Traverten kiremit backsplash nasıl koyabilirim?


8

Mutfakta bir kiremit backsplash koymak için çalışıyorum (yaklaşık 25 sq ft) ve alçıpan koymak için mastik ve thinset arasında karar vermekte sorun yaşıyorum. Bu nedenle, yapıştırıcıyı doğrudan alçıpanın üzerine koymak uygun mudur?

Yanıtlar:


7

Bir backsplash için, arkasında hiçbir şey olmadan doğrudan alçıpan döşemek iyidir. Traverten için muhtemelen sakızdan kaçınmak istersiniz. Mastik ASLA herhangi bir doğal taş üzerinde kullanılmamalıdır çünkü bir yapıştırıcıdır ve taşı renklendirir (yapıştırıcının içinde zamanla sızacak kimyasallar bulunur). Değiştirilmemiş ince ayar kullanın . Ayrıca, epoksi olmayan ve değiştirilmemiş bir harç kullanmak isteyeceksiniz (lateks katkı maddesi yok) - zımparalanmış veya zımparalanmamış. Her şey bittiğinde, onu çok iyi mühürlemek isteyeceksiniz.

Traverten şu anda ÇOK modaya uygun, ancak bunun yenilenebilir bir kaynak olmadığını (binlerce yıl boyunca biriken kireçtaşı oluşumları), kalitesinin büyük ölçüde değiştiğini, çok gözenekli olduğunu ve çok kolay lekelendiğini bilmelisiniz. Bütün bunlar bir mutfak backsplash için son seçimime yakın. İyi bir sızdırmazlık maddesi ile bile, ona çarpan yiyecek parçalarını koruyacak ve üzerine domates sosu gibi bir şey sıçrarsanız çok kolay lekelenecektir. Sızdırmazlık maddesinin yılda en az bir kez yeniden uygulanması gerekmektedir; tercihen iki yılda bir yapılır. Traverten gibi görünen ancak mutfak ortamına daha uygun olan birçok porselen ürün vardır.

Nasıl monte edeceğinize gelince - Ne tür bir desen istediğinize karar verin. Traverten ile bağımı yürütmek için kalbimde yumuşak bir nokta var. Nispeten az miktarda thinset'i karıştırın. 3/8 "çentikli bir mala ile duvarın duvarını uygulayın ve tırmıklayın. Karoyu duvara yapıştırın. Derz dolgusu yapmadan önce 24 saat bekleyin.

Profesyonel ipuçları:

  • Tezgahınızdaki işleri düz tutmak için duvardaki tebeşir çizgilerini kullanın.
  • Bir alanda çalışmadan önce yapabileceğinizi varsa tüm karolarınızı önceden kesin.
  • Küçük set kümesini karıştırın ve sadece birkaç karo ilerleyin. Düşündüğünüzden daha hızlı kurulur.
  • Bir sünger ve bir kova suyu, fayanslar arasına sızan karoları sildiklerinde silmek için hazır bulundurun.
  • Tavy Karo Paspayı'ları gerçekten çok seviyorum çünkü fayansları birbirine tutturmanıza yardımcı oluyorlar.

4
Alçıpan üzerine fayans koyabileceğiniz için yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Alçıpan, esneme / çatlamaya daha yatkındır, daha dayanıklı daha uzun ömürlü bir kiremit işi için (özellikle ağır fayanslarda) destek tahtası kullanın.
Tester101
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.