Bir çit direği için ne kadar beton?


9

İlkbahar veya yaz aylarında 4x4 direklerle mülkümüzün etrafında bir 4 'çit inşa edeceğiz.

Yukarıdaki yer direği yüksekliğinin 1 / 3'ü ila 1 / 2'sini gömmeniz gerektiğini gördüm; yani bu, deliğimizi aşağıda çakıl ile 1.5-2 'derin yapacaktır. Ben de 4x4 direk için delik çapı 12 "olması gerektiğini gördüm. Bu yarıçapı 6" yapacak. Delik için matematikten (pi xr ^ 2 xh) geçtikten sonra, deliğin 1.57 cu ft'lik bir hacme sahip olacağı ortaya çıkıyor, ancak direğin kendisi 0.17 cu ft alacak, böylece betonla doldurulacak hacim haline yayın başına 1.4 cu ft . Sağ?

Şimdi soru, 50 lb'lik hızlı priz alan Quickrete torbasının ayarlandıktan sonra 0.375 cu ft'i doldurmasıdır. Bu, yazı başına neredeyse 4 torbaya ihtiyacımız olduğu anlamına gelir (3.75) - bu aynı zamanda Quickrete'in çevrimiçi hesap makinesinden gelen sayıdır. Tam olarak buna karşı değilim, ancak insanların posta başına yarım çanta veya bir çanta bir çanta kullandıklarını gördüklerini gördüm. Bu ne kadar doğru ve ne kadar ihtiyacımız var? Bu oranda, neredeyse 100'den fazla torbaya bakıyoruz. 80lb çantalar yaklaşık 0.6 cu ft doldurur ve yaklaşık bir dolar daha ucuzdur, onunla gitmeye karşı bir şey var mı?

Ne tür bir beton kullanmam gerekiyor ve ne kadar?


4
4 'çit, küçük, hafif bir çit. 12 "deliklere ihtiyacınız olmayacak ve direklerin 1 / 2'sini gömmeniz gerekmemelidir ... 18" derinliğinde bol olmalıdır. Daha fazla çit deneyimi olan bazı insanların söyledikleriyle ilgileniyorum. Gönderi başına 2'den fazla çanta büyük bir miktar gibi görünüyor.
JPhi1618

1
evet, 12 "dev bir delik. Bu çok abartılıyor. Aslında, birçok insan herhangi bir betonun aşırılık olduğunu söylüyor ve sadece sıkıştırılabilir ezilmiş kaya kullanmalısın
DA01

@ JPhi1618 Yüksekliğin üçte biri 16 "derinliğinde koyacaktır, ancak 12 'uzun yazı (10 çok kısa olduğu için) satın almayı ve onları yarıya indirmeyi planlıyorum (böylece sınıfın 4 ft üzerine çıkmak 2ft aşağıda olacak) Ekstra yarım ayağı temizlemek için ek kesimler yapabilirdim
TFK

Aşırı şişmiş gibi kokuyor. Son mesajların ve bazı köşe mesajlarının ve araba müdahalesi çekmesi muhtemel yayınların etrafında iyi temeller istersiniz. Ve gatepost'lar da. Ama "stringer" için kesinlikle bundan daha az. Yerel konseyinizin / ilçenizin / otoritenizin herhangi bir gereksinimi var mı?
16Criggie

1
@TFK, uçlar sadece bir taraftan destek alırken, köşeler iki farklı yönden yüklenir.
Mark

Yanıtlar:


6

Vaov! Normalde delik sonrası kazıcıları (6 "çap?) 3 feet derinliğinde ve per posta başına bir torba yeniden çevir karışımı kullanıyorum. Geçen yaz 6 ayak gizlilik çitinin serbest duran bir bölümünü yaptım ve sadece 50 mil rüzgarın üzerinde bir fırtına yaşadık ve hala ayakta ve sağlam.

Yani, bazıları toprağınızın kalitesine bağlıdır, ancak posta başına 4 torba bence büyük bir aşırı inşaat olacaktır.

Eğer 8 "burgu ve yazı başına dolu bir çanta erişim hala yapılı olurdu ama OKB iseniz o zaman bu muhtemelen endişelerinizi tatmin edecek.

İyi şanslar!


Endişelenmiyorum, OKB de değil. Ben sadece ucuzum ve beton hakkında fazla bir şey bilmiyorum. Herkesin beni, çevrimiçi satıcıları ve Quickcrete'nin 'hesap makinesini' yanlış kanıtlayacağını umuyordum.
TFK

1
Anladım, kendim oldukça ucuzum. Betonun amacının sıkıştırılmış toprağı bozduktan sonra zemini yeniden katılaştırmak olduğuna inanıyorum. Yani, deliği direğin boyutuna mümkün olduğunca yakın hale getiriyorum. Daha sonra çabuk sertleşen beton 20 yıl sıkıştırılmış toprak gibi davranacaktır.
ArchonOSX

Harika, cevap için teşekkürler. Ayrıca, eğer önemliyse, bir tel çit olacak - bu yüzden rüzgar herhangi bir sorun olmamalı
TFK

5

Sadece soruyu "biraz" çözmek için. Herhangi bir beton veya çakıl gerekmez ve tüm bu saçmalık tam bir yalandır ve hiçbir şey yapmaz. Sadece 6 "delik kazın, direkleri bırakın, çift çekip doldurun ve kazdığınız veya açtığınız kirle doldurun. ve girdikleri günden itibaren değişmedi.

Şimdi, değiştirilebilir direklere sahip olmak için kullanılan beton farklıdır ve bu durumda 12 "delik ve muhtemelen 2 torba istersiniz. Bu bir sorunum yok, ama çoğu kimse bunu yapmıyor. "sadece 200 kilo pop-out" ve tüm saçmalık baştan baştan yapmak diyor.


1
bu doğru olabilir, ancak kendi bölgesinde sahip olduğu toprak türüne bağlıdır. Örneğin kum ve sert kil arasında büyük bir fark vardır.
DA01

Evet, oldukça doğru. Ancak, betonlu veya betonsuz, daha hafif topraklar için daha derine inmelisiniz. Oldukça hafif bir kil içeriğim var ve sadece 3 'aşağıdayım. Kasırga ve Mega Noreaster hiçbir şeyi etkilemedi.
Iggy

Kesinlikle sorduğunuzdan emin olun ... Bölgemizdeki inşaatçılar bu yöntemle kurtulabileceklerini hissetmiş olmalı, ancak geliştirmedeki tüm çitler düşüyor. Bunu hiç bir yerde yapmayı düşünmem bile (Kuzey Teksas).
JPhi1618

Denemeden bilemezsin. On yıllar ve yüzyıllar önce hiçbir çit için beton lekesi kullanılmamıştı. Gerçekten sadece 20 yıl önce "moda" oldu. Bir şey varsa, donma-çözülme için daha büyük bir ayak izi sağlarsanız. Toprak drenajı, beton dökülmez.
Iggy

@Güzel, aldığın tek şey rüzgar yükleri gibi. Geçenlerde bir geyik üzerine eğildikten sonra üzerine düşen sözde iyi yapılmış bir çitle karşılaştım.
Mark

4

Ben bir oklahoma çiftçisiyim, kilometrelerce dayanıklı dikenli tel çit inşa ettim. Buradaki başparmak kuralı, bir donma direk deliğinin don çizgisinin altına inmesi veya aksi takdirde direklerin dışarı çıkmasıdır. 36 derece enlemimde, bu 2 ila 3 feet derinliğindedir. Delik, direk ile deliğin kenarı arasına bir dış müdahale çubuğu yerleştirilecek kadar geniş olmalıdır. Bu, ucunda 2 inçlik bir disk bulunan uzun ağır bir çelik çubuktur. Deliği doldururken sıkıştırıyorsunuz, çünkü dikenli tel direğe çok fazla gerginlik katıyor. Köşeler ve kapı girişleri, H-parantez, 9 kalibrelik telden yapılmış son derece sert bir yapı, iki ayak 8 feet aralıkla ve 8 ayaklı bir boru (H'nin merkezi) ile güçlendirilmiştir. Beton muhtemelen bir "ölü adam" gibi davranmaya yardımcı olacaktır


0

burada ontario'da, herhangi bir anonim belediyede bir mülk hattına bitişik olan herhangi bir çit için kod gereksinimi, sınıfın en az 48 "derinliğine ayarlanmış 2" çelik veya 4 "basınçla işlenmiş ladin direk ile 8" çaplı bir deliktir. direk, sıkıştırılmış kum veya mpa20 veya daha yüksek betona yerleştirilmeli ve direk, kazılan deliğin çapı eksi tam derinliğe gömülmelidir. Bu, çoğu şehirde belediye tüzüklerinin izin verdiği maksimum değer olan maksimum 6 'olan herhangi bir çit içindir. bu yüksekliğin üzerindeki her şey bir mühendis gerektirir. sadece arazinizde (anket yapılan lot çizgisinde 6'dan fazla "), o zaman kesinlikle herhangi bir gereksinim veya şart yoktur.


0

Üreticilerin somut özellikleri DAİMA desteler, direk ahırları, gözlem direkleri, taşkın bölgesi direk evleri ve yapıları desteklemek için yapısal bir altbilgi üreten miktarlar ve ölçümler kullanır. Gergin tel / örgü eskrim direkleri için ne kadar beton sorarsanız "hiçbiri" demeyeceklerine söz veriyorum, ancak çoğu durumda "hiçbiri" doğru değil - sadece deliğin çapını yazıya sığacak kadar küçük tutun ve bir sıkı tarafların etrafında sığabilecek packer. Bir çit direği ne zaman beton zemine ihtiyaç duyar? 5ft veya daha yüksek çerçeveli ahşap gizlilik çitleri beton ayaklı direkler kullanmalıdır. 100ft uzunluğundaki gerilmiş tel ve örgü çit beton set uç direklerinden yararlanabilir ve çit 5 dereceden fazla döndüğünde açtığı direk betona ayarlanmalıdır. Çit, formu korumak için daha uzun gerginliğe ihtiyaç duyuyorsa, bu dönüş direğinin her iki tarafında bir H destek kullanın - çitin güçlü ve etkili olmasını sağlayan şey budur. Gevşek çit düşer, eğilir ve kolayca tehlikeye atılır. Tesioned çit rijittir, itildiğinde ve ovulduğunda formu korur ve gerginlik zaten kendini önceden tuttuğundan, her 60 - 100 ft'de bir kirlenmiş ahşap direkler arasında her 10-12 ft'de t kazık direkleri kullanabilirsiniz.


-2

Beton genellikle birilerinin mesajlarınızı çalmasını veya başka bir şekilde yırtılmasını istemediğinizde kullanılır.

4 'çit için, bu nedenler dışında tamamen gereksiz.


2
Kararlıca kabuletmemek. Demek istediğim, 4 veya 5 kez daha aşağı düşürmek istiyorum .... Beton bir direğin kaymasını önlemek için bir çapa olarak kullanılır. Kışın kabarmayı önlemek için tabanın don çizgisinin altına yerleştirilmesi de gerekir.
The Evil Greebo
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.