Kaynar su dökerken musluğu çalıştırmalı mıyım?


13

Kaynar suyu kanalizasyona boşaltırken (örneğin, makarnaları boşaltırken) soğuk suyu çalıştırmak yaygın bir tavsiye gibi görünmektedir. Bunun için çeşitli nedenler belirtilmiştir, bunlardan biri sıhhi tesisatınız için kötüdür. Bunun sebebi, aniden ısıtıldığında veya soğutulduğunda borulara gelen şokun malzeme yorgunluğuna neden olduğudur.

  1. Mutfak lavabosuna kaynar su dökmenin boruların aşınmasına veya daha hızlı sızmasına neden olduğunu gösteren herhangi bir kanıt var mı?
  2. Eğer öyleyse, aynı anda musluk suyunun akmasının bu etkiyi azaltabileceğine dair kanıt var mı?
  3. Eğer öyleyse, boruları "doldurmak" için sıcak musluk suyu ya da kademeli olarak ısıtmak ya da kaynar suyu mümkün olduğunca soğutmak için soğuk su kullanmalısınız?

Bonus soru: (1) 'in cevabı "Hayır" ise, musluğu çalıştırmanın herhangi bir faydası var mı?


3
Bunu hiç duymadım. Makarna örneği, boşaltıldıktan hemen sonra makarna üzerinde soğuk su çalıştırmanız gerektiği fikrinden kaynaklanıyor olabilir - ki bunu yapmamalısınız, ancak bu farklı bir SE sitesine aittir. Herhangi bir nedenden habersizim ama işaret edecek bir kaynağım yok.
Evil Closet Monkey

4
PVC borunun maksimum çalışma sıcaklığı 140 ° F'dir (Doğru hatırlamıyorsam), bu nedenle sürekli 212 ° F su akması muhtemelen iyi bir fikir değildir. Kaynar suyun bir kanalizasyona boşaltılmasıyla ilgili herhangi bir çalışmanın farkında değilim. Bir sorun olup olmadığını tahmin
etmeliydim

1
Bu tavsiye için kaynaklar: annem, eşim, arkadaşım bu konuda anlaştı. Çevrimiçi olarak bazı kaynaklar bulmaya çalıştım ve birkaç forumda buldum. Forum posterleri görünüşe göre pişirme şovları veya Martha Stewart hakkında duydum . Ayrıca, bu blog gönderisindeki yorumlara bakın . Daha yetkili bir şey bulamadım; her şey kulaktan dolmuş gibi görünüyor.
55'e göz

3
Kesinlikle kurmak istemezsiniz, örneğin, PVC'de saklanan bir kazan, 140 ° F'lik sıcaklık derecesi , uzun süreli hizmet için basınç / gerginlik azaltma sıcaklığıdır . Kullandıktan sonra drenajdan kaynar su dökmenizi söyleyen birkaç drenaj temizleyici var - Martha Stewart'a güvenmeden çok önce kaynar asitle bir boruyu doldurmaktan potansiyel yükümlülüklerle karşılaşan bir şirkete güvenirim.
Comintern

2
Bilginin kaynağına dayanarak, resmen buna yaşlı eşlerin hikayesi diyorum ; s.
Tester101

Yanıtlar:


12

13 Nisan 2016

Amaç: Kaynar suyun drenaj borusuna zarar vermeden konut tipi bir mutfak lavabosuna dökülüp dökülemeyeceği konusunda bazı anlaşmazlıklar vardır. Boru hızlı bir şekilde boşalırsa, hasara neden olmak için gereken sürenin, borunun herhangi bir belirli bölümünde kaynar suyun mevcut olacağı zamandan daha fazla olacağı varsayılabilir. Bu teorinin doğru olduğu varsayılarak, mutfak lavabolarının tıkanabileceği veya kısmen tıkanabileceği veya kaynar suyun düzenli olarak bir tahliyeye dökülmesinin kümülatif bir etkisinin (sonunda) borunun bozulmasına veya çökmesine neden olabileceği varsayılarak, borunun gömüldüğü alanlarda. Aslında, çökmüş borular su tesisatı endüstrisinde nadir değildir; ancak bu yazının yazıldığı sırada yazar tarafından bilinmiyor, çökmüş borunun nedeni olarak sıcaklığı gösteren herhangi bir yayınlanmış eser olup olmadığı veya PVC boru için maksimum sıcaklık derecesini (140 ° F) aşan herhangi bir önemli, gerçek dünya sonuçları olup olmadığı. Bu deney, kaynar su ile doldurulduğunda (bir drenaj borusu) PVC çözgü oranını ve oranını ölçmek ve suyun PVC borunun kabul edilebilir sıcaklık aralığı dahilinde soğuması için gereken süreyi ölçmek üzere tasarlanmış ve yürütülmüştür.

ilgili dirseğin dış tabanından ölçülür; kısa kol, ilgili dirseğin dış tabanından ölçülen 7 inç boyundaydı. Boru tartıldı ve 1558.5 gram olarak bulundu. Borunun bir kolda ekstra 9 3/4 "uzunluğa sahip olması ve diğer kolun bir rakorun yarısına uygun olması nedeniyle, tüm boruya bir miktar ağırlık eklenmiştir, bu da toplam ölçülen ağırlığı doğru bir şekilde hesaplamak amacıyla ilgisiz kılar ısı transferleri. ilgili dirseğin dış tabanından ölçülür; kısa kol, ilgili dirseğin dış tabanından ölçülen 7 inç boyundaydı. Boru tartıldı ve 1558.5 gram olarak bulundu. Borunun bir kolda ekstra 9 3/4 "uzunluğa sahip olması ve diğer kolun bir rakorun yarısına uygun olması nedeniyle, tüm boruya bir miktar ağırlık eklenmiştir, bu da toplam ölçülen ağırlığı doğru bir şekilde hesaplamak amacıyla ilgisiz kılar ısı transferleri.

resim açıklamasını buraya girin

Boru, uçlar, boru eşit olacak şekilde eşit yükseklikte iki sandalyeye dayanarak askıya alınmıştır. Boruyu sabitlemek için kayışlar kullanılmadı. Borunun yüksekliği zeminden borunun merkezine 25 "idi. Hiçbir dış kuvvet uygulanmadı; mevcut olduğu bilinen tek kuvvet suyun ve borunun ağırlığından ve sudan sıcaklıklarda üretilen suşlardan kaynaklandı Kullanılan suyun hacmi, boruyu doldurmak için ılık musluk suyu kullanılarak önceden belirlenmiş ve yaklaşık 1300 ml olduğu bulunmuştur. su seviyesi borunun kısa kolunun tepesinden tam olarak 1 "idi (veya dirsek (ler) in dış tabanından 6 inç yüksekte). Burada not etmek ilginç,

resim açıklamasını buraya girin

Borunun merkezinde silinmez işaretleyici ile bir işaret yapıldı ve toplam 30 dakika boyunca meydana gelen sarkma miktarını periyodik olarak kaydetmek ve belgelemek için bir kamera kullanıldı. Zaman içindeki sıcaklık değişimini izlemek için borunun kısa koluna bir cıva termometresi yerleştirildi. Deney, ölçülen sıcaklık boru için maksimum değerin altına düştükten sonra sonuçlandırıldı. Bu bir kerelik bir testti ve istatistiksel doğruluk için tekrarlanmadı. Toplanan veriler aşağıda raporlanmıştır.

15: 36'da, boruya yaklaşık 1.3L aktarmak için 1.4L kaynar musluk suyu içeren bir şişe kullanıldı. İki kolun daha uzun kısmına kaynar su dökülmüştür. Borunun uzak ucundaki diğer kısa kola bir termometre yerleştirildi.

0 dakikada işaret zeminin 25 "üzerindeydi Su Sıcaklığı = 212 ° F; oda sıcaklığı ve (varsayılan olarak) borunun sıcaklığı 70 ° F idi. Sıvı aktarılırken sıvının bükülmesi ve borunun bükülmesi gözlendi .

-0.15625 "Sıcaklık = 182 ° F sonrası ~ 1 dakika sonra

-0,25 inç'ten 5 dakika sonra Sıcaklık = 176 ° F

-0.3125 "Sıcaklık = 166 ° F'den 10 dakika sonra

-0.375 "Sıcaklık = 157 ° F'den 15 dakika sonra

-0.40625 "Sıcaklık = 153 ° F sonrası 18 dakikada

-0.375 "Sıcaklık = 150 ° F'den sonra 20 dakikada

-0.46875 "Sıcaklık = 143 ° F sonrası 25 dakikada

-0.46875 "Sıcaklık = 140 ° F sonrası 29 dakikada

-0,50 "Sıcaklık = 138 ° F'den 30 dakika sonra

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

Sonuçlar: 29 dakika sonra sıcaklık 140 ° F'nin (PVC için maksimum derece) altına düştü. 30. dakikada deney, suyun tartıldığı ve 1290.1 ​​g olduğu başka bir kaba boşaltılmasıyla sonuçlandı. Borunun uçtan uca (veya doğrusal ayak başına yaklaşık 7.5 °) saat yönünde yaklaşık 30 ° büküldüğünü belirlemek için dikkatli ölçümler yapıldı. Boru, kaynar su boruya dökülürken bükülmeye ve bükülmeye başladı. Uzaktaki suyun sıcaklığının yaklaşık bir dakikada ölçülmesi, borunun (yaklaşık) 1.3L sudan inanılmaz bir 30 ° F emdiğini gösterir. Toplam sarkma, 30 dakika sonra 1/2 "inç olarak bulundu.

resim açıklamasını buraya girin

En büyük sapma, küresel vananın merkezinden beklenmedik bir şekilde yaklaşık 7 inç (borunun merkezine doğru) bulundu. Maksimum sapma 7/8 inç (yanal sapma) veya borunun her iki ucunda ölçülen yaklaşık 2.5 inçlik toplam eğrilik olarak ölçülmüştür. Borunun uzun kolunun (kaynar suyun döküldüğü, ancak kaynama suyunun birkaç saniyeden fazla olduğu yerlerde) bir inçin yaklaşık 3/16'lık bir sapmasına sahip olması da dikkat çekicidir; toplam eğrilik Kolun ucunda ölçülen bir inçin 3/4'ü, suyun derinliği dirsek (ler) in dış tabanından 6 inç olarak ölçülmüştür Uzun kol ile ilgili olarak, en büyük çarpıklık yukarıda bulunmuştur. su hattı, kaynar suyun ilk girdiği yere yakın ve PVC ile temas etti. Deneyin bir parçası olarak periyodik olarak alınan sarkma ölçümleri, boru uzunluğunun merkezinde yapılan işaretin dikey ölçümleri idi. Bu deneyi gerçekleştirmeden önce, sarkma nedeniyle en büyük değişikliğin borunun merkezinde bulunması bekleniyordu; ancak beklenmedik yanal sapma dikey sarkmadan% 75 daha büyüktü; ve kaynar suyun boruya döküldüğü girişte lineer ayak başına gerçek maksimum sapma bulundu. Ölçülen sarkma / değişikliklerin (borunun ortasında) grafik temsili aşağıda verilmiştir. en büyük değişikliğin sarkma nedeniyle borunun merkezinde bulunması bekleniyordu; ancak beklenmedik yanal sapma dikey sarkmadan% 75 daha büyüktü; ve kaynar suyun boruya döküldüğü girişte lineer ayak başına gerçek maksimum sapma bulundu. Ölçülen sarkma / değişikliklerin (borunun ortasında) grafik temsili aşağıda verilmiştir. en büyük değişikliğin sarkma nedeniyle borunun merkezinde bulunması bekleniyordu; ancak beklenmedik yanal sapma dikey sarkmadan% 75 daha büyüktü; ve kaynar suyun boruya döküldüğü girişte lineer ayak başına gerçek maksimum sapma bulundu. Ölçülen sarkma / değişikliklerin (borunun ortasında) grafik temsili aşağıda verilmiştir.

resim açıklamasını buraya girin

Sonuç: Açıkça yanal sapma, küresel vananın eklemindeki bir gerilmeden kaynaklanmıştır; ölçülen sarkma değerleri muhtemelen borunun bükülme ve yanal yer değiştirmesinden etkilenmiştir. Spekülatif olarak, yanal sapmanın en olası nedeni, bağlantı parçasının gizlediği borunun uzunluğundaki bir farktan kaynaklanıyordu; diğer bir deyişle, boru muhtemelen bir açıyla kesilmiştir. Farklı malzemeler veya farklı uzunluklardaki malzemeler birbirine bağlandığında, iki malzeme eşit olarak genişlemeyeceğinden, nesnenin ısıtıldığında önemli stearik suşlara sahip olacağı bilinmektedir. Aşağıdaki örneği düşünün: A uzunluğu 4ft, B uzunluğu 4.1ft; ısıtıldığında, her malzeme% 2 uzunluğunda genişler. Böylece, A uzunluğu 4.080ft ve B uzunluğu 4.182 olacaktır. (Isıtmalı) uzunluklardaki fark 0.002ft,

Gözlemlenen yanal çözgü nedeni ile ilgili diğer spekülasyonlar, bir yalıtım etkisine bağlı olarak eklemdeki sıcaklık emilimindeki bir farkı veya muhtemelen küresel vananın önceki kullanımından kaynaklanan ve sonunda boru yeterince yumuşak hale geldiğinde ifade edilen latent kuvvetleri içerir. potansiyel kuvvetlerin serbest bırakılmasına izin vermek (gevşetici veya gevşetici bir etki). Bu gibi spekülasyonlar, daha ileri testlerle doğrulanabilir veya reddedilebilir.

Açıkçası, kaynar su, uzun yıllar boyunca lavabo drenajları için endüstri standardı olan 1 1/4 "(nominal demension) bir boruda sapmaya neden olabilir. Boru içindeki sıcaklığın o kadar hızlı emildiğini varsaymak da adil olur. Neredeyse kesinlikle düzensiz olacaktır, bu da hızlı bir şekilde aşırı ısınan ve arızaya daha duyarlı alanlara neden olur.Bir borunun tıkandığını veya yavaşça boşaldığını veya belki de kaynar suya birden fazla maruz kalmanın kümülatif etkisinin varlığını varsayarsak, sonuç çıkarmak mantıklıdır. Kaynar suyun bir drenaja dökülmesi arızaya neden olabilir.Bu, özellikle toprağın ağırlığından gelen basınç mevcut olacağından gömülü borular için geçerlidir.

Özetle, burada bir dakikadan daha az bir süre için maksimum sıcaklık derecesini aşan sıcaklıklara maruz kalan 40 PVC borunun deforme olacağı gözlenmiştir . Bu, kaynar suyun boruya döküldüğü alanda (uzun kol) bulunan 3/4 inç çarpıklık ile kanıtlanmıştır; bu alanda, sadece kaynar su geçti ve test süresi boyunca kalmadı. Kaynar su borunun uzun kolunda sadece yaklaşık 15 ila 20 saniye olan suyu aktarmak için gereken süre boyunca mevcuttu.Ayrıca, boruların uzun bir süre maksimum derecenin üzerindeki sıcaklıklara maruz kalması durumunda, sıcaklık maksimum değerin altına düşene kadar deforme olmaya devam edecektir. Yukarıdaki grafik gösteriminden anlaşılacağı gibi, çözgü oranının veya miktarının, anlık sıcaklığa veya sıcaklık dağılımı oranına neredeyse paralel olduğu görülmektedir.

Tartışma: Bu deney için kullanılan su miktarının sadece yaklaşık 1.3 litre (0.34 galon) olduğunu düşünmek önemlidir. Genellikle, yemek pişirmek için daha fazla zaman gerektiren ve muhtemelen bir boruya oransal olarak daha fazla miktarda ısı / enerji aktaran daha büyük miktarlarda su kullanılır. Ayrıca, ısının dağılması için gereken süre birkaç dakika veya muhtemelen daha büyük hacimlerde (galon gibi) bir kaynar suya döküldüğünde ve / veya drenaj borularının yalıtıldığı bir saatten fazla olabilir. Yazarın şu anki görüşü, bir mutfak drenajının altına bir galon kaynar su dökmenin, mantıksal olarak PVC drenaj borusuna zarar verme potansiyeli olan 0.34 galondan daha büyük bir potansiyele sahip olacağı ve bu deneyde ölçülebilir, önemli çözgü, bükülme, ve sarkma. Ayrıca, uygun drenajın gerçekleşmesi için, drenaj borularının 10ft başına yaklaşık 1 inçlik hafif bir eğime sahip olması gerektiğini akılda tutmak gerekir. Bu borudaki çarpıklığın ayak başına 1/2 inçten daha büyük olduğu tespit edildiğinden, çözgü ve sarkmanın kümülatif etkisinin kaynar su muhtemelen PVC'nin nihai başarısızlığını mantıksal olarak hızlandıracak yanlış drenaja neden olacağı açıktır. drenaj boruları, çünkü uygun olmayan / yavaş drenaj borularındaki maruz kalma süresi mutlaka daha büyük olacaktır.

Bu deneyde bazı belirgin hatalar vardı. Belki de gerçek dünya testine göre en önemli fark, kayışların konut yapımında drenaj borularını sabitlemek için kullanılmasıdır, oysa bu deneyde borunun serbestçe bükülmesine izin veren kayışlar kullanılmamıştır. Kuşkusuz, drenaj arızasını önlemek için uygun destek faydalı olacaktır. PVC için sıcaklık derecesinin aşıldığı durumlarda mevcut inşaat yöntemlerinin, malzemelerinin ve / veya bina kodlarının arızayı önlemek için yeterli olup olmadığı şu anda Yazar tarafından bilinmemektedir. Ayrıca, bu deney kümülatif bir etki test etmediği için (kaynar suyun aynı boruya tekrar tekrar maruz kalması), bir kümülatif etkinin gerçekten var olup olmadığı ve daha özel olarak, borunun tekrarlanan maruz kalma ile duyarlı hale gelip gelmediği. Bununla birlikte, burada bir drenaj borusunun aşırı ısınmasının neden olabileceği hasardan kaçınmanın gerçek dünya bilgeliğine dair güçlü kanıtlar sunulmuştur.


4
Harika iş! 1 1/4 "genellikle sadece tuzak montajı için kullanıldığından, 1 1/2" ve 2 "PVC ile deneyi tekrar ederdim. Boruyu sıhhi tesisat koduna göre desteklemek ve sabitlemek de önemli olabilir. Ayrıca tıkanmış drenaj ile ne olacağını bu deney sadece gösterdiği gibi, düzgün akan boşalma kullanarak deneyi tekrar olabilir.
Tester101

@ Tester101 Borunun saniyeler içinde, özellikle de suyun borunun kaynar suyuna döküldüğü ancak uzun kolda kalmadığı bölgede saniyeler içinde hasar gördüğünü gösteren düzenlemeyi (sonun yakınındaki kalın çizgiler) kontrol edin. Başlangıçta ve sonunda kayışların kullanılmadığını ve bu nedenle çarpıklığın kesinlikle daha büyük olduğunu belirttim ... ancak bunun bir borunun arızalanmasına ve çökmesine neden olabileceği fikri açıktır. Resimler bu test için adalet yapmıyor. 1 1/4 "boru ile elde edilen sonuçlara dayanarak, kaynar suyun 1 1/2" drenaja zarar vereceğini söylemekten memnunum.
Ben Welborn

Çarpıklığın çökmeye yol açtığına dair hangi kanıtlarınız var? PEX ısınır gibi çözgü, ama asla çökmez ...
virtualxtc

5

Her şeyden önce, aslında PVC borularınız var mı? Birçok eski evin uçtan uca dökme demirleri vardır, bu nedenle bu durumda endişelenecek bir şey yoktur.

PVC'niz olsa bile, lavabonun hemen altındaki drenaj tuzağının (varsa) çok az bir etki olasılığı ile ciddi bir endişe olduğunu düşünmüyorum. 100 ° C suya sürekli daldırma PVC'yi yumuşatabilirken, kısa bir geçici akışın aslında hiçbir etkisi olmayacaktır (ve evet, termodinamikte arka planı olan bir fizikçiyim). Neredeyse tüm sıcak su birkaç saniye içinde evinizden çıkmış olacak, bu da borunun kendisine önemli termal transfer için yeterince uzun bir yer olmayacak. (Tahliye tuzağı, elbette su tutar, bu yüzden en büyük ısı transferinin yeri budur)

Şimdi, tamamen estetik bir görünümde, bulaşıkları ıslatmak veya şeylere ön fırçalama yapmak için genellikle sıcak su tasarrufu yapıyorum :-)


Kaynar suyu tuzaktaki oda sıcaklığı suyuyla da karıştırdığınızı belirtmiyoruz.
Comintern

1
Hesaplamaları paylaşabilir misiniz? Örneğin, kaynar suyla dolu başlıklı, 1 metrelik bir PVC drenaj borunuz varsa, PVC'nin 140 ° F'ye ulaşmasını ne kadar beklemelisiniz?
16:18

@Browly, hayır, yapamam: boru çapına, duvar kalınlığına, hava sıcaklığına, ısı transfer katsayılarına vb. İhtiyacınız olacak. Rahatsız etmek çok çirkin.
Carl Witthoft

1
Denememe bir göz atın (yeni cevap).
Ben Welborn

2

Sadece mutfak lavabomuzun altında PVC boruyu değiştirmek zorunda kaldım. Tesisatçı çıkardığında deforme oldu. Erimiş gibi görünüyordu ve çarpıktı ve böylece bir sızıntı geliştirdi. Bazen drenaja bir çaydanlık sıcak su döktüm. Temiz tutmaya yardımcı olmanın iyi bir şey olduğunu düşündüm. Şimdi sanırım kanalizasyona kaynamaya yakın bir şey döktüğümde soğuk suyun akmasını sağlayacağım.


2

Bölgemizdeki drenler PVC değil ABS'dir. Bu cevabı farklı bir web sitesinde buldum.

Kaynak (lar): "Düzgün Sıhhi Tesisat Kodu (UPC), su sıcaklığının ABS borularda 180 derece Fahrenheit (82 Santigrat) değerinden daha sıcak olmamasını gerektirir. Sızdı, çünkü kaynar su boruyu deforme edebilir. "

Cindy


Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Cevap için teşekkürler; gelmeye devam et. Ve muhtemelen turumuza katılmalısınız, böylece burada en iyi nasıl katkıda bulunacağınızı bileceksiniz.
Daniel Griscom

1

PVC ısıtıldığında yumuşar. Tester101'in yukarıda yorumladığı gibi, 140 ° F pvc için maksimum sıcaklıktır. Kaynar su 212 ° F'dir.Çalışan kablo için birçok PVC boruyu boru ısıtıcıları ile büktüm (program 80, bir boru ısıtıcısında yumuşatmak yaklaşık 2-3 dakika sürer). Onlar yanmazlar, ancak kesinlikle bükülebilirler ve büküleceklerdir, bu da eklemler için veya asılı olan bir drenaj borusunun eğimini / eğimini korumak için ideal değildir.

Düzenle-Bir boru tıkanmadığında ve serbestçe akarken pratiklik olarak, su hızla tahliye edilmelidir, ancak hepimiz bunun her zaman böyle olmadığını biliyoruz. Eğim bozulmaya başlarsa, su toplamaya başlayabilir, böylece sarkmayı her seferinde artırabilir, bu da drenajın azalmasına ve kümülatif bir etkiye yol açar. Bu videoyu youtube türünde bilgilendirici buldum . Bir eklemin kaynama koşulları altında ne kadar süreceğini merak ediyorum.


2
Boruyu bükerken, boruyu, 212 ° F suyun boruda olacağından çok daha uzun bir süre ısıda tuttuğunuzdan eminim. Düzgün bir şekilde gömülmüş bir drenaj yoluyla 212 ° F'lik hızlı bir su patlaması, herhangi bir soruna neden olmamalıdır .
Tester101

@ tester101 Düzgün bir şekilde gömülmüş bir tahliyeye katılıyorum ... kaynar suyu yavaş bir tahliye içine dökmeye ne dersiniz? Program 40'ın kaynar suda sarkmaya başlaması sadece birkaç dakika sürer.
Ben Welborn

4
Bir evde dalgalı deforme olmuş PVC boru gördüğümü sanmıyorum, bu yüzden muhtemelen bir sorun olmadığını söyleyebilirim. Tesisatçılar oldukça yoğun olurdu, eğer drenajın aşağıya kaynar su dökülmesi sıhhi tesisat kırdı.
Tester101

@ tester101 gerçekten, deforme olmuş ve çökmüş drenaj onarımları tesisatçıları siyahta tutar ... Deneyimden biliyorum. Çözüm, bir yuvarlama aracı veya bir boru genişletme aracı ile başka bir boruyu veya astarı eskisinden sürüklemektir. Buralarda bu yaklaşık 600 dolara mal olacak. Ama adil olmak gerekirse, ben deforme olmanın öncelikle toprak sıkışmasından kaynaklandığını düşünüyorum ... ama bir kez daha, eğer o kadar iyi drene değilse, o zaman kaynar su ne kadar yardımcı olur?
Ben Welborn

Videoda bir ısı kaynağı (brülör) olduğunu, oysa drenajdan çıkan suyun ek enerji kaynağı olmadığını unutmayın. Daha gerçekçi bir test yapmak istiyorsanız ... 1. 1 1/2 "PVC uzunluğunda bir uzunluk elde edin. 2. Bir ucuna bir kapak takın. 3. Suyu kaynatın. 4. Kaynar suyu boruya dökün. daha da doğru hale getirin, karışıma 1 bardak oda sıcaklığı suyu ekleyin (P tuzağındaki suyu simüle etmek için)
Tester101 12:16

1

Acaba bu insanların kaç tanesi bulaşık suyu tahliye edildiğinde soğuk su kullanıyor? Bulaşık makinesi sıcaklığı 175 derecedir. Borular doğru şekilde monte edilirse, boruyu arızalı hale getirmek için yeterince uzun süre su olmayacaktır (tuzak istisnadır). Sıcak suyu lavaboya boşaltmak için bir artı, boruları gresden uzak tutmaktır. Bir sürü boruyu gresle durdurdum ve yılanlanamayan birkaçının yerini aldım, ancak birisinin bir lavaboya sıcak su döktüğü için asla borunun yerini almadım.


0

ABS DWV lavabonun altında yatay olarak çalışır, Bodrum katındaki tavanda hiçbir yoktur. Boru boyunca birçok çatlama hattı, yağ sızıntısı, su sızıntısı, damla damla damlası keşfettim. Bulaşık makinesinden dökülen sıcak su ve belki de sıcak makarna suyu yok etti. ABS borusu sadece 140F'ye kadar işleyebilir. Mutfak borusundan yasaklanmalıdırlar. Sıcak su depomun sıcaklığının 145F olduğunu kontrol ediyorum.


Giriş için teşekkürler, ama ne söylemeye çalıştığından emin değilim. Ne demek "bodrum katında tavan yok"? Bahsettiğiniz "yağ sızıntıları" nelerdir? Lütfen "düzenle" yi tıklayın ve açıklığa kavuşturmak için yanıtınızı değiştirin. Teşekkürler!
17'ye göz

0

Çöp imha tesisimizin tahliye çıkışında bir sızıntıyı araştırırken bu ciddi çarpıklıkla karşılaştık. Bizim tek açıklamamıza arada sırada makarna suyunun boşaltılması veya konserve kavanozlarının sterilize edilmesi için gereken daha büyük miktarlar verilebilir.

waped çöp atma boşaltma konnektörü

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.