. En az 5/8 inç kalınlığında bir şey satın alacak veya aynı veya daha uzun ömür beklentisiyle daha iyi performans gösterecekleri için laminat veya özel döşemeyi seçeceksiniz.

Not: Bu utanmaz bir fiş değildir, ancak ahşap / fayans / laminat satın almak için en az 20 kez BuildDirect kullandım - onlarla kesinlikle bir ilişkim yok. (sahip oldukları su geçirmez laminat harika. Satış ve gümrükleme satışları var. Size ücretsiz numune gönderiyorlar. Düşük 2s'de kriterlerinizi karşılayan bir dizi döşeme var ve 3/4 ". Belki bir yardımcı sınıf döşeme size verecektir gerçekten harika bir döşeme olduğu gibi ama knot, doğal çatlaklar ve lekeler var - ama düşünce ile yapılan bunlar harika görünüyor.


4
+1 Ama bana gerçekten ne düşündüğünü söyle.
bib

2
@bib - Bu sadece başımın tepesinde bir ranttı. Ben çok kötü / kısmen yapılan flips aldım. 3/8 "parke tipik, o zaman onu sökmek zorundayız ve yapıştırılmış ... Bu yüzden 1000 sq / ft için 1500 $, malzeme / iş için başka bir 1000 $ ödedi, rip için 200 $ ödüyorum, sonra İyi bir parke kurmak için 1000 $ ödüyorum, 3 metrekareden biraz fazla bir ücret karşılığında alabilirsiniz.Altüm asla ucuz şeyler için
toplanmaz

Tamam, en ucuz parke (yukarıda açıklandığı gibi) ve en ucuz mühendislikli parke (aynı kalınlık, kontrplak taban, muhtemelen 2 veya 3 tek başına bir zımparalamadan kurtulamayacak saç ince kaplama tabakası) arasında bir seçim verildi. muhtemelen daha kötü olduğunu mu söylüyorsun? Laminat için ana itirazım, suya kısa süreli tesadüfen (temizlik veya dökülmeler gibi) hayatta kalabilecek bir şey istemem ve gördüğüm "su geçirmez" laminatın ucuz görünüyordu ... ya açık bir şekilde vinil benzeri, doku üzerinde
overway

(... devamı ...) Kesinlikle en iyi laminatın üst katmanını vinil plakaların alt katmanı ile birleştiren bir tane bulabilirsem laminatı düşünürüm (hatta belki kontrplak ... lamine mühendislikle parke gibi yapılmış mı? , ama dayanıklılık için laminat üstü ile var mı?) ... ama şimdiye kadar, ucuz vinil plakalar gibi görünmeyen su geçirmez laminat görmedim. Alt kat değeri, iç koridorda ve yatak odasında yerinde dökme betonarme asma bir döşemedir.
Bitbang3r

1
Ve 3/8 "parke ekleyerek söylediklerimi daha da ileriye götürmek için eğitimli alıcıya evinize ekstra bir değer katmaz. Evinizi satın alırsam halıyla aynı şekilde davranırdım ya da kayıp olarak görürsünüz çünkü bana paraya mal olur Ancak gerçek bir ürün için belki 1000 $ daha fazla harcayarak ev değerinizi 8 bin dolara kadar artırmış olabilirsiniz.Performans ve tüm bu şeyler var ama o zaman sadece temel matematik var. yıl değer değer umursamalısınız, eğer orada 40 yıl kalıyorsanız bir kat istiyorum
DMoore

5

Gerçekten 3/8 "ise, tutkallama sert ahşap geleneksel bir parke döşeme malzemesinin kalınlığının yarısıdır ( örnek - 3/4" kalın meşe ). Bu, zeminin metrekaresi başına daha az ahşap kullanır, bu nedenle daha düşük maliyet. Levhalar daha dar olabilir, bu da daha geniş tahtalardan daha ucuz (metrekare başına) üretmelerini sağlar.

Daha ince malzemenin dezavantajları, çivilenmiş montajdan ziyade tutkal ile birlikte sert bir alt zeminin gerekli olmasıdır (çiviler daha ince dilleri bölme riski taşır). Gelecekte zımparalayabileceğiniz / tamir edebileceğiniz daha az malzeme olabilir, ancak bunun içinde herhangi bir çivinizin olmaması gerçeğiyle biraz azaltılacağını düşünüyorum.

Son olarak, yapıştırılmış sert ağacın uzun vadede nasıl performans gösterdiğini bilmiyorum, ancak yıllarca süren ahşap genişlemesi ve büzülmesinden sonra yapıştırıcının arızalanması konusunda biraz endişe duyarım. Bu, işlenmiş ahşaplar için bir sorun değildir, çünkü işlenmiş kereste tabanı sabittir, ancak geleneksel parke zeminler genellikle genişleme için bazı ödeneklere sahiptir.


Bence ahşabın yapışkanlıktan daha fazla başarısız olması muhtemeldir. İnşaat yapıştırıcısını sevmiyorum, dayanıklılıktan dolayı değil, kurulumdaki hataların affedilmemesi nedeniyle. Bir çiviyi karıştırırsanız, çekebilir, hatta tüm tahtayı çekip değiştirebilirsiniz. Yapıştırıcıyı berbat ederseniz, düzeltmek parçalama ve karışıklık felaketidir.
Steve

1
İnşaat yapıştırıcısı ile ilgili bir başka sorun ise, döşemede alttan üste kadar uzanan boşluklar varsa - sargı ve garip yol olabilir - malzemelerin yüzeye çıkması ve küçük siyah çizgiler bırakmasıdır. ahşap tahıl bakmak. Bu siyah çizgileri, kurulduktan yaklaşık altı aydan beri merdiven boğumumdan (çivileyemediğim) kazımaya başladım. Eski kredi kartları bu kazıma için iyidir.
Steve
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.