Jeotermal Kaynaklar


5

Evime jeotermal çözümler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum.

Bir konut için jeotermal sistemler hakkında bilgi edinmek ve bunları planlamak için en iyi kaynaklar nelerdir?

Ayrıca DIY Jeotermal çözümleri için kaynak bilen var mı? Mevcut HVAC sistemimle birlikte kullanmak için daha küçük ölçekli bir sistemle uğraşmakla başlamayı umuyordum.


Kullanıcılardan bir cevap listesine katkıda bulunmalarını isterken, soru topluluk wiki olarak işaretlenmelidir . Bu gönderiyi dönüştürdüm.
Robert Cartaino

Yanıtlar:


6

Önce bazı yerel kurucularla konuşun.

HVAC'da bir geçmişiniz yoksa, bir coğrafya kurmanın uygun bir DIY projesi olmadığını söyleyebilirim.


2

Jeotermal Isı Pompaları konulu Wikipedia makalesiyle başlayalım, ki bu genel bakışta oldukça iyi.

Eğer toprağa veya gölete boru döşiyorsanız, daha sonra genişletebileceğiniz 'küçük ölçekli' bir sistem yapmak biraz zor. Muhtemelen bunu iki kere yapmak istemezsin. Ancak açık bir sistem size fikirlerle oynama şansı verebilir. Çevrimiçi arama yaparsanız, jeotermal ile deneme yapabileceğiniz birçok DIY projesi vardır. Başkalarının yorumlarına rağmen, roket ameliyatı değil;) Mevcut HVAC'nizin önüne küçük bir ısı eşanjörü kurabilir veya küçük bir açık döngü sistemine koyabilir ve açık döngü geo sisteminin işin çoğunu yapmasına ve var olanı elde etmesine izin verebilirsiniz. sistem sadece sıcaklık sınır dışına çıktığında devreye girer.

Zor olan, DIY'nin verimli ve paradan tasarruf edebileceğiniz bir sistemdir. Jeoterimin nasıl çalıştığını denemek ve anlamak çok şey öğrenebileceğiniz harika bir proje. Ancak ticari sistemlerin verimliliğini yenmek zor.

Yerel kurucularla konuşmak iyi bir fikirdir, fakat hangileri ile konuştuğunuza dikkat edin. Jeotermal konusunda uzman değillerse, iyi bilgiye sahip olmayabilirler. Tasarlama ve kurma konusunda deneyimli olduklarından emin olun ve ardından coğrafya için uygun bilgileri edinin.


İmkansız olduğunu söylemedim, bir DIY projesi olarak uygun değil. Bahsettiğiniz gibi, bir DIY sisteminin maliyetine karşı elde edebileceğiniz verimliliği göz önünde bulundurmalısınız. Akılda tutulması gereken bir başka şey yeniden satış. Ev yapımı jeotermal sistemli bir ev almaktan çok korkardım.
aforria 19 Ağustos'ta

Ev aktif bir volkanın yakınında olmadığı sürece beni çok fazla rahatsız etmezdi;)
Wayne Werner

@aphoria - satış noktası çok iyi.
JD Long,

0

Birkaç yıl önce jeotermal ısı pompalarına bakıyordum, ancak sonunda bir dikey döngü kazması için yüksek maliyetler nedeniyle mevcut evim için teknolojiyi dışlamamı sağladım (çok fazla araziye sahip olmayan bir banliyö evindeyiz, bu nedenle yatay bir döngü vardı. seçenek değil.)

Jeotermal ısı pompalarını araştırırken karşılaştığım ve ekipman için düşündüğüm şirketlerden biri WaterFurnace International oldu . WaterFurnace, evlerinde yaşayan ev sahipleri için web sitelerinde iyi bir bilgi merkezine sahiptir . Kontrol etmeni öneririm.

(Bir kenara: Teknolojiye hayran kaldım ve bir gün gelecekteki bir mülk ile uygulamayı umuyorum. Bu arada, en yüksek verimli doğal gaz fırınını ve hava kaynaklı bir ısı pompasını akıllıca birleştiren bir Taşıyıcı hibrit sisteme yerleştim elektronik kontrol.)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.