Üst kattaki banyomdan ıslık sesi çıkarmaya ne sebep oluyor?


10

Üst kattaki duş, çalışırken ve bağlı bir duş başlığı olduğunda yüksek perdeli bir ıslık sesine neden oluyor. Duş başlığını çıkarırsam, ancak suyu akmaya devam edersem, ıslık sesi durur. Musluk kulplarıyla ilgili bir şey olabilir, ama emin değilim. Bu farklı duş başlıkları ile oldu. Ayrıca, duş çalışırken ve ben (ki duş yanındaki) lavabo açmak ve kapatmak, ıslık gürültü zift değişecektir.

Herhangi bir fikir?

Yanıtlar:


10

Su basıncı:

Bu, normal su basıncından daha yüksek olabilir, bu nedenle lavabonun açılmasından sonra gürültü değişir (duşa giden akışı azaltırsınız).

Çözüm: Tüm ev için Basınç Düşürücü Valfi
ayarlayabilir (eğer varsa) veya duşa hatta bir tane monte edebilirsiniz.


Yıkayıcı Azaltma:

Çoğu yeni duş başlığında, su tasarrufu için su akışını azaltan bir yıkayıcı vardır.

Çözüm:
Bu yıkayıcıyı çıkarmak ve normal bir yıkayıcıyla değiştirmek sorunu çözmelidir (ancak daha sonra suyu "israf edersiniz").


Çevirici:

Bu aynı zamanda saptırıcıdan da kaynaklanabilir (suyu küvet ağzından ziyade duş başlığına yönlendiren mekanizma), vana düzgün çalışmıyorsa su içinden geçerken gürültüye neden olabilir. Buna, duş açıkken küvet musluğundan hala akan az miktarda su eşlik edebilir (temel olarak, bir oluğun nasıl çalıştığına benzer, ancak hava yerine su ile bir "su düdüğü" oluşturabilir).

Çözüm:
Saptırıcıyı değiştirin.


Gevşek Borular:

Boruların serbestçe rezonansa girmesine izin verildiğinden, uygun olmayan şekilde sabitlenmiş sıhhi tesisatla gürültü artabilir.

Çözüm:
Boruları kelepçelerle uygun şekilde sabitlemek sesi azaltabilir.


Duş başlığındaki yıkayıcıyı çıkartacağım ve yardımcı olup olmadığını göreceğim. Kuraklık nedeniyle Houston'daki büyük su sorunları nedeniyle su basıncımın normalden daha düşük olduğunu belirtmeliyim.
AgDrumma07

Basınç düşük olmadığında ses çıkarıyor mu?
Tester101

Evet, o kadar da değil. Su basıncım son zamanlarda çok dalgalanıyor.
AgDrumma07

Ben duş başlığı ve artık ıslık kauçuk yıkayıcı ve küçük, plastik yıkayıcı kaldırıldı! Duş başlığı sıhhi tesisat ile birlikte alamadım sanırım. Bahşiş için teşekkürler!
AgDrumma07

0

Duştaki yüksek perdeli gürültünün borularda hidrojen gazı birikmesinden kaynaklanıp kaynaklanmayacağını merak ediyorum. Ben de bunu yaşıyorum. Geçenlerde enerji tasarruflu yeni bir çamaşır makinesi satın aldım. Elkitabını okurken çamaşır makinesini 2 hafta veya daha uzun süre kullanmazsanız sıcak su sisteminde birikebileceğini ve bunun tehlikeli olabileceğini öğrendim. Sıcak su sistemi bu süre boyunca kullanılmadıysa, tüm sıcak su musluklarını açmak ve suyun biriken hidrojen gazını serbest bırakmak için her birinden birkaç dakika akmasını sağlamak için söylendi. Yalnız yaşıyorum bu yüzden yıkayıcıyı sık kullanmayın ya da diğer 2 banyoyu düzenli olarak kullanmayın. Bu yüzden ıslık sesinin hidrojen gazının birikmesinden kaynaklanıp kaynaklanmayacağını merak ediyorum.


-1

Yüksek eğimli gıcırtı küvet ağzının içindeki saptırıcı valftan geliyor. Yeni bir depo yaklaşık 12 $ 'dır. Birkaç tür emzik vardır, bu yüzden önce eskisini çıkarın ve hangi boru türüne uyduğunu görün.


3
-1 çünkü bu, önceki yanıtta daha önce bahsedilmeyen bir şey eklemiyor ve bunun "bir sorun" ve bunun nasıl test edileceğinden ziyade "belirli bir sorun" olduğunu belirttiğiniz için.
BMitch
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.