Kuru duvar dübeli tutmaz


10

Merdivenin üstünde bir bebek kapısı var. Kullanılan kuru duvar ankrajları birkaç ay bekletildi, ancak şimdi gevşek çıktı. Bunun için ne tür bir çapa kullanmam gerekiyor?

Resim 1 Resim 2


Bir saplama vuramaz mı?
Chris

6
Bunları alçıpan çapa olarak tanımlamam bile. Bunlar, alçıpan yerine tuğla veya çimento bloğu gibi sağlam bir şeye vida tutmak için kullanacağım türden şeyler.
brhans

Yanıtlar:


18

Kullandığınız, mevcut en temel alçıpan ankrajlarıdır. Ucuzdurlar ve bu nedenle birçok ürüne dahil edilirler, ancak çok fazla iyi değildirler ve bir yürümeye başlayan çocuğun tırmanacağı bir şeyi tutma görevine gelmezler (bilirsiniz ...)

Duvara girdiklerinde yayılan veya yerine oturan ürünleri arayın. Ürünün adı "değiştirme" veya "kilitleme" veya "bükme" kelimesine sahip olabilir. Birkaç marka var. İşte rastgele bir örnek:

resim açıklamasını buraya girin

En güçlü tutuş için (ve ayrıca duvarda delinmesi gereken daha büyük bir delik için) Geçiş cıvatalarının dövülmesi zordur. Onları son çare olarak kullanıyorum çünkü plastik çapalarla büyük şansım vardı ve bu delik büyük. Elbette merdiven kapısı kadar önemli bir şey için buna değebilir.

resim açıklamasını buraya girin


2
Metal geçiş cıvatalarının bir başka dezavantajı, cıvatayı çıkarmak ve yerine takmak istiyorsanız (örneğin büyük bir öğeyi merdivenlerden yukarı taşıyorsanız ve kapı braketlerini yön).
Peter Green

1
@PeterGreen evet, ama onlar kir ucuz.
Carl Witthoft

16

Düzenli olarak manipüle edilen çoğu şey içi boş duvarlı ankrajlarla asılmamalıdır. Sonunda dışarı çıkarlar veya duvar paneli parçalanır.

Çiviler arasına yayılan bazı 1x4 ahşap raylar veya kapıyı monte edeceğim bir kontrplak parçası takardım. Yapım veya vidaları yaklaşık 1 "saplamalar içine sokun. Tarif ettiğim şeyin bir örneği için palto askısı rafı için tipik destek panosunu düşünün.

Daha sonra delikleri düzeltmek, mevcut çözümünüzle olan büyüklerden daha kolay olacaktır.


İyi bir plan, ancak saplamaları almak için yatay şeritler eklerseniz, duvar ile kapının ilk çubuğu arasında yer açmak için aynı boyutta dikey bir şerit ekleyin. Sadece yatay şeritler eklemek, kapı ve duvar arasında bazı kapı tasarımlarıyla güvensiz bir boşluk bırakmanıza neden olabilir.
JPhi1618

9
Veya daha büyük bir bebeğe yükseltin.
isherwood

Bu, merdivenlerin üstünde olduğu için bariz bir tehlikedir, bu nedenle güvenlik göz önünde bulundurulduğunda, bu aslında en iyi cevaptır (burada alçıpan ankrajları kullanmamak).
Ben Welborn

2
İyi haber, @isherwood, bu sürecin doğal olarak gerçekleşmesidir.
FreeMan

Bebek kapısı gibi bir güvenlik özelliği için, alçıpandan daha önemli bir şeye bağlamak istersiniz. Bu iyi bir çözüm. ahşap korkuluğun açık kenarlarını yuvarladığınızdan emin olun. Genel olarak GripIt çözümünü seviyorum (benim için yeni ve havalı görünüyor) ama bir güvenlik özelliği için kullanmam.
Arluin

7

EZ ankrajları iyidir, ancak geçiş cıvataları daha iyidir.

resim açıklamasını buraya girin


1
Bazı EZ Çapalarını seviyorum - Genellikle metal saplama çözücüleri kullanıyorum. Onlarla ilgili en sevdiğim kısım, bir pilotu önceden delmek ve daha sonra bitleri kapatmak zorunda değil. Sadece bir Philips kafa ucuna ihtiyacınız var.
16'da Doresoom

Bu EZ Anchor'leri seviyorum, kendimi ... çok basit ... :)
Ditto

Evet, EZ Çapaları beklediğimden çok daha iyi çalışıyor ... bu yüzden saygımı kazandılar. Ayrıca burada çok yaygın olmasalar da ek geçişleri severim. Molly'leri veya diğer yayılan çapaları hiç sevmedim çünkü sık sık ısırmazlar ve onları vidalamak (ve sökmek) için zorlayıcı buluyorum ve en iyi sonuçlar için bunları alçıpan kalınlığıyla eşleştirmeniz gerekiyor.
Ben Welborn

Evet, EZ Ankrajları, nominal yüklerine (gerçekten beklediğinizden daha yüksek!) Kadar sağlamdır. Onlar pastırma benim alçıpan set bir geçiş çalıştırmak için yeterli yer yoktu beton üzerinde pas şeritler için kurtardı - iş neşeyle yaptı.
J ...

3

Öncelikle deliğin her iki tarafına biraz uzayan bir sabitlemeye ihtiyacınız var, GripIt kullanımı kolay bir sabitleme.

Gripit

Daha sonra aralıklı çok sayıda sabitlemeye ihtiyacınız var, bu yüzden diyelim 4 yayılmış sabitleme kullanarak kapının tam yüksekliğini 3 ”by1” biraz sabitlemek için arıyorum, sonra kapı menteşelerini tahtaya vidalayın. Hem alt hem de üst menteşelerin aynı tahta parçasına sabitlenmesiyle, sabitlemelerde daha az hareket elde edersiniz.

Çıtçıtları bulabilir ve bunlara sabitlenirseniz, örneğin alçı levha varsa, sadece alçı levha benim tuğlaya yapıştırılmış varsayalım.


0

Zaten doğru bir cevap seçtiğinizi biliyorum, ancak bu geçiş cıvataları kullanmak için doğru olanlardır. Çok güçlüler ve etkinliklerini azaltmadan kapıyı açıp kapatmanıza izin verecekler.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.