Bu vidaya ne denir?


10

Bazı dış kapı kolları için bir vidaya ihtiyacım var ve bazı parçalar kırılgan plastik ve diğer parçalar yumuşak metal olduğu için delikleri yeniden okuyamıyorum.

Bu vida için tam bir yedeklemeye ihtiyacım var, ancak ne tür olduğunu bilmiyorum (örneğin ahşap, kendinden kılavuzlu, diğer tip vb.)

Kafadan uca (diğer uç) uzunluk 19 mm'dir

Çapı 4mm

12-13 mm'de 15 diş vardır

İşte bazı resimler:

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

Düşük kalite için özür dilerim, yakın çekimlerde telefonum çok iyi değil.

Bu, bulabildiğim en yakın eşleşme , ancak iş parçacıkları daha büyük görünüyor.


4
Eyaletlerde buna makine vidası diyoruz, ancak cevaplamak için daha Avrupa tecrübesi olan birine bırakacağım.
JPhi1618

2
@ JPhi1618 Buna makine vidası diyoruz, ancak ABD'deki en yaygın halk buna cıvata diyor ( somun ve cıvatalarda olduğu gibi )
önlük

5
Eh, bir "cıvatanın" altıgen bir kafası vardır. Eğer Home Depot yürümek ve OP resimde ne bir baggie almak, "Makine Vidası" - Makine Vidası resim arama
JPhi1618 14

2
Başvuruda bulunduğunuz kendinden kılavuzlu vidadan kaçının, kendi yollarını kesmek için tasarlanmış dişlere sahiptir ve "kırılgan" ve "plastik" ten bahsettiğinizden, çok geçici bir düzeltme olmadığı sürece dişlere zarar verme riskiyle karşı karşıya kalmam. revisited bir yedek olacaktır.
Edwin Buck

1
FYI, bir vidanın uzunluğu, tutulacak malzemenin üst tabakasının yüzeyinden (vida kafasında sıralanan her yerde) çubuğun ucuna kadar ölçülür. Sizin durumunuzda, bu kafanın altından ~ 17mm'ye kadar çıkacaktır.
AaronD

Yanıtlar:


22

M5 Tava kafası makine vidası.

resim açıklamasını buraya girin

Düzenleme: M5 vidalarında 5mm mil vardır.

resim açıklamasını buraya girin

Edit2.1 (özür dilerim): Bu bir M5-0.80 vida. 0.8, (metrik vidalar için), 9.6mm'nin 0.80'e eşit olan 12 dişe bölünmesiyle ölçülen diş aralığına karşılık gelir . Yukarıdaki resim 10 mm üzerinde 12 dişten oluşan küçük bir optik yanılsamayı göstermektedir (adım = 0.8333); ancak M5-0.85 vidalar mevcut değildir.


0.85, M5 için alışılmadık bir adım gibi görünüyor - 0.8'in daha yaygın olduğuna inanıyorum. İpliğin ne kadarına bağlı olduğuna bağlı olarak, bir M5x0.8 ile kurtulabilirsiniz ...
brhans

Evet, sahadan bahsedemiyorum.
Ben Welborn

Siz (OP) yanınızda mağazaya götürürseniz, iş parçacığını eşleştirebilir ve bunun geldiği yere tam olarak uyan bir yedek alabilirsiniz.
JDługosz

Esir yıkayıcılar göz önüne alındığında, daha ileri gider ve muhtemelen bu adam olduğunu söyleyebilirim: mutualscrew.com/… - "M5-0.8 X 18 Yıkayıcı OD 10 mm Metrik Phillips Pan Başkanı, Split Kilit Yıkayıcı ve Düz Yıkayıcılar Çelik Çinko Sarı Kaplama JIS ile Sems -B1188 "
Dewi Morgan

3
Aynı zamanda İmparatorluk 10-32 x 5/8 "de olabilir. Donanım mağazasına ne zaman geldiğini bilecek; Örnek vidayı çöp kutusundan birine bastırın ve dişler mükemmel bir şekilde birbirine geçecek. Ya da değil.
Harper - Monica

6

Üzerinde iki rondela bulunan bir tava kafa makine vidası gibi görünüyor.

Vidanın kafasına daha yakın olan pul muhtemelen bir kilit puludur, vidanın kafasından uzakta olan pul düz bir puldur.

Vidanın uzunluğuna sahipsiniz ve tam olarak 2 cm olduğundan, muhtemelen bir metrik vidadır; ancak, öğrenmenin en iyi yolu, kilitlemeden tüm vida uzunluğunu serbestçe döndürecek yeni bir somun bulmaktır.

Doğru somuna sahip olduktan sonra, doğru değiştirme vidalarına sahip olduğunuzu doğrulamak için bu somunu kullanabilirsiniz.


3
Bir ışık fikstürü için vidalarla garip bir karşılaşma yaşadığım için "sadece bak" doğrulaması yerine yalnızca fiziksel doğrulama hakkındaki son parçayı ekliyorum. Bir metrik vidaya benziyordu, ancak görünüşe göre Çin'deki bir tesis yarı metrik vidalar yapıyordu (dişlerin eğimi yanlıştı) ve tüm ışık fikstürünü kontrol ettikleri için, somunları eşleştirmek için yaptılar. Sonunda başka bir ışık fikstüründen başka bir vida almak zorunda kaldım. Bazen fiziksel doğrulama en iyisidir.
Edwin Buck

1
Mümkün olduğunca fiziksel doğrulamanın değeri konusunda anlaştılar; ancak bağlantı elemanları koridorunda kapsamlı bir şekilde arama yapmak için bir saat harcamak istemiyorsanız, neye ihtiyacınız olduğunu anlamaya çalışmak işleri çok daha kolay hale getirecektir. (Yine de sahip olduklarını varsayarsak.)
Dan Firelight Tarafından Fiddling

Tam olarak 2 cm değil. Baş, bir başlı vidaya güvenmez. Karşılaştırma: mcmaster.com/#machine-screws/=11sajyz
Harper -

@DanNeely sadece vidayı donanım mağazasına götürmek bunu yapmanın yolu. Sadece bir veya iki dakika sürer (kaba boyutlar gerçek hızlı bir şekilde belirginleşir) ve bundan çok daha verimlidir.
Harper - Monica adlı
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.