Klimamı güneş enerjisi ile çalıştırabilir miyim?


8

Evimde her biri 8000 BTU / saat hızında çalışan 3 küçük klima sistemim var. Onları güneş enerjisi ile güçlendirmek istiyorum. Ben üretmek zorunda olacağını bulundu:

3.41 BTU/hr = 1 Watt

8000 BTU/hr =  2346 Watts

Bu, 3 üniteye 4 saat / gün güç sağlamak için (2346 Watt * 4 saat / gün * 3) = 28152 W * saat / gün veya yaklaşık 30 kWh / gün gerekir.

Bölgemde her gün 7 saat güneşim olduğunu kontrol ettim. Yani 30kWh / gün üretmek için 5kWh / saat = 5000 Watt gibi bir şeye ihtiyacım olacak.

ilk soru:

Bu hesaplamalar doğru mu?

ikinci soru:

Daha da ileri giderek, şimdi üretebiliyorum (4 * 250 watt güneş panelleri var) 1kW, ancak haftada 7 gün üretiyorum ve klimaları, belki de haftada 2 kez kullanıyorum. Bu senaryoda, saatlik / günlük ne kadar enerji üretebileceğim konusunda endişelenmem gerekmiyor, ama haftalık değil mi?

üçüncü soru:

Burada önemli bir nokta da üretilen enerjiyi depolayacağım piller değil mi? Hangi pil setlerini kullanmamı önerirsiniz?


1
Güneş enerjinizi ana beslemenize, yeterli güç depolandığında / üretildiğinde tüm evinize güç verecek akıllı elektroniklerle bağladığınız çözümler var. Otomobillerde / kamyonlarda kullanılan piller denenir ve test edilir ve 3 yıla kadar dayanır - ancak daha iyisi kuru hücredir (daha pahalı). Yerel güneş paneli uzmanlarınızla görüşün. İngiltere'de yeşil enerjiyi artırmak için bunları ücretsiz olarak takabiliriz :) yakında benim alıyorum.
Piotr Kula

ücretsiz devlet tarafından desteklenen demek? müthiş! Bunlar sadece ilk dünyada olur :-)
VP.

Hükümet tarafından evet :) Eğer Avrupa'lıysanız Yeşil Güç'ü kullanmak için AB'den tazminat almaya çalışabilirsiniz - dünyanın geri kalanından da emin değilsiniz.
Piotr Kula

@ppumkin aslında burada Almanya'da kontrol edeceğim. Ben de burada yaşıyorum :-))
VP.

1
ABD için ve şebeke dışında, Home Power Magazine çok iyi bir kaynaktır. homepower.com
Fiasco Labs

Yanıtlar:


6

Aslında AC'niz bundan çok daha verimlidir, çünkü bir ısı pompasıdır, elektrik watt'ının saatte taşınan BTU ısıya doğrudan dönüşümü değildir. SEER derecenizi biliyorsanız, Watt almak için BTU / h'yi SEER'e bölebilirsiniz.

10'luk bir SEER çok yaygındır, bu da her AC'nin saatte 8000 BTU hareket ettirmek için 800 W'ye ihtiyacı olduğu anlamına gelir.

http://en.wikipedia.org/wiki/Seasonal_energy_efficiency_ratio

BTW, ünitelerinizi enerji ve güç arasında (enerjinin kullanılma oranı) düz tutmak iyidir.
Watt-saat ve BTU enerjidir.
Watt ve BTU / saat güçtür.

Ve AC'niz 8000 BTU değil, 8000 BTU / saat.


vay, detaylı cevabınız için teşekkürler. Zaten btw :-)
VP

Ünite hakkında ayrıntılı bilgi içeren bir servis etiketi için AC ünitelerinizin yanına veya arkasına da bakabilirsiniz. Kullanılan watt neredeyse her zaman listelenir.
Eric Anderson

1
Ya da daha iyisi, bir "Kill-A-Watt" ölçüm cihazıyla takın ve doğrudan ölçün. Benimki senin kadar büyük değil, ama bunu bir Dr. Watt güç faktörü kontrolörü ile kullanarak, yaklaşık 350 Watt kullanarak makul sıcaklıklarda yerimi koruyor.
SDsolar

2

# 1 veya # 3 cevaplanamıyor, ancak WRT # 2, aralıklı kullanımla, gerekli gücü üretmek için yeterli ışık olmadan en uzun A / C kullanım sürenizi yaklaşık 2x ila 3x dayanacak kadar yeterli depolama istiyorsunuz.

Genellikle bu gece olur - ancak yaşadığınız yere bağlı olarak uzun, sıcak, yağmurlu günlerde de olabilir. Örneğin, son zamanlarda Maryland'de POURING yağmur ve% 100 nem ile 80-90 derece gün boyunca bir hafta geçirdik.

Sadece merak ediyorum - pillerle gitmek yerine, aşırı enerjinizin şebekeye girdiği (ve bunun için ödeme aldığınız) ve güneş enerjiniz yeterince üretmediğinde, şebekeden güneş enerjisine gidebilir misiniz? ?


Şebekede güneş enerjisini kontrol edeceğim. Kesinlikle bir çözüm olurdu, ama Brezilya'da bana fazlalık için bir şey geri ödeyeceklerini bilmiyorum. Bunu kontrol edeceğim, teşekkürler
VP.

Ah - Brezilya'da olduğunuzu bilmiyordum - evet bu bir şeyleri değiştirebilir.
Evil Greebo

ABD'de, sistemlerine geri beslediğimiz herhangi bir güç için bize kredi vermeleri gerekiyor .. Bir güneş sisteminin kurulmasından dolayı sübvansiyonlar var, ancak kimin yaptığını bildiğim herkes, bunu hükümetle ilgili olarak almak için üzgünüm. Birkaç kuruş kurtar. -> Ve elektrikli ısıtma, güneşin mutlak en kötü kullanımıdır. Şofbeniniz elektrikli ise, düşük talebi daha ucuz şebeke gücü elde etmek için geceleri olabildiğince çalıştırmak, ardından yüksek talep günü onlara satmak istersiniz. Veya elektrik yerine güneş enerjili su ısıtma kullanın - sıcak, yağmurlu günlerde çalışır ..
SDsolar
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.