Bu çakıl dengeleyici altlık etkili bir ürün mü?


12

Çakıl stabilize edici ürünle ilgili deneyimi olan var mı? Söyleyeceğim, bir şekilde bunu daha önce hiç görmedim, ancak dahice görünüyor; Özellikle, bu şeylerden bir arabanın yükü altında bükülmeyecek makul bir yol yaratabilirseniz. Bu konudaki düşünceleriniz neler? Düzenli yollar için de kullanmaya değer mi yoksa hafifçe kayma ile uğraşmak en iyisi mi? Böyle bir şey kullanacak olsaydım, muhtemelen ikincil bir park alanı ve / veya arka verandasımıza yeni bir geçit kurardım. (Taş kenarlı, hemen hemen her proje için güzel görünebilir).

Çalışıyor mu? Çakıl fazla mı kayıyor yoksa ızgarayı gösteriyor mu? Bunun gibi bir sistemin iniş çıkışları nelerdir?

Gravel stabilizing product


Resimdeki ürün plastik mi?
DMoore

@DMoore Emin değilim, sanırım öyle. Ürünü iyi gösteren bir resim buldum.
TFK

Bir çekiçle fırlatırdım, eğer kırılırsa arabamın / aletlerin sonunda benzer zararlar vereceğini varsayardım. Onları hiç kullanmadım. Evinizde şu anda 400 fit çamurlu bir araba yolu varsa, kullanım görebiliyordum.
DMoore

1
@DMoore Yağmur suyu veya çamurla ilgili sorunumuz yok. Ben sadece park etmek için bir yere dökülen parke / ucuz bir sürümü olarak görüyorum. Tipik olarak çakıl arabalara, yürümeye vb. Neden olur ve pürüzlü bir yüzey oluşturan izler bırakır. Merak ediyorum, bu çakılı olduğu gibi bir arada tutuyor mu?
TFK

Doğru paketlenirse daha iyi performans gösterecektir. Ayrıca yukarıdaki resimdeki denklemin en büyük kısmı kenardır. Bu kaldırım taşları çakılı tutar ama benim için de kolayca devrilebilir - bu yüzden iyi bir resim yapar, ancak araba yolu o kadar geniş olmadığı sürece isabet edemezsiniz. Şimdi çakıl yollarda çakıl taşları var - bölgemdeki çoğu yer için bir evin fiyatını sadece toza karşı düşürüyorlar - dökülmeden önce söz konusu çakıldan kurtulmam gerekiyor. Evin değerini düşüren bir şeye para harcamak ister misiniz? Orada geçireceğin yıllara bağlı.
DMoore

Yanıtlar:


8

Evet, yapımında biraz yaygın olarak kullanılır. Kullanımıyla şahsen ilgilendiğim birkaç farklı durum var:

  • Büyük dolgular için toprak stabilizasyonu - Zeminin yumuşak ve ağır inşaat ekipmanlarının hareket etmesi gereken alanlarda (örneğin, erişim yolları), ekipmanın ağırlığını oluşturmadan dağıtmaya yardımcı olmak için katmanlara yerleştirilebilir ve toprakla doldurulabilir.
  • Çakıl otoparklar - Park alanları ve çakıl gibi benzer durumlar, doğal su sızmasını sağlamak için kullanılırken, yine de az sıkışma olasılığı olan bir yüzey sağlar.
  • "Görünmez" yollar - Dolgu malzemesi, çimlerin büyümesini desteklemek için hafifçe değiştirilebilir. Bu, her koşulda itfaiye araçlarını acil erişim için destekleyebilecek çim biçme alanları sağlamak için kullanılırken, bir binaya giden yolu açmak zorunda değildir.

Bu durumların tümü, yumuşak veya ıslak toprakta tekerlek yüklerinin dağılımını sağladıkları için benzerdir.

Özet olarak, bu tür ürünler inşaatta kullanılır, bu nedenle eşit derecede uygulanabilir ev kullanımıdır.


Peki ya çakıl taşı? Çakıldan sağlam ve sağlam bir yürüme / sürüş yüzeyi yaratmaya yardımcı olur mu?
TFK

1
@TFK Evet, bu mermi 2. Gerçekten, dolgu malzemesi pek önemli değil.
hazzey

4

Bu Eski Ev'in bir bölümü vardı, onlar üzerinde sürülebilir bir çimen bandı yapmak için kullandılar. Delikleri toprakla doldurdular ve sonra üste sod koydular. Aynı ürün olup olmadığından emin değilim, ancak şovda kullandıklarına çok benziyor.

Üreticilerden birinin sitesine göre, 65 ton ağırlığa kadar destekleyebilir. Her türlü aracı destekleyecek kadar güçlü olmalı. Burada bir bağlantı web sitesine.

En iyi uygulamanın, hafif araç trafiği olan yollarda ve / veya zaman zaman kullanılabilecek çimenli alanlarda kullanılması gerektiği anlaşılmaktadır. İşte onların bir link yükleme Rehberi .


Bunları çevrimiçi ararken da görmüştüm. Bu da mantıklı.
TFK

3

Ben kullanmadım & amp; sadece burada ya da orada görmüştüm, ama bir dakikalık 1 dakikalık alışma alışkanlığının bazı harika iddiaları olduğunu gösterdi. Ancak, çoğunlukla su yönetimi için görünmektedir. Buna ihtiyacınız varsa, o zaman evet buna devam edin & amp; Neden karı yağdırmayı başaramadığını anlamıyorum.

Ancak, gördüğüm sorun, şebekeyi kapalı tutmayı düşünmemeniz durumunda & amp; görünmeden, bir kenar tutucusu ile bile başarılı olamazsınız. Çakıl kilitlenecek yer yok, bu yüzden özgürce dolaşacak. Şebekenin kullanımı, şebekenin görünür kalması niyetinde görünmektedir.

Hayal ettiğim en büyük kusurlardan biri yerleşme. Zemin yıkayıp durursa veya büyük donma taşlarına sahipseniz, ızgara tabanı ile birlikte yükselir veya düşer. Artık düz bir şeyiniz olmayacak. & Amp; ızgara nedeniyle bir dolum kabını yerinde tutamazsınız. yüksek noktalar, ızgaranın kendisinin kesilmesini gerektirir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.