Bu zip kravat benzeri çivi nedir?


8

Teyzem evi temizlerken bir kova buldu. Ne o, ne babam ne de ben ne için kullanılacakları hakkında hiçbir fikrim yok. Onları tanımlamanın en iyi yolu, bir zip kravat ve çivi arasında bir haç gibi görünmeleridir.

Yarı yuvarlaktırlar, bir tarafı düzdür, ancak bir zip kravat gibi sırtları vardır. Kafa hafifçe yuvarlatılmıştır ve nokta daha çok düz uçlu bir tornavida ucu gibidir. Tırnak toplam 3 inç uzunluğundadır. Kamera açısı nedeniyle görüntüde biraz daha kısa görünüyor.

Onların kullanımı için sahip olduğumuz tek fikir, bir tür birbirine geçmeli bağlantı elemanı gibi olurdu. Kenarları kıvrık olan her iki taraftan bir tanesi oldukça güçlü bir bağlantı oluşturabilir.

Tırnak görüntüsü gibi zip kravat


1
Özel bir döşeme çivisi sanırım.
Jimmy Fix-it

Toplam 3 inç uzunluğundadır. Ben denemek ve bazı iyi fotoğraflar elde edecek
KICKEN

Görünüşe göre onları aynı deliğin karşı taraflarında sürdürebilir ve çok sıkı bir şekilde birbirine kilitlenirler. Bunlar ilginç.
JPhi1618

Amcan ne tür bir iş yaptı? Bu onların ne olduğuna dair bir ipucu verebilir. Kafanın net bir fotoğrafını gönderebilir misin?
Tester101

1
Belki de telefon veya elektrik direği üzerindeki işaretler veya diğer braketler için kullanılan bir elektrik direği çivisidirler. 3 inç = 10d. Galvanizli görünüyor. Galvanizli çiviler dış mekan kullanımını önerir.
Ben Welborn

Yanıtlar:


11

Bu çok iyi çekilme mukavemetine sahip bir halka şaft çivisidir, 35+ yıllık tecrübesi olmayanlar için eklenmiştir. 70'lerde kullandığım Ring şaft çivileri uç hariç% 100 idi. Çivide kaç tane olursa olsun, bir Ring Shank çivisidir !. Bunları gıcırdamayı azaltmak için alt zeminlerde ve yapıştırılmış platinlerin ve galvanizlerin dışarı çekilmesine izin veren büyük sıcaklık değişikliklerinin olduğu bazı dış cephe kaplamalarında kullandık. Eklendi 5/16 / 16- Adım babamla (emekli müteahhit) çift kontrol yaptım ve halka şaft veya adım şaft olarak adlandırıldıklarını ve 2 tip olduğunu söylediler ama her ikisi de başlarının yapıldığından dolayı sorunu çektiğini söyledi. . 1/2 ve çift tiplerin ikisi de kafa yetmezliği nedeniyle uzun süre yasal değildi. Muhtemelen bu tırnaklar hakkında fazla bilgi yoktur.


Sürmek biraz daha zor ve kasıtlı olarak çekmek için boyunda bir ağrı, kazara sakıncası yok.
keshlam

Halka şaft çivileri için görüntülere bakmak, tüm çivinin etrafındaki sırtları gösterir, bunlar üzerinde sadece bir yarıda olduğu gibi, diğer yarısı pürüzsüzdür.
KICKEN

1
@EdBeal Anekdotsal olarak 'halka şaft' olarak adlandırıldığından, en azından kutuda söylemediği sürece aslında bir olduğu anlamına gelmez.
SomeoneSomewhereSupportsMonica

1
@EdBeal Bu konuşmayı sivil tutalım. İsim aramaya veya hakaretlere gerek yoktur.
Tester101

1
tırtıklı veya dikenli sap. halka yeterince yakın. Ya da sadece şaşkın .
Mazura
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.