Bu bir yangın tehlikesi mi?


14

Bir ışık anahtarını değiştirip duvar hasarını onaracaktım. Anahtarın üzerindeki duvarı açmaya başladığımda, elektrik telinin saplamaya kenetlendiğini gördüm resim açıklamasını buraya girin. Etrafında siyah izler gördüm. Bu bir yangın tehlikesi gibi görünüyor mu ve bir elektrikçiye ihtiyaç duyuyor mu? Şahsen ben öyle düşünüyorum ama başka görüşler almak istiyorum.

Yanıtlar:


23

Evet öyle. Haklısın. Bir elektrikçi çağırın.


1
Eğer buna bağlı olduğunuzu düşünüyorsanız, kendiniz yeni bir tel koşusu yapabilirsiniz. Yine de bu operasyon için düşünülmesi gereken çok şey var.
Aloysius Defenestrate

3
@bib, bu kesinlikle ateş yakmadı. Gördüğümüz şey kablonun katranı. Bin kere gördüm.
Speedy Petey

1
@AloysiusDefenestrate: kablonun yaşı göz önüne alındığında, onarılacak çok daha fazla şey vardır ve muhtemelen hepsini bir kerede yapmak için iyi bir fırsattır, ki bu kişisel olarak DIY için çok fazla olabilir.
PlazmaHH

1
Sorunu kötüleştirmek, elektrik mühendisliğinin yanlış yapılması durumunda hayatlara mal olabilecek şeylerden biridir. Gerçekten birinin uygun eğitimi almadan elektrik işleri yapmasını tavsiye etmekten çekinmeyin. Demek istediğim, bir çıkış kapağını değiştirmek gibi küçük şeyler, bir meslekten fazla sorun yaşamadan kendilerinin yapabileceği bir şeydir, ancak bir duvar kablosunu değiştirmek veya yeni prizler eklemek gibi bir şey gerçekten bir profesyonel gerektirir. Google Haberler'de "elektrikli yangının" bir milyondan fazla isabet almasının bir nedeni var ve muhtemelen yetersiz elektrikçiler değil.
Nzall

4
Ceketin bir deliği olacak kadar hasar görmüş bir kablonun o noktada daha düşük iletken kesitine sahip olması olası değildir. Bu büyük bir yangın tehlikesi anlamına gelir.
rackandboneman
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.