Çim biçme makinesi bıçak boyutları nasıl çalışır?


12

Çim biçme bıçağım için bir yedek bulmak için bu geçen hafta sonu yerel büyük kutu mağazama gittim (bu bir fark yaratıyorsa bir Craftsman Precision Plus, ancak olmamalı).

Çim biçme makinesi bıçak bölümüne geldiğimde, hepsi aynı uzunlukta görünmesine rağmen, yaklaşık 50 farklı boyut bulmaktan etkilendim.

Ancak, uzunluktaki çok az varyansa rağmen, bazıları "42 inç" olarak faturalandırıldı. diğerleri ise "21 inç" olarak faturalandırılır. Bazıları kesinlikle diğerlerinden daha uzun olmasına rağmen, varyans birkaç inçten fazla değildi. Hiçbiri aslında 21 "ve diğeri 42" değildi.

Bıçak boyutları nasıl çalışır? "21 inç" aslında 21 inç mi? Öyleyse, bu sadece birkaç inçlik sapmaları nasıl açıklar?


1
Diğer bir faktör bıçak montaj deliği paternidir. Her 21 "bıçağın farklı bir montaj deliği olabilir.
John Dyer

Yanıtlar:


19

Biçme bıçakları genellikle biçme makinesi güverte genişliğine uyan uzunluk tanımıyla satılır. Daha büyük bir sürme biçme makinesinin genişliği 42 "olabilir, ancak genellikle büyük bir bıçak yerine yan yana veya kademeli konfigürasyonda iki veya daha fazla bıçak kullanırlar.

Bu yüzden satın almadan önce, biçicinizin markasını ve güverte genişliğinin ne olduğunu bulun. Ardından mağazaya bakarken, marka ve güverte genişliğini biçme bıçağı seti ile eşleştirin. Bıçaklar aslında 42 "uzunluğunda olmayacak - muhtemelen 21.5" veya 22 "çizgileri boyunca daha fazla olmayacak, çünkü biçilmemiş çimin merkez şeridi ile bitmemeniz için biraz örtüşmeleri gerekiyor.

Örneğin, bıçakların bu çifti , bir 42" için anlamına uzun her biri ve sürme biçme 21.5" olan bıçakların bu çift uzun, her bir 25.25" olan biçme sürme farklı bir markaya içindir. Farklı uzunlukta, ancak, aynı toplam genişliğinin nedeni , biçme güvertelerinin bıçakların aralıklı ve kademeli olarak nasıl farklı geometrilere sahip olduğudur.

21 "etiketli bıçaklar büyük olasılıkla gerçek güverte genişliği 21" olan çim biçme makinesinin arkasında itmek veya yürümek içindir.


18
Bir sağlık kontrolü olarak / ikinci bir yolculuk gerekmez emin olmak için; Eski bıçaklarınızı mağazaya getirin, böylece değiştirmelerinizi satın almadan önce görsel olarak doğru boyutta olduğunu onaylayabilirsiniz.
Dan Firelight tarafından Fiddling
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.