Beton tezgahı hayalet düzeltme?


8

İlk beton projemi hafta sonu yeni döktüm ve acemi bir hata olduğunu düşündüğüm şeyi yaptım. Bir şekilde takviye olarak kullandığım metal telden gölgeleniyorum.

Burada görebileceğiniz gibi:

Sorum şu, bunu bir tüy kat çimento karışımı ile kaplayabilir miyim? Home Depot tüy kaplaması olarak adlandırılan bir versiyon satıyor .

Bu örtbas eder mi yoksa gölgelenme yine de görünür mü? Bu acemi bir soru ise üzgünüm: /

Güncelleme: Yukarıdaki tüy bitirme HD'yi satın aldım, ancak bir veya oradaki işçiler, uygulamadan önce beton kürlenene kadar (28 gün) beklememi tavsiye ettiler. İhtiyaç duyuluyor mu?


Bitirmek için öğütecek / cilalayacak mısınız? Eğer öyleyse, nasıl öğütüldüğünü görene kadar bir şey koymaya çalışacağımı sanmıyorum.
Ed Beal

4
Ya da sadece zaman ver. Eşit olmayan emilim / buharlaşma nedeniyle nemde fark var olabilir.
isherwood

İyi iş! Güzel temiz kenarlar. Hala "nemli" gibi bu gerçek bir endişe önce biraz beklemek gerektiğini düşünürdüm. Ayrıca bu IKEA dolap duvarları sadece resme bakarken beni sinirlendiriyor.
DMoore

Zımparalamayı neredeyse tamamladım, bana 400 tane kum ile düzeltilmiş olması gerekiyor ama sonra bitti. Başka bir yerde okudum, gördükten sonra gölgelenmenin asla kaybolmadığını.
Andy Grimm

1
2 ay oldu. Güncelleme var mı? Gölgelenme kaldı mı?
DA01

Yanıtlar:


1

Yapacağım şey, bu çürük sıkıştırılmış ahşap dolapları desteklemek için bazı 2x4 "Güney Sarı Çam veya daha iyi Meşe çerçeveleme koymaktır. Aksi takdirde zamanla yayılırlar.

Sonra beton için epoksi esaslı bir kaplama alırım. Bunlar, her türlü renkte, taşlı veya taşsız birçok türde ve gerçekten iyi görünecek ve yıllarca dayanacaklar. İşiniz bittiğinde, bu epoksi kaplama gerçekten iyi göründüğünden bir gurur duyacaksınız.

Genellikle bu epoksi ürünleri iki veya üç parçadan oluşur. Epoksi, sertleştirici ve bazen epoksi üzerine uyguladığınız bir taş. Epoksi, gideceğiniz görünüme bağlı olarak yaklaşık 40,00 $ ila belki 120,00 $ arasında bir galon arasında değişecektir, ancak muhtemelen bu beton sayacı kapsayacak bir galona ihtiyacınız olacaktır.

Bu ürünlerin ömrü değişmektedir, ancak epoksi değişimine ihtiyaç duymadan çok önce odayı yeniden yapılandırmak isteyeceksiniz.

Gelecekte beton sayacı yaptığınızda, beton ağır olduğundan ve modern sıkıştırılmış ahşap dolapların eski bir ahşap veya kontrplak dolabın ağırlığını alamayacağı için sağlam bir dolap (lar) kullandığınızdan emin olun. Ayrıca takviye ağını betonun ortasında kalacak şekilde bağladığınızdan emin olmalısınız.


0

Hayaletliğinizin burada kalmak için bir his var ... Bence yağsız ceket fikri iyi değil, çok dayanıklı olacak. Daha düzgün bir renge boyamayı ve sonra mühürlemeyi düşünürdüm.


0

Bir sıyırma ceketi (özellikle bu ürün ) onu kaplar mı yoksa gölgelenme hala ortaya çıkar mı?

Gölgelenme, matris değişikliklerinden kaynaklanır. Bir yağsız ceket farklı bir matrise sahip olacak ve mükemmel bir şekilde örtmelidir. Bu belirli ürünün (Amazon'da) iyi değerlendirmeleri var , bu yüzden üzerine bahse girerim.

Gölgelenme mikrotoppinglerde yaygındır, ancak bir hayalete (biraz farklı bir matris) sahip olmak, bu küçük sorunun daha da kötüleşmesine neden olmak için yeterli değildir. Tablo / substrat üzerinde çatlaklar, dikişler veya önemli gözeneklilik farklılıkları olması, yağsız bir kaplamada gölgelenme yaratacaktır.

Masanın kuru kalması adaçayı tavsiyesi gibi geliyor, çünkü ürün kuru yüzeylere gitmek için yapıldı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.