Poliüretan gıda açısından güvenli değilse, neden yemek masalarında kullanılır?


9

Online siteler neden poliüretanın gıda güvenli olmadığını söylüyor ve mutfak tezgahımda kullanmanın ve hala güvende olmanın bir yolu var mı?

Yiyecekleri doğrudan üzerine hazırlamıyor veya saklamıyorum veya kesme tahtası olarak kullanmıyorum. Şimdi gomalakla kapattım, ama sadece lavabonun yakınında kesmiyor.

Yanıtlar:


17

FDA düzenlemelerine göre , poliüretan dahil olmak üzere sert bir filme kuruyan tipik şeffaf ahşap kaplamalar gıda güvenliği olarak kabul edilir. Yüzey tamamen kuruyana kadar yüzeyi kullanmayı bekleyin ve gıda ile temas etmeden önce temizleyin.

Poliüretan, sayacı kesme tahtası olarak kullanmadığınız sürece tezgah üzerinde kullanmak için iyi bir seçimdir. Doğrudan poliüretan yüzeyde keserseniz hasar görür. Mineral yağ, kesme tahtası olarak kullanılacak bir ahşap sayacı için iyi bir sonuç olacaktır, ancak mineral yağı oldukça sık yenilemeniz gerekir.

Bulduğunuz gibi, gomalak sık sık ıslanacak bir alan için uygun bir seçim değildir. Bununla birlikte, gomalak üzerine poliüretan uygulamakta herhangi bir sorun yaşamazsınız.


Ayrıca bkz . Poliüretanlara daha spesifik olan FDA Yönetmeliği 21 - 177.1680 ve bu madde Poliüretan Endüstrisi Birliği.
HansA

5

Geçmişte bu soruya baktığımda, JayL ile aynı sonuca ve ek bir kullanışlı kurala ulaştım:

Son katın kokusunu alabiliyorum, henüz tamamen iyileşmedi.

Bu yüzden inceltilmiş poli paltolarım dokunuşa sertleştiğinde, eğilir ve derin bir nefes alırım. Genellikle hala birkaç haftaya kadar süren hafif bir nefes alınacaktır.


1

Bu makale , ancak tamamen iyileştikten sonra gıda güvenli olduğunu söylüyor.

Sonlandırma uzmanı Bob Flexner'e göre, tüm kaplamalar kürlendikten sonra gıda açısından güvenlidir. Poliüretan vernik bilinen herhangi bir tehlike oluşturmaz. Bununla birlikte, hiçbir sertleşme tamamen iyileşene kadar gıda güvenli değildir. Tam kürlenme için temel kural oda sıcaklığında 30 gündür (65-75 derece F).


1
Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Cevap için teşekkürler; gelmeye devam et. Ve muhtemelen turumuza katılmalısınız, böylece burada en iyi nasıl katkıda bulunacağınızı bileceksiniz.
Daniel Griscom
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.