“Boru uyuşturucu” nedir?


13

İnsanlar genellikle boru bağlantılarının sızdırmazlık dişlerinden bahsederken "boru uyuşturucuya" atıfta bulunurlar, ancak Home Depot veya Lowes'a ya da her neyse, "Boru Dope" etiketli rafta hiçbir şey görmedim. Bu, insanların konuştuğu ve anladığı eski moda bir kelime gibi görünüyor, ancak doğru, teknik ürün adı değil.

Belli bir eklem için, boru uyuşturucusunun Teflon banttan daha iyi bir seçim olduğu söylendiğinde, donanım mağazasından ne almam gerekir? Özellikle belirli bir marka tavsiyesine ihtiyacım yok, ancak şu anda büyük bir ulusal perakendecide stoklanmış bir ürünün bir örneği veya resmi örnek olarak harika olurdu. "Uyuşturucu" kelimesi kullanılmazsa, "boru uyuşturucu" bulmak için başka hangi terimleri ararım?


4
Ne yazık ki, insanlar gerçek ürün adlarını bilmedikleri veya akıllıca ses çıkarmak istedikleri için birçok şey için "uyuşturucu" terimini kullanıyorlar. Oldukça sinir bozucu.
isherwood

O zaman "uyuşturucu" birçok farklı ürün için kullanılan bir terimdir?
JPhi1618

@isherwood " dope ", marka adlarının tüm ürün sınıfını temsil etmemesi için kullanılır. ör. Romex, Kleenex, vb.
Tester101

Değirmencilik uzmanınız bu tür bir dilbilimsel farkındalığa ve disipline sahip olsaydı gerçekten şaşırırdım. : P
isherwood

SE üzerindeki telif hakkı ihlali konusunda endişelenmeden önce uyuşturucu kelimesini kullanıyorduk . Tanımı cevabımın sonunda bulacaksınız. Tıpkı sakız gibi , birden fazla var.
Mazura

Yanıtlar:


8

http://rads.stackoverflow.com/amzn/click/B002L6G050 http://www.supplyhouse.com/Blue-Monster-76003-Blue-Monster-Heavy-Duty-Industrial-Grade-Thread-Sealant-with-PTFE-8-oz

/diy/21066/what-goes-on-threads-first-tape-or-dope http://www.mastercraft.com/teamtalk/showthread.php?t=66985 http://www.gfthompson.ca/pipes.html

https://www.etnasupply.com/index.jsp?path=product&part=12535&ds=dept&process=search&qdx=0&ID=%2CPlumbing.Supplies%2CChemicals%2CPipe.Dope%2Cdept-3SZ

Tüm kaynaklar görüntü açıklamalarında bulunabilir. Ürünler yalnızca eğitim amaçlı olarak gösterilir ve onay olarak görülmez. Tüm büyük Kuzey Amerika üreticilerini dahil etmek isteyen tüm ilaveler memnuniyetle karşılanmaktadır.


Boru Uyuşturucu Ticaret İsimleri:

  • TFE Yapıştır

  • PTFE Boru Dişi Mastiği

  • Boru Dişi Mastiği

  • Boru Bağlantı Bileşiği

  • Boru Dişi Bileşik

Karıştırmayın muslukçu macunu ile [Boru / Konu / Ortak - Dope / yapıştır - Mastik / Bileşik].


MW - dope 1.a : kalın bir sıvı veya macunsu preparat b: bir maddeye veya yüzeye istenen kaliteyi vermek için bir preparat


2
Cevabınızda iyi çeşitlilik ve tesisatçılar macunu hakkında harika bir nokta. İnsanların bu hatayı yaptığını biliyorum.
JPhi1618

1
Bazı tembel tesisatçı drenaj tıkaç sabitleme yerine bizim (önceki) 50gal su ısıtıcı bir tesisatçılar macun dolması. Evden 150 mil uzakta olduğum sabah havaya uçtu ve karımdan panikli bir çağrı aldım çünkü su duvardan dökülüyordu. Bu heyecan verici bir sürüş eviydi -_-
Wayne Werner

"Tüm büyük üreticileri dahil etmek niyetinde" Eh, en azından belirli bir ülkede ...
David Richerby

Kendine Dope diyenler dışında bunların hepsini de kullandım. Uluslararası bir arama yapmaya çalışmak beni daha önce hiç duymadığım bir şirkete götürdü (Rectorseal), ve hatta burada kendi şehrime dayanıyor. Bana isim (ler) sağlayın ve büyük bir oyuncu olarak kullanılabilirliğini kanıtlayabildiğiniz sürece ekleyeceğim. Ya da kendi cevabınızı verin, ben de Kuzey Amerika'da yaygın olarak bulunan benimkini kandırırım . @DavidRicherby
Mazura

13

Boru bağlantı bileşiği veya diş sızdırmazlık maddesi. Lehimleme malzemeleri, tesisatçılar macunu, PVC Tutkal, Teflon bant, vb. Yakınında olmalıdır. Bir tüp veya plastik kavanozda gelir.

http://www.homedepot.com/p/Oatey-8-oz-Pipe-Joint-Compound-154202/100204007


Bu harika bir ürün bağlantısı ve bunu yerel mağazamda hiç görmedim. Yani "uyuşturucu" herhangi bir "diş sızdırmazlık maddesi" için bir catchall terimi olduğunu söylüyorsunuz?
JPhi1618

4
Evet, sıvı / macun formatında. Genellikle Teflon kasete değinmez.
rpmerf

10

Boru katkısı, boru bağlantılarını sızdırmaz hale getirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış herhangi bir yağlayıcı, sızdırmazlık maddesi veya yapıştırıcıyı tanımlamak için kullanılan genel bir terimdir. Dopları macunlar, bantlar, macunlar vb.Dahil olmak üzere çeşitli formlarda tanımlamak için kullanılabilir.

Sıhhi tesisat ticareti içinde, " boru katkısı" terimi yaygın olarak sadece macun katkısını tanımlamak için kullanılır.

" Uyuşturucu " gibi genel bir terim kullanmak , belirli marka adlarının tüm ürün sınıfını temsil etmek için kullanılmasını önler.


3

burada zaten çok sayıda cevap var. boru katkısını (genellikle dişli bağlantılar için bir dolgu macunu olan) ya iplik dolabıyla (dişli bağlantıları titreşimden gevşek tutan bir tutkal) veya antiseize bileşiği (dişli bağlantıları galvanik olarak kaynaşmaya karşı tutan bir malzeme) karıştırmamak önemlidir. . bunlar, birbirinin yerine kullanılamayan üç temel ürün sınıfıdır.

boru katkılarının farklı formülasyonlarda ve farklı işler yapmak için farklı katkı maddeleri (gaz hatları, yakıt bağlantıları, su hatları, paslanmaz alaşımlar, vb.) ile mevcut olduğunu anlamak da önemlidir.


1

Yanılmıyorsam, doğal gaz boruları için kullandığınız şey budur. Banttan çok daha iyi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.