Konut elektrik işleri yapmak için sertifikanın alınması gerekiyor mu?


11

Elektrik mühendisliği lisansım var, elektrik işleri ile ilgili çok fazla deneyime sahibim ve NEC 2011 ve elektrik kodlarını çok iyi biliyorum. Konut elektrik işlerini sertifikasız yapabilir miyim? Sadece bir müteahhit için çalıştığımda sertifika almam gerektiğini duydum. Sertifikasyon 3-4 yıl çıraklık ve 8000 saat eğitim gerektiriyor gibi görünüyor. Birisi buna ışık tutabilir mi?


6
Bu, bulunduğunuz bölgedeki kurallara bağlı olacaktır. Şehrinizi / ilçenizi / eyaletinizi / ilinizi / ülkenizi arayın ve sorun.
Niall C.

Mike Holt'un web sitesinde ABD'nin çeşitli yerlerinde Lisans gereksinimlerinin bir listesi vardır .
matsukaze

1
Bu tür bir soru, SSS'nin neden ikamet ettiğiniz ülkeyi soruya sormanızı istemesidir.
staticsan

1
Kendi evinizde ara sıra iyileştirmeler yapmak, arkadaşlar için çalışmak veya elektrikçi olmak mı demek istediniz?
viski

Yanıtlar:


18

ABD'nin California eyaletinde olduğu gibi diğer eyaletlerde de işe alınmak üzere elektrik işleri yapmak için bir lisansa sahip olmanız gerektiğine eminim. Bir ışık fikstürünü veya kırık bir anahtarı değiştirmek gibi küçük şeyleri düzeltmek bu kategoriye girmez, ancak devre eklemek, panelde herhangi bir şey yapmak veya hizmetleri yükseltmek kesinlikle öyle. Yüklenici olarak lisanssız herhangi bir elektrik işi yapmak için hiçbir zaman herhangi bir sorumluluk sigortası alamazsınız ve ev sahibi için izin alamazsınız.

Lisanslı olmak için ilerlemenin üç aşaması önce çırak , sonra bir yolcunun ruhsatını, sonra da bir Usta'yı test eder . Sadece bir usta alt iki sınıfın eğitim izinlerini alabilir veya denetleyebilir. Bu süreç yıllar alabilir.

Sizi sert bir şekilde uyarırım, temel kodlar ve teori bilgisi, pratik bilgi / deneyim ve tecrübeli bir profesyonelden uygun rehberliğin yerini tutmaz.

Ticarette lisanssız bir müteahhit olarak çalışmak size çok fazla keder ve olası yasal sorunlara neden olabilir. Lisanslama gereksinimleri için Dışişleri Bakanınızın departmanı veya web sitesine başvurmanızı öneririm.


Teşekkürler shirlock, Zaten elektrik mühendisliği lisans ve elektrik iş ve kodları üzerinde elleriyle 4 yılı aşkın zaman neden tüm bu tekrar gitmek zorundayım. Çırak gereksiz görünüyor.
Hüseyin

8
EE, bir elektrikçi olmakla aynı şey değildir, ancak sizi anlama açısından kesinlikle hızlı bir yola sokacaktır. EE, bir elektrikçiye, bir mühendisin demir işçisine ne olduğudur. Demir işçisinin yaptığı şey mühendisin tasarımına bağlıdır, ancak mühendis demir işçisinin işini yapamaz. Kendi evinizde çok fazla elektrik işi yaptıysanız, sizi işe almaya ve elektrik deneyimine sahip bir EE olduğunuz gerekçesiyle size oldukça iyi bir şekilde ödeme yapmaya istekli bir elektrikçi bulabilirsin, ancak büyük olasılıkla hala öğrenecek çok şey var.
Michael

Ayrıca, elektrikle ilgili çalıştığınız bazı saatler için kredi almaya da bakabilirsiniz. NEC'ye çok aşina olduğunuzu söylüyorsunuz, bu yüzden sizi tanıdık yapan yaptığınız işlerden bazıları bir yolculukçı ya da usta olma anlamına gelecektir. Alt satırda ise, teknik olarak eski bir işten saatlerce kredi olarak sayabilirseniz bile, gerekli saatlerin en az% 50'sini bir usta altına koyacağım.
Michael

1
Lisanslama, ABD eyaleti ve yerel lisanslamanın geçerli olduğu haftanın herhangi bir gününde Mühendislikten yararlanır. Bir elektrik mühendisi için anlamlı olan şey, NEC ve yerel planlama ofisi yorumunuzla çakışmalıdır. Ayrıca, sendika kurallarının geçerli olduğu yerlerde çıraklığınızı yapmayı planlayın. Kiralık iş için tamirci seviyesi olsa bile, gerektirir. Özel, kiralık olmayan OTOH, izinlerinizi alın ve işi kimin yapabileceği konusunda yerel gereksinimler hakkında yerel planlama ofisinizle konuşun.
Fiasco Labs

4
@Hussein - Sürecin üzerinden geçen bir diğer şey, gerçek dünyada bulabileceğiniz tüm tuhaf ve harika tuhaflık ile deneyim. Eski kablolama tarzlarından, ev sahiplerinin duyudan daha fazla pense ile korkunç bodge işlerine kadar, gerçek dünya deneyimi, daha önce görmüş biriyle gerçek elektrikçi için çok değerlidir.
Michael Kohne

10

Shirlock'a katılıyorum ve kişisel olarak çoğu şey için bir elektrikçi çağırıyorum, ancak bir izin çekip doğru şekilde yaptığınız sürece yeni bir devre çalıştırmak iyidir.

Asıl soruyu cevaplamak için, çoğu bölgede, kendi sahip olduğunuz birincil konut olarak tanımlanan "kendinize" sahip olduğunuz ve emlak vergisi değerlendirme bölgeniz için bir çiftlik muafiyeti başvurusunda bulunduğunuz KENDİ konutunuzda bir elektrik izni almanıza izin verilir . Bir yolcunun veya kaptanın gözetimi altında bir yardımcının kartı dışında, başka bir kişinin mülkü için izin almanıza veya bu mülk üzerinde çalışmanıza izin VERİLMEZ.

Mutlu bir şekilde lisanslı bir elektrikçi olurdum, ancak bir yolcu olmak için gereksinimler yardımcı olarak 4.000 saattir (genellikle asgari ücrette 2 yıl emek) ve usta olmak bir yolculukçı olarak dört yıl daha sürüyor ... gerçek bir işte haftada 40 saat çalışıyorsunuz, bu normalde durum böyle değil. Gereksinimler biraz daha düşük olsaydı, bunu görebiliyordum, ama zaten dört yıllık bir derecem var. Bence altı yıl harcamadan lisans alma becerisi eksikliği, bence, çok fazla elektrik işinin izin verilmemesi ve kodlanmaması için nedenlerinden biridir.


Bu bir tartışma kadar cevap değildir.
Jay Bazuzi

3
@Jay: bazı bölümleri olabilir, ama kendi mülkiyet izni çekmeye izin verilmesi konusunda bilgiler olduğunu daha önce sağlanan olmasaydı bir cevap. (DA01 benzerdi, ancak izin almanız gerekmediğinden bahsetmedi)
Joe

Teşekkürler karl, tam da böyle düşünüyordum. Zaten 4 yıl elektrik mühendisliği yaptım ve lisans kazandım ve elektrik işleri ve NEC kodları ile ilgili kapsamlı bilgi ve tecrübeye sahibim. 4 yıllık çıraklık bunu tekrar tekrar yapmak gibidir. Keşke kalifiye olup olmadığınızı görmek için size yazılı ve uygulamalı bir sınav verebilseler. Büyükbabanın cümlesi diye bir şey olduğunu duydum, burada sadece bir test yapabilirsiniz, ancak bunun Kaliforniya'da mevcut olduğunu düşünmüyorum.
Hüseyin

Pek çok eyalette farklı olduğuna eminim, ancak burada Maine'de, sahibi herhangi bir hizmet çalışmasını içeren bir izin çekemez, bir Master izni çekmelidir veya yardımcı program hizmeti bağlamaz. Ülke genelinde birçok elektrik tesisinin benzer kuralları vardır. Ayrıca, şimdi bir evde çalışan son elektrikçi, hatalı kablolama vb. Tuhaf ama gerçek.
shirlock evleri

Evet, asla servis ara bağlantısı üzerinde çalışmam. Elektrikçiler tam da bunun için.
Karl Katzke

4

Maine'de bir "tamirci" lisansı kullanarak kiralamak için birçok konut elektrik işleri yapabileceğinizi biliyorum. Eyaletinizdeki gereksinimleri kontrol etmek isteyebilirsiniz ... belki de bazı zorluklarınızı bu şekilde atabilirsiniz.


California'da el işleri ustası lisansı yok. Ayrıca benim anlayışımla, tamirci lisansı ile 500 doların üzerinde çalışamazsınız.
Hüseyin

1
Ben Maine'de bir GC ve "tamircinin lisansı" diye bir şey yoktur. Nitekim elektrikçiler, tesisatçılar, yağ yakıcı ve gaz teknolojileri dışında diğer esnaflar için lisans yoktur.
shirlock evleri

3

Nerede oturduğunuza bağlıdır. MN'de, kendi evinizden başka birinin evinde iş yapıyorsanız lisanslı olmanız gerekir.


2

İzin almak ve denetim planlamak için ücret öderseniz, kendi evinizi yapabilir ve yasal olarak ışık tutabilirsiniz.

Lisanslı / sertifikalı bir Ana elektrikçi olan bir yüklenici için çalışıyorsanız ve sizi denetliyorlarsa, "sertifikasyon" olmadan çalışan olarak elektrik işleri yapabilirsiniz.

Çok Telli Şube Devresi (MWBC) yaparken, siyah ve kırmızı arasında bir nötr paylaştığınız zaman daha karmaşık ve tehlikeli hale gelir; veya siyah, kırmızı ve mavi; veya kahverengi, turuncu ve sarı. Bir devre kesiciyi patlatmadan taktığınızda işler patlayabilir. Gerilimleri her zaman bir DMM / VOM ile kontrol edin - ve hatta her devre üzerindeki yüke bağlı olarak değişecektir. Test edilmiş, deneyimli bir elektrikçi değil, bir EE olarak, pigtail yapmanız gerektiği sezgisel olarak açık olmayabilir.

Nötr (beyaz), sıcak (siyah veya kırmızı) ve topraklamayı (yeşil) sağ 120 VAC priz terminallerine bağladığınızdan emin olmak için bir GFCI denetleyicisi kullanın.

Kablolarınıza açık devreler, toprak arızaları ve kısa devreler sokmanın sadece biraz dikkatle imkansız olacağını düşünürdünüz, ancak geri dönüp kötü denetimli deneyimsizce yapılan düzinelerce prizi tamamen yeniden yapmak zorunda kaldım. geçici emek, tüm zaman boyunca herkesin bu kadar basit bir şeyi düzeltmek için nasıl bu kadar aptal olabileceğini merak ediyordu.

Ama sonra Donanma torpidolar için patlayıcılar yaptım ve B-2'ler, F-15E'ler, F-16C / D'ler ve F-35'ler artı her türlü yangın ve güvenlik alarmı üzerinde çalıştım, bu yüzden belki Harry Homeowner veya eve giderken birkaç 40oz Malt Likörü satın alabilmek için lise terki saatte 9,29 dolar.

Yanlış malzemeyi seçmek, uygun olmayan montaj yöntemlerini kullanarak malzemeye zarar vermek ve bu işi her gün stoklanmış bir servis aracıyla yapan lisanslı bir elektrikçiye kıyasla yeniden çalışmak için üç kat daha pahalıya mal olabilir.

Lisanssız bir kişi olarak, yasal olarak elektrikçi için ücret talep edemezsiniz çünkü izin alamaz veya bir inceleme planlayamazsınız. Şehir ve ilçe AHJ'leri eyaletinizde lisansınızın olmasını gerektirir. Sizi tanımıyorlarsa, oturum açacak ve kalite incelemesine izin vermenin bir parçası olarak lisansınızı kontrol edeceklerdir.

Eğer arkadaşlarınıza ve ailenize, sizin için ödeme yapmadığınız bir projeyle yardımcı olursanız, eğer evleri yanarsa veya schnauzer'ı düz bir prizde çiş yaparsa, muhtemelen lisanssız çalışma için Sınıf 1 Kabahat ile suçlanmayacaksınız. korumalı bir kombo AFCI / GFCI olmalıydı. Yine de, sigorta şirketi hasar için ödeme yapamayabilir ve bir izne veya denetime ilişkin kayıt olmadığı için arkadaşınız / aileniz SOL'dur.

Evi satmanın zamanı geldiğinde, müfettiş uyumsuzluğa dikkat edebilir ve bir elektrikçiden izin almasını isteyebilir, sorunu çözebilir ve bir inceleme için orada olabilir.

Eşeği sağlam kazığa bağlamak. Uygulamalı çalışmanız, eldeki belirli bir görev için gerekli bilgi ve deneyimi sağlamıyorsa ve internette yasal görünen hiçbir YouTube videosu yoksa, riske atmayın. Gerçek bir elektrikçi kirala.


1

Yaşadığınız eyalet veya şehre bağlıdır. Indiana'da çoğu ülkede lisans sahibi olmanız gerekmez, ancak deneyimi kanıtlamalı ve sigortalı olmalısınız. Enerji Verimliliği (EE) olmak işi yapmanız için yeterli değildir. Üzerinde çalıştığı bir kontrol panelini yakan bir EE vardı ve elektrikçinin tüm paneli yeniden kablolaması 4 gün sürdü. Burada gerçek bir argüman yok: cevap devlet yasası ve kodu veya ilçe kodu ve neye ihtiyaç duydukları ile ilgilidir. NEC ne düşündüğünüzü umursamıyor, sadece kurallarına ve kurallarına uymanız. Bu arada, bir ilçe NEC'den daha katı elektrik kodları talep edebilir, NEC'nin gerektirdiğinden daha azına izin veremez.


Chris, bir ilçenin NEC'den daha katı olabileceğine dair beyanınız yanlış. İlçem ve eyaletim NEC'de 100'den fazla değişiklik yaptı ve bu kuralların% 80'inden fazlası NEC gereksinimlerini ortadan kaldırarak daha az katı hale getiriyorlar. Bazı eyaletler 2 ve 3 döngü geri veya 6-9 yıl önce kodun eski versiyonunda kalır ve diğer eyaletler NEC'yi kabul etmez.
Ed Beal

1

Utah'ta Elektrik Mühendisliği derecesine ve lisanslı çırak olarak 1 yıllık iş tecrübesine sahip bir Usta Elektrikçi olabilirsiniz.


1

St. Louis'de sertifika almak için bir test yapabiliriz. Test oldukça kolaydır (yani elektrikçilerin bunu geçmesi gerekir) ve maliyeti yaklaşık 50 $ 'dır. Bölgenizde bu tür bir senaryo varsa emin değilim ama ben olsaydım bazı kimlik bilgileri almak böylece ev denetimleri oturum kapalı ve daha $$ yapabilirsiniz.


Tam olarak yaptıktan sonra Saint Looie'de kendi mutfağını yeniden kablolayan arkadaşlarım var. Doğru hatırlıyorsam, tüm bağlantı kutularını ve duvarları kapatmadan önce kodlamayı onayladıklarını kontrol etmek için müfettişi çıkarmak zorunda oldukları iki özel nokta vardı. Hatırladıkları gibi, daha önce bilmedikleri en önemli şey, hem elektrik (bağlantı kutusu başına maksimum bağlantı sayısı) hem de mekanik (kabloları içinden geçirirken zemin kirişlerini nerede ve nasıl delmek), en aza indirmek için güç kaybı).
keshlam

1
@keshlam - hemen hemen tüm kasabalarda yapabileceğinizin maksimum değeri var. Bazen 3 yeni devre, bazen 2, bazen 1 $ 'dan az (ne anlama gelirse) ... Üç kural temelde müfettişe bunu yapmadan önce sormak, en azından kısmi ev sahibi olmak ve testi geçmek.
DMoore

0

Belki bir sendika dükkanında çırak olarak bir iş bulmaya çalışmalısınız. Deneyim ve iyi maaş alırsınız. Bu rotaya karar verdim ve birkaç yıl sonra sınava girdim ve RW "Residential Wiremen" kartımı aldım. Daha sonra bir JW kartı gerektirmeyen Boeing Co. için bakım elektrikçisi olarak işe başladım. Buradaki Enerji Verimliliği, lisanslı olmayan elektrikçiler tarafından önceden yapılan tüm çalışmalardan sorumluydu.

Eğer kendiniz için çalışmak istiyorsanız, bir lisansa ihtiyacınız var. Bu süreçten geçmek istemiyorsanız başka seçenekler de var.

Oğlum HVAC ünitelerini devreye almak ve erişim kontrolleri kurmak için çalışıyor ve çoğu elektrikçiden daha fazla para kazanıyor. Ruhsat sahibi olması gerekmez ve işini sever. "Lisanslı olmayan" diğer bazı elektrik teknisyenleri, sanitasyon bölgesi için elektrik işi yapmaktan çok daha fazla para kalibrasyon probu yapıyorlar ve artık sırtlarını kırmıyorlar.

Sanırım tavsiyem esnek olmak ve diğer olasılıkları düşünmektir.


0

Nitelikler belirtilmiştir ve bunlar basit ve basittir. 8000 saat boyunca bir çırak lisansı taşıyın, Journeyman testini geçin ve bu lisansı 4000 saat daha tutun ve ardından ana lisansı geçin. Ayrıca evlerinde iş yapan bir ev sahibinin kuralı. Ben sadece geçen hafta burada bir ev sahibi ev sahibi (ev henüz ödenmemiş sahibi için ödenmemiş) olduğunu iddia bir izin çekti ve homesteaded koştu. Müfettişler, gerçekte bireyin yaptıkları şey hakkında hiçbir fikri olmadığını fark etti ve böylece (birey tarafından) işi yapmaya çağırıldım.

Öyleyse sormama izin verin, alet kemerima elektrik mühendisi eklemek istediğimden ve bir Usta Elektrikçiyim, sizce Elektrik Mühendisliği Lisansımı almam için gereksinimleri 1 yıla indirmeleri gerekiyor mu? Umarım hayır cevap verirsiniz çünkü bu saçma olur. Sadece bir elektrik mühendisliği diplomasına sahip olduğu için, elektrik lisanslama yeterliliklerinin azaltılmasını veya göz ardı edilmesini beklemek aynı derecede saçmadır. Böyle düşünmek, alanda deneyim eksikliğini gösterir. Birçok kez elektrik mühendisleri ile oturmak zorunda kaldım ve kağıt dozunda iyi görünen şeyin her zaman sahada çalışmadığını anlamalarına yardımcı oldum. Ticareti gerçekten anlamak için gerekli olan ve sınıfta elde edilemeyen deneyim elleridir. Bir elektrik mühendisine ihtiyaç duyan ve yol boyunca deneyim kazanmanıza izin verecek bir şirket bulun, böylece iyi ödeme alırsınız ve elektrikçinin günlük olarak neyle uğraştığı hakkında daha iyi bir anlayış elde edebilirsiniz. Yine de hepsi bu değil çünkü elektriğin bir veya iki yönündeki deneyim tüm hikayeyi anlatmıyor. İşin gerçek bir tadı elde etmek yıllar sürer ve elektrik alanının birçok alanında çalışmak. Deneyin ve eğlenin.


Bazı eyaletlerde bir PE'nin sınırlı iş tecrübesi ile lisans alabileceğini biliyorum. Mühendislik derecesi adil bir ağırlık taşır, planlarda mühendis damgasının gerekli olduğu bazı eyaletlerdir. Benim durumum bir imza süpervizörü elektrikçi tasarlayabilir, planı satabilir ve kurabilir. Ancak planı satmak için o elektrikçi tarafından kurulmalıdır. Bir PE planı satabilir, ancak lisans verilmedikçe yükleyemez. Bunlar gördüğüm farklar ama bazı eyaletler
Ed Beal
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.