3.5 "duvarındaki bir teli sola kaydırmanın minimal müdahaleci yolu nedir?


8

Duvara monte edilmiş bir hoparlörü yaklaşık 3,5 inç sola hareket ettirmem gerekiyor.

resim açıklamasını buraya girin

Monte edilmiş gerçek hoparlör şöyle görünür:

resim açıklamasını buraya girin

Tel, duvara tutturulan braketin içine çıkar ve hoparlöre beslenir, böylece duvar plakaları veya bunun gibi bir şey için yer yoktur.

Bu bir iç duvardır, ancak içinde yalıtım (ses yalıtımı için) vardır. Duvarın bitmiş olmasına rağmen diğer tarafa erişimim var (gerçekten bu tarafı yamalamak zorundayım ..). Bu saplama bölmesinin ortasındadır; mevcut telin sağında yaklaşık 5 "saplama vardır.

Herkes bunu minimal müdahaleci bir şekilde yapmak için hileler var mı?GÜNCELLEME: Tamam, teşekkürler. (Başka bir kat polifilla ve biraz rötuş boyası dışında). Delik, eski deliğe doğru neredeyse 45 derecelik bir açıyla delinir ve matkap ucunu içten salladım (teknik terim), böylece içte daha büyük, bir koni gibi.

resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin

Telin ucundaki bantın onu nasıl çektiğimle ilgisi yoktur: açık olması durumunda amperimin kısa devre yapmasını önlemek için bir önlemdir. Bağlı çıplak hoparlör kablolarınız olduğunda her zaman yapmak için iyi bir uygulama. (Daha iyi uygulama elbette diğer ucun bağlantısını kesmektir, ama ben araştırıyorum.)

Hepinize teşekkürler


Burada oldukça yeniyim ama bu, şimdiye kadar gördüğüm bir soru / yanıtın en iyi takibi olmalı.
lqlarry

Yanıtlar:


3

Sam koyunda çalışırken, xpda'nın bir gezgin ya da benzeri bir tavsiyesini kullanırdım, ama aslında eski deliği tekrar çalıştırmaya çalışmam.

Bunun yerine:

  1. Yeni konuma, çektiğiniz telden daha büyük, eski deliğin yönünde hafifçe uzatılmış bir delik açın.
  2. Bir askıyı veya benzerini düzeltin (kancanın içine doğru sarıldığı yerde düzeltmek en kolay), sonra en sonunda bir kancayı bükün.
  3. Telin ucuna bir şey takın, böylece kanca kaymaz. (eğer kayar olabileceğini düşünüyorsanız ipi sonuna bantlayabilirsiniz, ancak ipi serbest çekmeyecek şekilde almak bir acıdır ... ipin ucunu serbest bırakarak aşağı bantlamak, ardından geri serbest ve tekrar aşağı çekmek).
  4. Yeni delikten, duvara asmak için alçı duvarına olabildiğince yakın (yani, izolasyona girmeyin) için askı askısını kullanın ve teli asın.
  5. Hoparlör telini bağladıktan sonra, kancaları temiz bir şekilde tutabilmek için duvara itmeniz gerekebilir
  6. Askıyı çekin ve yeni deliğe geri çekin.

Çok büyük bir delik açmaktan kaçınmak için, alçıpanın arkasını biraz baltalayabilirsiniz, eğer ihtiyacınız varsa ... yalıtım.


5

Her zaman böyle bir 1 Gang düşük voltajlı eski çalışma braketi alabilirsin ... resim açıklamasını buraya girin

Takmak için deliği kesin, bu da kabloyu önceki delikten almak için yeterli alan sağlamalıdır. Sonra böyle bir duvar plakasıyla bitirin.

resim açıklamasını buraya girin

Bu çirkin bir duvar tabağı tür (sadece örneğin kullanılır), onlar güzel görünümlü olanlar yapmak ama hızlı arama ile bir bulamadık. Hoparlörü dahili olarak monte etmenin bir yolu vardı, ama yine de bunları yapıp yapmadıklarından emin değillerdi.

Bu ek bileşen türlerinden biri daha iyi görünebilir.

resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin


Hoparlör montajı nedeniyle bu çalışmaz. Bu net olmadığı için orijinal gönderiye bir resim ekledim. Yerde duran hoparlörler veya bu konnektörü gizleyecek kadar büyük hoparlörler için harika bir öneri.
gregmac

3

Biraz daha küçük bir delikle sonuçlanabilecek bir yol, yeni deliğe ve eski deliğe bir sapma teli sürmek, daha sonra hoparlör telinin ucunu coathangar'ın ucuna bantlamak ve bu şekilde çekmektir. Kasetin çıkması durumunda bunu yaparsanız muhtemelen hoparlör kablosuna bir dize bağlamak isteyeceksiniz. Bu şekilde, yeni delikten bir kanca çekmek zorunda kalmayacaksınız, sadece hoparlör teline bantlanmış tek bir tel.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.