Neden tüm menteşe vidaları olmadan bir kapı kurulsun?


13

Yüklenicimiz bu kapıyı tüm vidaları kullanmadan monte etti (veya kapı yeterli vida olmadan geldi). Bu çift kapının her iki tarafındaki her menteşede çerçeve tarafında bir vida eksiktir. Burada gizli bir bilgelik var mı?

resim açıklamasını buraya girin


2
Yükleniciye sorun.
Yörüngedeki Hafiflik Yarışları

Bilgelik yok, bunların eksikliği daha olasıdır. Yüklenici, kapının nasıl düzgün bir şekilde monte edileceğini bilmiyor veya doğru donanıma (uzun vidalar) sahip değil.
MonkeyZeus

Yanıtlar:


34

Sadece bazı notlar:

  1. Bu sadece düz tembel. Belki unutmuş ama unutuyor = tembel.
  2. Belki de vidaları bitti. Ancak bunlar temel olarak en yaygın kapı vidalarıdır, bu yüzden tekrar tembelleşir.
  3. Kapıları monte ederken, duvarın gerçek çerçevesine kadar menteşe başına en az bir vida almak en iyi uygulamadır. Bu biraz uzun vidalar gerektiriyor - en azından 2-2.5 ". O vidaları olmayabilir. Yine bu iyi planlama yapmıyor ve tembel olan bu şekilde bırakılmamalıydı.

10
Evet, önceden yapılmış dış kapılar bazen evin çerçevesine sürülmesi amaçlanan vida eksikliğiyle gelir (çünkü boyutu / bileşimi evinize bağlı olarak değişecektir) ve yüklenici sadece doğru olanları almayı ve takmayı unuttu / ihmal etti. Muhtemelen bir "işim değil", onun etrafında düzgün bir şekilde izole etmenin altında olduğunu düşünmek gibi hareket ediyor. Diğer kısayollara dikkat edin.
Jeff Meden

7
# 3 bir tombala. Üreticiler, daha sağlam bir kurulumu teşvik etmek için onları bilerek dışarıda bırakırlar. Ben biraz 3 "altın vida ve yarım ya da öylesine, çerçeveye doğru biraz açı pilot pilot olurdu. Bu vida saplama kenarına çok yakın ve kolayca göz
atabilir

@isherwood - # 3 olduğunu düşünüyorum ama gerçekten satın aldığım tüm ön kapılar ... ve çok fazla lanet kapı yapıyorum ... hepsi menteşeler için tüm vidalarla birlikte geliyor. Bir üreticinin neden dışarıda bırakabileceğini anladım ama hiç görmedim.
DMoore

Tamam.
Sövelere

@isherwood - kahretsin Bunları benim tarafımdan anlamıyorum. Kapıyı her menteşedeki kısa vidalarla alıyorum ... işte bu. Pahalı sağlam çekirdek kapılar için bile. Uzun olanları kendi başlarına almalıyım. Son zamanlarda saten nikel veya hatta bronz menteşeler kullanan bazı insanlarla PITA haline geldi. Düzenli olanları her zaman büyük bir kutuda bulabiliriz, ancak genellikle krom veya altın olmayan bir şey sipariş etmek zorunda kalırız.
DMoore

6

Kapı, gördüğünüz tüm vidalarla çerçeveye zaten bağlı olarak gelir. Bunlar monte edilmiş bir ünite olduğu için çerçevenin kalınlığından daha uzun olamazlar çünkü oldukça kısa vidalardır.

Çerçeve tarafındaki eksik vida uzun bir vida olacaktır. Bu çerçeveden, duvardaki delikteki herhangi bir yüzey malzemesinden ve duvarın yapısal elemanına gider.

Eğer kaplamaya dikkat etmezseniz (veya üzerlerini boyamazsanız) bulabileceğiniz en uzun güverte vidasını kullanın. Bir pilot delik açın ve yağlama kullanın. Duvar saplaması zaten kurudur ve gereken vidanın uzunluğunu abartırsanız, daha fazla döndürmek yerine bir güç sürücüsündeki uçları kıracak kadar sert sıkışabilir.

Bunu doğru şekilde yapmak kapının zamanla sarkmasını önleyecektir. Üst menteşedeki bir vida için bu kadar uzun bir vidanın takılması sarkmış bir kapıyı geliştirebilir.


0

Batıl inançlarla bir ilgisi olabilir veya olmayabilir. Eski batıl inançların anısına gittiğimde, at ayakkabıları ve çivi ve diğer şeylerle sabitlenmesi gereken diğer şeyler genellikle sadece 7 ünite ile sabitlendi.


6
Bir şeyleri güvenli bir şekilde sabitlemek söz konusu olduğunda batıl inancın inşaatta yeri yoktur. Yüklenicinizin "ah, 8 vidalı menteşenizde sadece 3 vida kullandım çünkü kutsal üçlü olduğuna inanıyorum" dediğini düşünün.
Nzall

6
Bu doğru ama orada bunu yapan her türlü insan var, yine de bunun için bir neden olabileceğinden bahsettim.
BlackSun Ajat

O eksik vidalar, uzaylılar olabilir.
DMoore

@Nzall Size kesinlikle katılıyorum, OP vidaların neden eksik olduğunu sordu. Bu sadece olası bir cevap. Muhtemel değil, ama mümkün.
JerryOL
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.