12g kablo devresini 10g tel ile tamamlamak kod içinde mi?


8

12g kablolama üzerinde özel bir 20amp devresine bir bulaşık makinesi kurarken, bir hattı çalıştırmak için yaklaşık 5 fit kısa geldim. Biraz fazla, daha ağır, 10g telim var. Bulaşık makinesine yeterli tel getirmek için bir bağlantı kutusu takmak ve mevcut 12g teline 10g tel bağlamak güvenli midir?

Yanıtlar:


11

Devrenin 30 ampere yükseltilip yükseltilemeyeceği konusunda gelecekte karışıklık riski taşıdığı için bunu sevmiyorum, ancak eğer yapacaksanız, kesicide değil, 10g telini çalışmanın sonunda kullanın hata yapmak daha kolay olurdu paneli.


1
Evet kesinlikle doğru! Elektrik devreleri üzerinde çalışmak zorunda olduğum ve diğer ucun ne kadar farklı olduğunu öğrendiğimde, telin yaşamı kafa karıştırıcı yaptı.
Piotr Kula

1
Kodda olsa bile, neden olabileceği karışıklığı düşünmemiştim. DW'yi değiştirmeye başladığım yıllar sonra başımı kaşıran ilk kişi ben olurum.
zundarz

15

Evet, daha büyük tel kullanabilirsiniz. Ancak bir bağlantı kutusuna koyuyorsanız, erişilebilir kalması gerekir. Bu, onu alçıpan ile kaplayamayacağınız veya hiçbir şeyin arkasına saklayamayacağınız anlamına gelir.


3
+1, bağlantı kutularını gizleme.
BMitch
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.