Sıcak su borularımın yanında yanık izine ne sebep oldu?


10

Isı tankından yandaki duşa giden borunun yanındaki duvar çerçevesi üzerinde bir yanık işareti fark ettiğimde, ısı tankımın bulunduğu depolama odasında bazı ev temizliği yapıyordum.

Elbette bunun sıcak suyun kendisinden kaynaklandığını düşünmüyorum, bu yüzden bunun sadece toprağa kısa bir elektrik sırasında gerçekleştiğine inanabiliyorum.

Bununla ilgili bazı sorularım var:

 • Bunun yeni bir yanma işareti olup olmadığını nasıl bilebilirim?

 • Bu, bir şeyin bir yere düzgün bir şekilde topraklanmadığının ve fırtına sırasında benzer yanık izinin tekrar ortaya çıkabileceğinin bir işareti mi?

 • Bunun tekrar olmasını nasıl önleyebilirim?

 • Bir tesisatçı mı yoksa elektrikçi mi aramalıyım?

Yanıtlar:


20

Bir elektrik sorunu yerine bakır boruları lehimlerken tesisatçının meşalesi tarafından bırakılan bir işaret olduğunu söyleyebilirim.


+1, aynı şeyi evime aldığımda gördüm. Şimdiye kadar hiçbir şey yanmadı, ama zayıf bir inşaatın işaretiydi.
BMitch

Evet, muhtemelen budur. Bunu gördüğümüzde eşimin ve benim yaşadığımız korkuyu ortadan kaldıracaktık.
Pierre-Alain Vigeant

% 100 tesisatçı, sadece biraz özensiz. Biraz ısı (hatta biraz alev bile) borunun etrafında patladı, böylece ahşabı yaktı.

Banyo tavanımı söktükten sonra benzer gördüm. Aslında benim (max) SICAK su borudan yaptım düşündüm. Ama test ettikten sonra yolu yok. Ben bir yer satın almadan önce tesisatçı onarım meşale% 100 oldu. +1
Ligemer

7

Danny ne dedi - birisi boruyu lehimlerken alev kalkanı kullanmadı.

Lehimleme işlemi, kurşun lehim eriyene kadar bakır boruyu sıcak bir alevle patlatmayı içerir:

resim açıklamasını buraya girin

SORUMLU bir tesisatçı lehimleme sırasında alev geciktirici bir bariyer kullanacaktır. Borularınızı kim yaptıysa, evinizi seçmedi ve neredeyse evinizi yaktı.

Üzgünüz, sorularınızı cevaplamak için:

 • Bunun yeni bir yanma işareti olup olmadığını nasıl bilebilirim?

Su boruları odun yakacak kadar ısınmaz. Bu kadar sıcak olsaydı, sıcak su armatürleriniz buharı havalandırmaya başlayacaktı.

*   Is this a sign that something is not grounded properly somewhere and that during a thunderstorm, similar burn mark may appear again?

Hayır, evinizde çalışan bir aptal olduğunuzu gösteren bir işaret.

*   How can I prevent that from happening again?

O aptal tesisatçıyı bir daha işe almayın (başlamak için onu işe aldığınızı varsayarak).

*   Should I call a plumber or an electrician?

Hayır - ve sadece bir yüzey kavrulması, böylece odununuz da tamam.


Herhangi bir salak tesisatçı ya da herhangi bir tesisatçı tutmadım, 4 ay önce evi getirdik. Sadece bu yanık izini fark ettim. Şimdi düşünüyorum, önceki sahibi o salak adam olmalı. Ben orada olmamalı lehimleme yer bir demet bulduk (banyoda musluk aşağıda gibi). Bir şekilde lehimi kırmadan musluğu bile değiştiremiyorum.
Pierre-Alain Vigeant

1
Bu ciddi bir şekilde evi yakma riski taşıyor mu? Hayır. Tesisatçı orada izlediği sürece, böyle yapmazdı. Aslında, yakılmış herhangi bir alandaki bir su şişesinden hızlı bir spritz, herhangi bir sorunu hızlı bir şekilde dinlendirir. Alev içinde göndermek için odun üzerinde bir alev çalmak birkaç saniye sürer, ancak kavurucu bir işaret oluşturmak için sadece bir saniye. Evet, işinizi temiz yapmak en iyisidir. Isı kalkanları her zaman iyi bir fikirdir, ancak izlediğim hiçbir profesyonel tesisatçı bir tane kullanmadı, hatta bir tanesine ihtiyaç duymadı. Bahse girerim bu işaret bir önceki ev sahibi DIY girişimi tarafından bırakıldı.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.