Diğer evsel su kullanımından bağımsız olarak sıcak suyum neden hızla tükeniyor?


14

Sonsuza kadar görünen şey için sıcak su çalıştırmak için kullanılan duşumun şimdi sadece 15 dakika sıcak su üretebileceğini fark ettim. Bu, evdeki diğer su kullanımı ile ilgili görünmüyor.

Bunun olası nedenleri nelerdir? Su ısıtıcımda kaçak olabilir mi, vs.?


Burada yanıt veriyor çünkü Topluluk (hatalı olarak?) Bu sorunun yanıtlarını kapattı. Bu sorun, sıhhi tesisatta bir "kısa devre" olduğunda oluşabilir. Bunu ilk önce H & C karışımı, örneğin sağ duş başlığı, bir kapatma monte edildiğinde bir duş kontrol etmek için kullanılan eski bir iki düğme musluk ile gördüm. Duş başlığı kapatma kapalı ancak H&C vanaları açık. Sonunda sıcak su sıcak borulara emilir ve tanktan gelen sıcakla karışır. Sonuç H armatürlerinde ılık sudur. Bunun olduğunu gördüğümde, etkinin ortaya çıkması yaklaşık 10 dakika sürdü.
Seyahat Eden Adam

Yanıtlar:


17

Elektrikli sıcak su ısıtıcısı varsa, iki elemanınızdan birinin yanmış olduğu anlamına gelebilir. Çoğu elektrikli sıcak su ısıtıcısı bir üst ve bir alt elemana sahiptir; üst, tankın üstü sıcak olana kadar çalışır, bu da hızlı iyileşme süresi sağlar, daha sonra üst termostat karşılandığında, tüm tank sıcak olana kadar ısınan alt termostata güç aktarır.

Tam dolu bir sıcak su deposundan daha az alıyorsanız, en olası neden alt elementin yanmasıdır. Daha az olasılıkla, termostatlardan herhangi biri arızalı olabilir, bu da alt elemanın açılmasını engelleyebilir.

Üst eleman yanmış olsaydı, büyük olasılıkla hiç su alamazsınız, çünkü üst eleman genellikle kapanana kadar açılmaz.


17

Bir gazlı su ısıtıcısı varsa, bazı modellerde ortaya çıkabilecek yaygın bir sorun vardır. Tasarım şekillerinden dolayı, birçoğunun soğuk su girişinin altında oturan bir "daldırma borusu" vardır. Uzunluğun çoğunu ısıtıcıdan geçirir ve gelen soğuk suyu tankın tabanına doğru yönlendirir ve burada aleve en yakın şekilde ısıtılabilir.

Bu kısmen parçalanırsa (plastik malzemenin bozulması nedeniyle birkaç yaptım), net etki, su tanktan alındıkça tankın üst kısmına yakın soğuk suyun karıştırılması ve görünüşe göre daha soğuk ya da sıcak su tükeniyormuş gibi.

Soğuk su giriş borusunu ısıtıcının üstünden ayırarak ve uzunluğunu kontrol etmek için daldırma borusunu dikkatlice çıkararak bunu kolayca doğrulayabilirsiniz.

Tüm sorun için, su ısıtıcı üreticisinden veya bir tedarik mağazasından sipariş edilebilecek çift dolarlık bir parça.

Soğuk su kaynağını girişin yakınında kapatın, çıkarın ve eski daldırma borusu flanşını dışarı çekin. Tüpü yenisiyle değiştirin ve kod başına soğuk su giriş bağlantısını sabitleyin.

Sıcak su yine senin ödülün.


1
OP'nin belirtilerini gördükten sonra tam olarak bunu yaptım.
incik

Teşekkürler, bu oldukça yardımcı oldu. Ron Hazelton'un bu makalesi / videosu görselleştirmeme yardımcı oldu - ronhazelton.com/tips/…
Eric Kigathi

4

Sadece bir elektrikli su ısıtıcısı olduğunu varsayabilirim, çünkü bunun bir gazlı su ısıtıcısında olacağını hiçbir şekilde düşünemiyorum.

Her neyse, TomG'nin dediği gibi, alt eleman dışarıda. Neden başarısız olduğunu söylemek zor, ancak bir olasılık, tortu ile kaplanması, aşırı ısınması ve daha sonra başarısız olması.

İlk adım, tortuyu gidermek ve alt elemanı değiştirebilmek için su ısıtıcısını boşaltmak olacaktır.

  1. Su ısıtıcısını fişten çekin.
  2. Su ısıtıcısının altındaki drenaja bir bahçe hortumu bağlayın.
  3. Bahçe hortumunun diğer ucunu dışarıya doğru çalıştırın.
  4. Tahliyeyi açın.

Bu, su ısıtıcısını zorla boşaltacaktır ve umarım şehrin su basıncı, dibe doğru iyi bir miktarda tortu elde edebilecektir. Suyun ne kadar hızlı aktığına bağlı olarak, bunun 1-5 dakika devam etmesine izin verin. Bazen drenaj oldukça tıkanabilir veya tabanı oldukça dolu olabilir ve özellikle şehrin su basıncını ayırdığınızda su çok hızlı çıkmaz.

  1. (5) Sıcak su musluğu açın.
  2. (6) Soğuk suyu kapatın. Bunu yapmak için su ısıtıcısının hemen yanında bir sürgülü vana bulunmalıdır.

Bu, su ısıtıcısını tahliye edecektir. Açık sıcak su musluğu, boşaltılan suyun yerine tankın içine hava girmesini sağlar. Bu, bir vakum oluşmasını önler. Su ısıtıcısının bu noktada (elektriksel olarak) çıkarılması zorunludur, çünkü ısıtma elemanlarının çalışma sırasında havaya maruz kalmasına izin vermek büyük bir hayırdır. (Havaya uçacaklar.)

Etrafında bir bahçe hortumuna (veya bazı iplik adaptörlerine sahip benzer bir pompaya) bağlanabilen bir pompanız varsa, bu işlemi hızlandırmak için bahçe hortumunun ucuna bağlamak isteyebilirsiniz.

Su ısıtıcısı boşaltıldıktan sonra, tahliye vanasını kapatın ve alt elemanı sökün. Kapak plakasını çıkarın, daha sonra işlerin nereye gitmesi gerektiğini bildiğinizden emin olmak için kablolamanın bazı fotoğraflarını çekin ve ardından elemanı çıkarın. Islak bir vaktiniz varsa, kalan tortuyu emmek için oraya bir hortum takın. Çok kalın olursa, daha fazla su girmesi için sürgülü vanayı 5 saniye yukarı açınız.

Bu noktada, kendiniz yapabilir veya bir tesisatçı çağırabilirsiniz (bununla, elbette, onları aramanız, randevu almanız ve yukarıda listelenen şeyleri gelmeden 2 saat önce yapmanız gerektiği anlamına gelir.)

Yeni bir eleman takın ve kabloyu bağlayın. Bu videoyu izleyin: http://www.youtube.com/watch?v=pNntz_NVLfU .

Su ısıtıcısını tekrar doldurmadan önce anot çubuğunuzu kontrol etmelisiniz. Bu üst kısımda, bazen yalıtımın altına gizlenmiş altıgen şekilli bir cıvata başı olacaktır. Çok çaba gerektiren altıgen cıvatayı sökün. Bir sokete ve bir kesici çubuğa ihtiyacınız olacaktır, çünkü bunları çıkarmak inanılmaz derecede zordur. Bir kez gevşetildiğinde yukarı çekin ve inceleyin. İnce bir kabloya veya neredeyse oradaysa (bu şemaya bakın: http://www.rvingoutpost.com/library/AnodeRodPic.jpg), yenisine ihtiyacınız var. Su ısıtıcısının üzerinde bir tavan varsa, onu yukarı çekmeniz, demir testeresi ile kesmeniz, daha fazla yukarı çekmeniz, tekrar kesmeniz ve bu işlemi çıkarılana kadar tekrarlamanız gerekir. Sadece cıvata başını kestikten sonra tekrar tanka bırakmayın. Su ısıtıcısının üzerinde geniş bir boşluk varsa, onu sağlam, sürekli bir anot çubuğuyla değiştirebilirsiniz, ancak tavan varsa, bunlar gibi esnek / bölümlü olanları yaparlar: http://www.accentshopping.com/ImageGen. ashx? IMG_ID = 24592 . Tekrar takmadan önce cıvata kafasının dişlerine bir miktar boru bağı veya PTFE bant koyun.

Şimdi su ısıtıcısını tekrar doldurma zamanı. Drenajın tekrar kapatıldığından emin olun ve bahçe hortumunu çıkarın. Sıcak su musluklarını kapatın ve bunun yerine bir duş musluğu açın (musluk değil, kafa),% 100 sıcak suya ayarlandığından emin olun. (Bir duş musluğu, karıştırılan gunk'ların tıkayabileceği bir havalandırıcı / ekrana sahip olmadıkları için bir lavabo musluğuna tercih edilir.) Su ısıtıcı suyla dolduğunda, tekrar takıp kapatabilirsiniz. duş musluk.


4

Aynı kusur birkaç yıl önce gazlı su ısıtıcımda da oldu. Sıcak su sadece birkaç dakika sürecek ve sonra sadece soğuk su çıkacaktı.

Benim sorunum nedeni dip tube, gelen soğuk su ısıtıcı yukarıdan aşağıya alt göndermek benim , üst yakın bir yere kırılmış oldu. Tüp, alevler (gaz) veya ısıtma elemanı (elektrikli) yakınındaki dibe kadar yeni soğuk su gönderdikten sonra, su ısındığında, ısıtıcının üst kısmına kadar yükselir, borular boyunca dışarı verilmeye hazırdır sistemi:

resim açıklamasını buraya girin

Tüp kırılırsa (tipik olarak üstte, ancak herhangi bir yerde olabilir), açıklayamadığım bazı kimyasal korozyon nedeniyle (belki de sudaki mineraller, emin değilim) meydana gelirse, gelen su dibe ulaşmaz. Isıtıcı, soğuk su ve ısı arasındaki mesafeyi arttırır, bu da ısıtıcınızın ürettiği sıcak su miktarını azaltır.

Bağırsak hissim, sorunun bu olduğu. Kontrol etmek için, soğuk su besleme borusu uçları ve ısıtıcı arasındaki (umarım) esnek konektörü sökmeniz gerekir (umarım bazı insanlar köşeleri keser ve boruyu ısıtıcıya kadar çalıştırır, bu da kötüdür çünkü şeyleri ayırmak daha zor) ve daldırma borusu diğer tarafa monte edildiğinde soketi bükün. Dışarı çektiğinizde, tüp ısıtıcıdan çok daha kısaysa veya uçta belirgin kırılma belirtileri varsa, bu daldırma tüpünü değiştirmeniz gerektiği anlamına gelir .

Bu yardımcı olur umarım.


1

Eğer bir gaz ısıtıcısıysa, bahse girerim kırık bir daldırma tüpü.

Tüm daldırma tüplerinin bir avuç tedarikçi tarafından yapıldığı bir zaman vardı ... kimin / hepsinin bir plastik kullandığı, ortaya çıktığı gibi, on yıl kadar suya batırıldıktan sonra bozulan. Bu nedenle, özellikle eski su ısıtıcılarında sorun oldukça yaygındır.

Yani, eğer su ısıtıcınız "belirli bir yaşta" ise, kırık veya parçalanmış bir daldırma tüpünüz var demektir ve değiştirmeniz gerekir.

Su ısıtıcı, vb. Üzerindeki boşluğa bağlı olarak eskisini dışarı kaydırıp yenisini takabilmeniz gerekir. Depoyu boşaltmanız bile gerekmeyebilir. (Ancak, sıhhi tesisat sisteminizin etrafında seyahat etmeden önce mümkün olduğunca çok sayıda plastik parçayı yıkamak ve başka bir yerde sorun çıkarmak isteyebilirsiniz.)


1

Sıcak su tankınızda çok fazla mineral varsa birikebilir ve tankınız tortu ile dolu olabilir. Sıcak su ısıtıcılarının dibinde kum, kil, kalsiyum her türlü tortu gördüm. Suyunuzda yüksek mineral içeriğiniz varsa, sıcak su tankınızı arada bir yıkamanız gerekir, çünkü bu bu soruna neden olabilir. Ne zaman birikirse, gazınız varsa su tankının suyu ısıtmakta zorlandığı zaman önce o tortuyu ısıtması gerekir, böylece suyu ısıtmak daha uzun sürer. Ayrıca su hacmini düşürür, böylece daha önce sahip olduğunuz sıcak su hacmine sahip olmazsınız.


0

Kontrol edilmesi gereken ilk şey, sıcak su depolama alanını azaltabilecek tortuyu gidermek için tankı yıkamaktır. Bu yıkama her üç yılda bir yapılmalıdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.