Güneş panelleri ile büyük havuzu elektrikli ısıtmak mı?


9

Bu konuda nereden yardım alabilirim? Bunu kendim fiyatlandırmalı mıyım yoksa yüklenici mi bulmalıyım? Ne tür bir yüklenici aramalıyım?

60 aileden oluşan bir topluluğumun havuzu var. Yaklaşık 30 'x 60'. Şimdi gazla ısıtılıyor ve gaz her yıl havuzun ana masrafı. Geçen yıl gaz için 7.500 dolar harcadık.

Gazdan elektrik ısısına geçmenin maliyetlerini ve diğer artılarını ve eksilerini nasıl değerlendirebiliriz? Mevcut gaz ısıtıcısı beklenen ömrü boyunca yaklaşık 1/2 yolludur. Amaç, yıllık enerji maliyetini azaltmaktır.

Biz NY bulunur ve ortak kullanımlı ve boggy alır çünkü çok kullanılmayan havuzun yanında 1/2 dönümlük çimenli alan yoktur. Belki oraya birkaç güneş paneli koyabiliriz.

Sanırım havuzu gaz için 7.500 dolardan ısıtmak için gereken elektrik miktarını tahmin edebiliriz.

İhtiyaç duyulan güneş panellerinin sayısını nasıl hesaplarız?

Güneş panelleri yere yakın yerleştirilebilir mi? Onları sadece çatı üstlerinde gördüm.

Havuzu yılda 4 ay kullandığımızı tahmin ediyorum.

Güncelleme: Kullandığınız elektrik üzerinden yaptığınız elektriği "bankalandırabileceğinizi" duydum. Elektriği sadece 4 ayda kullanacağımız için, diğer 8 ayda yaptığımız elektrik, ihtiyaç duyulduğunda ücretsiz olarak kullanılabilir ve bankada kullanılabilir.


2
Klima ünitenize ne kadar yakınsınız? klimanıza bir bobin ekleyebilirsiniz, böylece evinizi soğuturken havuzunuzu da ısıtabilirsiniz.
Matthew

@MatthewWhited Pool tüm evlere oldukça uzak.
Yehuda_NYC

3
Yılda 7500 $ 'lık masraflarla, bunun yerine sizin için bu sorunu çözmek için bir profesyonelle çalışmalısınız.
longneck

1
En uygun maliyetli yönteminiz havuzu bir sera gibi cam içine almaktır. Bu sadece ısıtma gereksinimlerini büyük ölçüde azaltmaz, aynı zamanda su tasarrufu sağlar ve aynı alandaki PV hücreleri kadar ısıyı toplarken etkilidir. Çok sıcak olmaması için yaz aylarında açabilmek isteyeceksiniz. Havuzu da koyu bir renkle boyayın. Yapabiliyorsanız ve havuz zaten yalıtılmış değilse, etrafını kazın ve yalıtım uygulayın.
Brock Adams

Paneller tarafından üretilen elektriğin çoğu o yaz aylarındadır. Kış aylarında nispeten az üretilir, bu nedenle o aylarda fazla banka yapmayacaksınız.
stannius

Yanıtlar:


35

PV paneller ~% 15 verimlidir. Sıcak su panelleri çok daha fazla ve muhtemelen daha ucuzdur.

Suyu ısıtmak, elektriğe dönüştürmek ve daha sonra ısıtmaktan çok daha verimli. Belki bir ısı pompası hariç ... $$$


2
Katılıyorum, Google yerine "Güneş Havuz ısıtıcısı". Elektrikli bir ısı pompamız var ve dönüştürmek istiyoruz. Isı pompası devasa çiziyor ve daha serin ikliminizde daha da kötü olurdu.
Tyson

"Bankacılık" elektriğiyle ilgili soruya bir güncelleme ekledim. Bu bankacılığın sıcak su panellerine göre avantajları var gibi görünüyor.
Yehuda_NYC

Biraz. Genellikle, güç üretir ve şebekeye geri beslersiniz ve bunun için ödeme alırsınız. Güç kullandığınızda normal oranı ödersiniz. Bu noktada, sadece gazla kalabilir (muhtemelen saf elektrikten daha ucuzdur) ve bir ızgara kravat güneş sistemine sahip olabilirsiniz.
SomeoneSomewhereSupportsMonica

1
@Yehuda_NYC "Bankacılık" enerjisini düşündüğünüzde, sadece pil ile aynı amacı yerine getiren bir şeyden bahsediyorsunuz. (Gerçek bir pil olabilir veya Raccoon Mountain Pumped-Storage Plant gibi bir şey olabilir .) Zaman içinde enerji kaybı olmadan süresiz olarak enerji tutan herhangi bir depolama mekanizması bilmiyorum ve elbette hiçbir pilin sınırsız kapasite. Elektrik sistemlerinde uzman değilim, ancak aylarca enerjiyi çok fazla kaybetmeden ucuza depolayabiliyorsanız şaşırırdım.
jpmc26

3
Bu, güneş enerjili su ısıtıcıları için mükemmel bir kullanım durumu gibi görünüyor.
JimmyJames

13

Bu zaten bir cevapta söylenmişti - ama tekrar söylemek istiyorum ki çok açık. Sadece güneş enerjisinden elektrik üretmek ve sonra havuz için elektrikli ısıtıcıları çalıştırmak ve çalıştırmak için hiç de etkili bir yol değildir. Genel olarak, bu tür sistem güneş enerjisi dönüşümü açısından% 10'dan daha az verimli olacaktır. Bunun yerine bir güneş enerjili su ısıtıcı sistemi ile gidin. İyi yapılandırılmış bir sistem, mevcut güneş enerjisinin 3 ila 4 katını dönüştürebilmelidir.

Birçok kişinin çevrimiçi bulabileceğiniz kendi güneş enerjili su ısıtıcı sistemlerini inşa ettiğini unutmayın.


1
Suyu doğrudan güneş enerjisi ile ısıtmanın önce elektriğe dönüştürmekten daha verimli olacağını kabul ediyorum. Bothkisinin de bir kombinasyonunu denemek istedim. Güneş panellerinin arkasındaki bir su ceketi elektrik üretir, su ısıtır ve güneş pillerinin soğutulmasına yardımcı olur, bu da (teoride) verimliliklerine yardımcı olur. Keşke teorimi test etmeye çalışsaydım ...
JS.

Verimlilik konusunda illa ki doğru olmayabilir: greenbuildingadvisor.com/blogs/dept/musings/solar-thermal-dead
Michael

2
Bu, duşlar ve benzerleri gibi sıcak sudan bahsediyor. Farklı konsept sonra bir havuz için su ısıtma.
Matthew Whited

10

Ne kadar enerjiye ihtiyacınız var?

Dört ay içinde 7500 dolar harcıyorsunuz, bu yüzden doğal gaz kullanarak ısıttığınızı varsayarsak , bu yaklaşık 19.000 metreküplük bir tüketim olduğunu gösterir. At metreküp başına 10.8 kWh , 200.000 kWh söz ediyoruz; dört ayda ortalama 70 kW güç gereksinimi.

Güneş yardımcı olabilir mi?

New York'ta Makul güneş çıktı yaklaşık 5 kWh / m 2 günde.

Dört ay 120 gündür, bu nedenle güneş panelleri metrekare başına 120 * 5 = 600 kWh verecektir. 200.000 kWh'ye ulaşmak için 340 metrekareye ihtiyacınız olacak, yani havuzun yüzeyini iki katına çıkaracaksınız.

Böyle bir kurulumun maliyeti oldukça yüksek olabilir .

Tüm bu enerjiye gerçekten ihtiyacınız var mı?

Şimdi 70 kW yüzeye bölünmüş 430 W civarındadır, bu da gün boyunca kayda değer buharlaşma kayıpları olduğunu göstermektedir . Evaporatif kayıp üç parametrenin bir fonksiyonudur (su sıcaklığı, mevcut yüzey ve hava akış sıcaklığı ve hızı). Aşağıdaki yollarla ciddi tasarruflar elde edebilirsiniz:

  • kullanılmadığında siyah bir " güneş battaniyesi " ile havuz kaplama . Bunu zaten yapmazsanız, bu yaklaşık 1.000 $ 'a mal olmalı ve mevcut enerji bütçenizin yaklaşık üçte bir ila yarısını kurtarabilir (havuzu her gün kullanmazsanız ve açık bırakmazsanız daha da fazla). Bu her yıl yaklaşık 2.500 dolar ve iyi bir güneş battaniyesi kolayca 5 yıl sürecek.

  • havuzun, rüzgar kullanım hızını düşürecek ve havuz kullanımdayken kayıpları azaltacak uzun bir çit, çit veya rüzgar kırılma ağıyla çevrelenmesi .

Güneş enerjisi ile ısıtma

En asil enerji formlarından biri olan elektriğin (başka herhangi bir formda kolayca dönüştürülebileceği için) ısı (en temel form olan) üretmek için kullanılması son çare olmalıdır. Fotovoltaikler, başlamadan önce mevcut enerjinin yaklaşık% 85'ini kaybeder.

Doğrudan güneş ısısına dokunmak çok daha iyi.

Havuzu aktif olarak ısıtmak için, havuz ve yeşil alan arasındaki mesafeye bağlı olarak, önerim su devridaim sistemi (muhtemelen havuz pompasına bağlı) veya ısı değiştiricili yalıtımlı bir devre (ek, düşük güç gerektirir) kullanmaktır. pompası) ve bir güneş ısıtıcı plakası arasında. Bu temelde havuz suyunun veya ısı eşanjörü sıvısının (su artı glikol ve diğer maddeler) yavaşça dolaştığı ve güneş tarafından ısıtıldığı, UV ışınlarına dayanıklı siyah bir PVC borudur . Termal verimlilik, güneş panellerinin% 10-15'ine kıyasla% 80-90'a yakındır, yani dört kat daha küçük bir yüzeye sahip olabilirsiniz: iki kat yerine havuzun yarısı. Ayrıca, maliyet yönlü düşüktür ve bileşenler değersiz (PVC boru yanındadır, gel üzerinde), yani güvenli olmayan mahallelerde bile istenmeyen dikkat çekmeleri pek olası değildir. Sigorta maliyetleri orantılı olarak daha düşüktür ve onarımlar herkes tarafından yapılabilir.

Burada DIY talimatları da dahil olmak üzere daha fazla bilgi bulabilirsiniz .

(Not: Soğuk aylarda tüpü tamamen boşaltmanız gerekir, donma nedeniyle hasar görmesi gerekir).

Elektrik bankacılığı, ısı pompası

Her iki yöntem de bir fotovoltaik sistemin verimliliği için "çarpanlardır". Elektrik bankacılığı ile, havuzu hiç kullanmadığınız aylarda elektrik şebekesine elektrik satar (veya "depolar"). Daha sonra havuza ihtiyacınız olduğunda, PV çıkışını havuza yönlendirirsiniz ve son aylarda “depoladığınız” şebekeden gelen enerjiyle takviye edebilirsiniz.

Özel tarifeler almadığınız sürece, umabileceğiniz en iyi şey, enerjiyi sattığınız aynı fiyata elde etmektir; bu saf bankacılık. Ancak elektrik en soğuk ve en karanlık aylarda üretildi, bu yüzden bölünme tam olarak 8: 4 olmayacak; daha büyük olasılıkla% 50-% 50 gibi bir şey. Böylece geri alabileceğiniz enerji, yaz aylarında ürettiğiniz enerji ile aynı büyüklüktedir. Bu , verimliliğinizi iki katına çıkarır ve boyutunun yarısı kadar bir PV yüzeyi kullanabilirsiniz: yani havuzun aynı alanı.

Aynı şey bir ısı pompası için de geçerlidir. Bir ısı pompası, örneğin, bazı ısı birimlerini ortamdan ısıtmak için ihtiyaç duyduğunuz her şeye "taşımak" için bir birim elektrik kullanır; elektrik de bu ısıya katkıda bulunur. Tipik olarak , ısı pompası bakım gerektirse bile , verimin iki katına çıkarılır ; böylece ısıtma maliyetleriniz yarıya inmeyecektir.

Isı pompaları ile elektrik bankacılığı birleştiren, daha sonra 160 metre ısıtmak için alabilir 2 80 m havuzu 2 güneş panellerinin. Bana öyle geliyor ki , bakım maliyetleri, izinler ve kurulumda faktoring olmasa bile güneş ısıtma tüpleriyle gitmek daha iyi .


8

Konut standartlarına göre oldukça büyük bir havuz var ama yine de size bu kadar mal olduğunu şaşırdım ... ayda neredeyse $ 2k!

$ .90 / therm (ortalama bulduğum bazı rastgele sitelere göre NY bölgesinde ortalama) ve bu ABD Energy Star sayfasındaki rakamlar varsa, bu New York'taki 1800sf'lik bir havuz için harcamanızın iki katından fazla .

Havuzu hangi sıcaklığa ayarlıyorsunuz? 24/7 ısıtıcıyı tam olarak mı çalıştırıyorsunuz? Alışılmadık derecede düşük verimli bir ısıtıcı var mı?

Eğer bir havuz kapağı yok sanmıyorum, eğer bu başlamak için mükemmel bir yer olurdu.


Havuz 83.5 ya da daha yüksek bir değere ayarlanmıştır. Mayıs sonundan eylül ortasına kadar ya da sıcaksa daha sonra açık tutuyoruz.
Yehuda_NYC

2
neredeyse 29C! bu çok sıcak!
njzk2

Bu sıcaklığı 60'lara bırakmak A LOT'a yardımcı olabilir.
coteyr

1
@Yehuda_NYC Bekle, sadece 83.5F mi? Bu bana biraz serin tarafında görünüyor ... bizim havuz sadece yaz aylarında ancak biraz yukarıda kalkar ve hatta sıcaklık 100F vurduğunda bile çok uzun süre kaldıktan sonra hala soğuk görünüyor. Bu vücut sıcaklığının neredeyse 15F altındadır ve su havadan daha iyi bir ısı iletkendir.
Michael

2
Bu rahat / aile yüzme amaçlı bir havuz için makul bir sıcaklık gibi görünüyor. Ciddi eğitim için havuzlar daha serin olabilir.
Chris H

2

Enerji maliyetlerinizi azaltmak için birkaç seçeneğiniz vardır (bazıları yorumlardan alınır, postadan değil).

Öncelikle temp'niz 83.5 olarak ayarlandıysa, bu sorunun en büyük kısmıdır. Daha düşük bir sıcaklık arzu edilir. Yüzmek için "en iyi" menzil 77 - 82'dir. Eğer yüzmüyorsanız 60'lara veya altına düşürün. Eğer yüzüyorsanız kış aylarında 77 kulağa hoş geliyor.

Sonra iyi bir havuz kapağı içine bakmak. Havuz ısıtması ile ilgili sorun, sizin bile kullanmadığınız zaman% 90 oranında büyük bir su ısıtma olmasıdır. İyi bir havuz örtüsü kullanmak, bu maliyetleri çok azaltacaktır. Otomatik kapak da bir seçenek olabilir.

Havuzu çevreleyen bir göz atın. Plastik "yeşil ev" tarzı bir muhafaza biraz tasarruf edebilir. Ayrıca havuzu kullanma sürenizi uzatabilir (kışın). Şimdi bir kasadaysa, kasadaki panelleri değiştirme seçeneklerinizi kontrol edin. Suyu güneşten daha iyi ısıtan bir şey yoktur.

Sorunuzu doğrudan cevaplamak için bir profesyonel tutmanız gerekir. Durumunuzu değerlendirip değerlendirecek ve seçeneklerinizi belirleyecek biri. Çok fazla var ve mevcut ısıtma sisteminizi yenisiyle değiştirmek, uzun yıllar boyunca kurtarmayacağınız bir masraf olabilir.


Ne tür bir profesyonel?
Yehuda_NYC

2

Daha önce belirtildiği gibi, suyu doğrudan ısıtmak çok daha verimli ve daha ucuzdur.

Ayrıca bir sistemin daha az karmaşık olduğunu da eklemek isterim . Sadece (çok fazla) boruya ihtiyacınız var, siyah boyayın ve hepsi bu. Yedek parçalar ile gelmek kolay açısından hem kullanılabilirlik ve fiyat . Gelecekte olası onarımlar uzman bilgisi gerektirmez ve sadece çok az DIY becerisiyle gerçekleştirilebilir. Bu, maliyetleri azaltan ve topluluk havuzlarını koruyabildiğinden olası bir sosyal yönü ekleyen topluluk üyeleri tarafından yapılabilir.


1

En estetik çözüm olmayabilir, ancak havuzunuzu güneş enerjisi ile ısıtmanın daha iyi bir yolu, beyaz / mavi veya her şeyden ziyade siyah boyamaktır.

Veya kullanılmadığı zaman siyah folyoyu yüzeyin üstüne / altına yayabilirsiniz.

Küçük (3m çap, 0.6m derinlik) bir havuz, çok etkili ve düşük bakım (her iki tarafta su akışını sağladığınız sürece) için kullandım. Büyük bir havuz için, folyonun bir köşeye yuvarlanmasına ve bırakılmasına izin veren bir şey ayarlardım. Veya altta bırakabilirsiniz.

[değiştir] yorum: evet, bu kuşkusuz "en iyi" değil, yine de fotovoltaik daha iyi. Belki de zaten havuzun bir kapağına sahipsiniz - veya ihtiyacınız var - siyah da yapabilir.


1
Ben buna "en iyi yol" demezdim, çünkü tek başına folyo muhtemelen istenen sıcaklığa ulaşmak için yeterli değildir; artı: derin havuz daha az kazanırsınız.
JimmyB

1
Bir 'sera' etkisi yaratan açık bir örtünün çok daha etkili olacağını düşünüyorum. Opak bir kapak kullanmak, ısının iletim yoluyla kapaktan suya aktarılmasını gerektirecektir ve sıcak kapak, üstündeki havayı ısıtacak ve daha sonra ısıtmaya çalıştığınız şeyden uzaklaşacaktır.
JimmyJames

1
Mavi veya beyaz yüzey bir güvenlik önlemidir ve yasal olarak gerekli olabilir. Açık renkli bir arka plana karşı boğulan birini koyu renkli olana karşı bulmak çok daha kolaydır.
Mark
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.