Kablo ekleme cihazları gizlenebilir mi?


Yanıtlar:


15

Bu cihazların kullanımı, Ulusal Elektrik Yasası'nın 334.40 (B) 'de açıklanan spesifik durumlarla sınırlıdır. Kodun 2011 sürümü bunu söylemişti.

Ulusal Elektrik Kanunu 2011

334.40 (B) İzolasyon Malzemesi Cihazları. Yalıtım malzemesinin anahtar, çıkış ve musluk cihazlarının açık kablo kablolarında kutu olmadan ve kablonun gizli ve avlandığı mevcut binalarda yeniden kablolama için kullanılmasına izin verilecektir ...

Bu, cihazların açık yerlerde kullanılabileceği ve mevcut binalarda gizlenebileceği, ancak sadece avlandığında. " Avlanan " şartı eklemek, cihazın yerine sabitlenmeyeceği anlamına geliyordu. Bu, cihazın çıkartılmasına, muayene, bakım ve onarım için izin verecektir.

Kodun 2014 sürümünde işler biraz değişti.

Ulusal Elektrik Kanunu 2014

334.40 (B) İzolasyon Malzemesi Cihazları. Listelenen yalıtım malzemesinin müstakil anahtarları, müstakil prizleri ve metalik olmayan kılıflı kablo bağlantı cihazları, açık kablo kablolarında kutular olmadan ve kablonun gizlendiği mevcut binalarda onarım kabloları için kullanılmasına izin verilecektir.

Artık cihazlar maruz kaldığı yerlerde hala kullanılabilir, ancak gizli kullanım değişmiştir. Cihaz gizlenebilir, ancak sadece mevcut binalarda " onarım kabloları " için kullanıldığında. Bu, yalnızca bir kablonun hasar gördüğü yerlerde kullanılması gerektiği ve kablonun değiştirilmesinin mümkün olmadığı anlamına gelir.

IAEI Dergisi'nin Metalik Olmayan Kılıflı Kablo Ara Bağlantısını Girin makalesinden bu alıntı oldukça iyi özetliyor.

Bu ürün hakkında hatırlanması gereken en önemli şeylerden biri cihazın sadece “onarım” amaçlı olmasıdır. Bir elektrik teknisyeni mevcut kabloları yeni kablolarla değiştirmek için erişilebilirliğe ve kullanılabilirliğe sahipse, metalik olmayan kılıflı kablo bağlantı elemanı gibi bir cihaza gerek yoktur.


Bu cihazlar UL White kitabında Metalik Olmayan Kılıflı Kablo Ara Bağlantıları (QAAV) olarak listelenmiştir .


Mutfağımda tavan ışığı için bir tane kullandım. Her durumda bir sonraki sahibi için metal bağlantı kutusunda "ekleme --->".
Evil Elf
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.